Mali ste niektorá ovariálnu vodovú cystu?

simusiatko83
23. máj 2019

Ahojte, v nedeľu som bola na pohotovosti pre strašne bolesti ľavej strany podbruška a krížov, našli mi vodou ovariálna cystu.... Mesiac dozadu tam nebola... Užívala som počas tohoto cyklu duphaston od 14dc.....dnes som bola u svojho ženského a že by to nejak riešil aj keď mám bolesti vôbec... Dal mi iba jeho nejaký produkt čo propaguje MEgaenzým a že počkáme do ďalšej MS, keď nepraskne dáme ju vybrať .... Jednu MS mám práve teraz..... Otehotnela ste niektorá aj s cystou? Alebo pomohol Vám nejako niektorej ten MEgaenzým na to aby to prasklo? A keď vám ju odstráňovali brali Vám aj celý vaječník? Mám z tohoto celého prístupu strach :(

catherinah
23. máj 2019

Mala som taku cystu velmi velakrat. Vacsinou neriesenu. Obcas mi nasadili Thiaminove injekcie alebo vysoke davky Thiaminu v tabletkach. Vtedy sa vzdy rozpustila, resp. zmizla pri MS. Nepomohlo mi nic preventivne.

simusiatko83
autor
23. máj 2019

@catherinah nikdy som takéto problémy nemala, až teraz keď mi po aborte začal riešiť MS duphastonom som z toho nešťastná pretože sme sa začali snažiť o druhé :(

teaha
23. máj 2019

@simusiatko83 skus Gynex kvapky

ecoli
23. máj 2019

Mne pred par rokmi praskla takáto cysta naplnená vodou. A to som ani nevedela ze ju mam... Len zrazu šialená bolesť, nevedela som sa pohnúť... Musela som si zavolat sanitku... V nemocnici zistili ze mam neznámu tekutinu v brusnej dutine a zväčšený pravý vaječník bola som len na ibalgine 3krat denne asi tyzde... Po roku na preventívke mi gynekologicka našla cystu ale naplnenú krvou... Diagnóza ENDOMETRIOZA.... Povedala že táto cysta už nepraskne a musí ísť von. V roku 2011 mi robili laparoskopiu, odobrali cystu, bola som 6mesiacov na antokoncepcii a povedali ze mam co najskor otehotniet... Kazdym rokom klesá šanca na otehotnenie.. A ze ak aj otehotniem, je možné ze dieťa vôbec nedonosim alebo to bude mimomaternicove tehotenstvo... Po tom, co som dobrala antikoncepciu, narastla dalsia cysta.. Kazde dva mesiace som bola sledovana, ci nerastie alebo nemeni tvar.... Tiež ma vzdy doktorka odsuvala ze pockame kym sama praskne... Ale to boli mesiac co mesiac neskutocne bolesti a v roku 2014 som povedala ze uz stacilo a chcem ju dat znovu vybrat... Takze druha laparoskopia v roku 2014... Zasa antikoncepcia, zasa odporucili tehotenstvo alebo pichat si hormóny do brucha... Potom ďalšia cysta... No v roku 2016 som otehotnela a našťastie vsetko dobre dopadlo, odvtedy mam od cýst pokoj...zatiaľ...

atrejkacucu
23. jún 2020

Mne odstranovali laparoskopicky ale vajecnik mi nebrali, tiež bola vodova, ale nespôsobovala mi žiadne problémy len dr si nebol istý či je to len vodova alebo aká tak preto ma odporučil na laparku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre