Mali ste rozdielne príznaky pri úspešnom tehotenstve a pri tehotenstve, ktoré skončilo potratom?

emuska72
29. apr 2020

Pekný večer dievčence 🙃
Chcela by som sa spýtať žien, ktoré bohužiaľ potratili a potom vďaka bohu vynosili zdravé bábätko 💛
Ja som potratila v 5tt v Januári tohto roku (nebolo to plánované tehotenstvo ale to je úplne jedno, každý potrat bolí rovnako 😢). My sme vedeli presne, kedy som otehotnela a zaujímavé bolo, že mňa začali nenormálne bolieť prsia hneď 4 dni po nechránenom sexe z čoho som bola veľmi mimo keďže to bolo veľmi skoro a preto si neviem pomôcť a myslieť si, že to mohlo mať niečo spoločné s tým, že som potratila (že tam nebolo niečo v poriadku a tým pádom aj hormóny boli divné a tak). Potom bližšie k menštruácii prišiel biely, hustý výtok, bolesti v podbrušku a podobne.
Od potratu sme to znovu skúšali každý mesiac, ale nie tak, že sme sa fixovali len na plodné dni. Proste sme mali sex ale nedávali sme si pozor, ako zvyčajne. Ďalšiu mám dostať o 4 dni no od plodných dní mám neskutočne silný biely, hustý výtok a divne bolesti na ľavej strane v podbrušku, som unavená dosť. Samozrejme, budem čakať na meškajúcú menštruáciu ale moja otázka znie, mali ste nejaké rozdielne príznaky pri tehotenstve, kedy ste potratili a tehotenstve, kedy dopadlo všetko dobre? Ďakujem vopred za odpovede 😊

angela85
29. apr 2020

Bola som tehotná tri krát a každé tehotenstvo bolo trochu ine

3petka
29. apr 2020

@emuska72 Ahoj ja som pri prvom ani nevedela že som tehotná a teraz koncom januára sa mi stalo podstate to iste. Po plodných dňoch som mala neskutočne boľavé prsia a stále pocit že mám výtok a aj testy mi vyšli pozitívne no v 5 týždni má naobed začalo riadne pichat v podbrušku a začala som krvácať, a na druhý deň už sa to spustilo naplno. Snažíme sa rok tak hádam sa nám to podarí niekedy...

c_est_la_vie
29. apr 2020

@emuska72 ano. Ja mam podobnu skusenost- pri MA som mala velmi silne priznaky, testovala som na 31 dc a to uz som mala opuchnute podbrusko, tyzden predtym bolestive prsia, napinalo ma z kavy a niektore jedla mi zacali smrdiet.
Pri biochemku ma prsia boleli od 5 dpo.

Pri terajsom zdravom tehotenstve sa priznaky postupne rozvinuli az v 6-8 tyzdni 🙂. Ale tak kazda sme ina.

selest
29. apr 2020

Bola som 3x tehotna a kazde tehotenstvo bolo o nieco ine. Pri prvom bolest prs ako u teba a nevolnosti ktore som vtedy povazovala za silne ale skoncilo ma, druhe tehotenstvo som si nevsimla, bolo mi len zle od srdca bola som aj na ekg.. nakoniec nedopadlo dobre. A obe spinenie a potrat. A tretie bolo vsetko dokopy len stokrat horsie priznaky plus strasne bolesti az som nevladala chodit ale bez spinenia a to dopadlo dobre. Drzim palce🍀

jeliz59
29. apr 2020

Ja konkrétne po pol roku....
Bratrancova manželka behom 3 rokov 3 x neúspešne tehu....až teraz na štvrtý krát majú vytúžené dieťatko ktoré má dnes ,8 dní...😊😊😊

kova85
30. apr 2020

neúspešne 2x tehu a skončili MA v 8tt a v 11tt. Obe boli úple iné s inými príznakmi.

ivangeline
30. apr 2020

Podobné. Únava, bolesti v podbrušku, ráno sa ťažko vstávalo a bolo mi zle, hlavne v dopravnom prostriedku (to mávam pred každou ms)... A príznaky potratu zas ten taký pocit prázdna. Bola som v plnej sile, bez únavy, no so zlem pocitom a potom zas bolesť v podbrušku, spinenie, krv...

deti95060810
30. apr 2020

bola som tehotná 4 krát a len 2 krát som mala tie isté príznaky - dievčatá sa aj veľmi podobajú - ako dvojičky len rozdiel 4roky....
ostatné tehu boli iné, s inými príznakmi a deti sú aj dosť výzorovo rozdielne...

emuska72
autor
30. apr 2020

@3petka no ja presne to iste.
Test som si robila jeden deň po vynechani menštruácie lebo som mala príznaky hneď 3 dpo a test hneď po paru sekundách 2 silné čiarky, žiaden duch alebo čo, silné čiarky. A cca 5+2 som šla na WC a už som mala jemne hnedé na papiery a potom začali bolesti akoby pri menštruácii a na druhý deň to začalo.
Držím Vám prsty, aby sa to čo najskôr podarilo 💛

emuska72
autor
30. apr 2020

@c_est_la_vie ďakujem za odpoveď 🙃 hm, presne tak ako píšete. Je to veľmi divné, neviem si pomôcť ale myslím si, že to má niečo spoločné s tým, že to nebolo zdravé tehotenstvo. Gratulujem Vám k tehotenstvu inak 💛😊 Veľa zdravíčka a šťastíčka!

emuska72
autor
30. apr 2020

@selest
@jeliz59
@kova85
@ivangeline ďakujem Vám za odpovede dievčatá 😊 Uvidime o paru dni, ako to bude u mňa. Veľmi dúfam 💛

emuska72
autor
30. apr 2020

@deti95060810 to je veľmi zaujímave. Boh vie, či tie symptómy rovnaké a fakt, že sa Vaše dcérky veľmi podobajú spolu súvisia 🙃 Ale možné to je. Ďakujem za odpoveď 💛

miadi
30. apr 2020

@emuska72 nemyslim si .. mala som uplne take priznaky bolestive prsia hlavne bradavky aj voda v sprche bola auč a vysledok zdrave dietatko. Naopak ked odislo v 5tt tak tie priznaky boli miernej a drobcek ktory odisiel v 18tt uplne mierne priznaky len mi bolo zima .. 4 tie prsia trochu napnute biely vytok v teho je klasika.. vracala som viac ako s malou a vysledok zdravy chlapcek. A tiez mi bolo zima prvy trim to su proste hormony hoci vacsinou je tehulam
Skor moc teplo. Vacsina prirodzenych potratov sa stava v 5-6tt potom to percentualne klesa. Mozes mat uplne rovnake priznaky a zdrave teho to su proste hormony. Vacsinou tie skore potraty maju nejaku geneticku vadu a treba to brat tak ze lepsie ze to priroda vyriešila skor ako ked si vo vyzsom stupni a musis rodit mrtvy plod.

emuska72
autor
1. máj 2020

@miadi ďakujem za odpoveď 🙃
Máš pravdu, nikto nemôže vedieť čo hormóny v tele spôsobia.
Uvidime v budúcnu, snáď sa nám to niekedy podarí.

miadi
1. máj 2020

@emuska72 neboj podari sa a bude to ine .. trochu strachu a obav budes mat vzdy. Ale nesleduj tie priznaky ako smerodatne. Proste prvy trimester treba dufat ze sa udrži v tele potom ze testy v 12tt budu ok a morfo utz v 22tt tiez a potom uz len vydrzat do porodu .raz budes mat zdrave krasne babatko v naruči drzim palce nech je to coskoro.

lucilaines
1. máj 2020

Ja len aby som ukludnila pripadne cakatelky so skorymi priznakmi, ktore mozno citaju diskusiu 🙂 ja som mala velmi skore a velmi silne priznaky, uz tyzden od oplodnenia som vedela, ze som tehotna, test bol pozitivny uz 5 dni pred vynechanim MS a vsetko bolo v poriadku..takze skor to bola nahoda, kazdopadne netreba sa dopredu stresovat ani v jednom pripade.

emuska72
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
2. máj 2020

No čosi sa tam rysuje... to vidím aj ja čo už je čo povedať...😉

3petka
2. máj 2020

@emuska72 No niečo tam bude, takze držím palce. Ja čakám v pondelok tak dúfam v najlepšie aj ja 😉

miadi
2. máj 2020

Gratulujem je to tam 😀a vino moc na myslenie aj tak nepomaha skor naopak 😂krčmy by boli plnè geniusov Keby nie covid19

emuska72
autor
2. máj 2020

@deti95060810 ach, snáď to bude silnieť každým dňom 😊 Hrozne obavy mám, že sa zopakuje čo aj pri prvom tehotenstve ale snažím sa myslieť pozitívne.

emuska72
autor
2. máj 2020

@miadi ďakujem 😊 Teším sa ale asi u mňa viac prevláda strach.
Haha, verte mi že ja takto fungujem už 4 roky 😳😂 Žiadnu prácu neviem napísať kým si nedám pohár vína 😂 Potom je zo mňa spisovateľka.

emuska72
autor
2. máj 2020

@3petka ďakujem krásne a držím prsty aj na nohách!! 😊😊😊

misa11111
4. máj 2020

@emuska72 môžemsa spýtať más nejaké príznaky? 😊 Lebo mňa bolia trochu prsia ale nechcem si robiť test ešte, tiež mam strach prišla som o babo pred dvoma rokmi

emuska72
autor
4. máj 2020

@misa11111 ahoj 😊 mrzí ma, že si prišla o bábo 😢 vieš čo, zatiaľ nič také. Dokonca ani prsia ma nebolia, len keď si ich nejak stlačím tak cítim takú bolesť po bokoch. Taktiež sa rýchlejšie zadychčim, mám silnejší, biely výtok a sem tam ma bolí podbruško ako na menštruáciu, ale inak nič vôbec také, že by mi malo byť zle alebo nejaká neskutočná bolesť pŕs. Zatiaľ mi mešká menštruácia len jeden deň. Testy som si robila 3 dni za sebou a čiarka je taka istá takže stresujem, že niečo nie je v poriadku. Ale keďže len deň mešká tak uvidíme. Budem si robiť každý deň ráno kým nezosilnie alebo (dúfam že nie 😪) nezmizne. Držím veľmi prsty aby bol test pozitívny 💛 môžeš mi v pohode napísať kedykoľvek 😊

misa11111
5. máj 2020

@emuska72 ja tiež nemám žiadne príznaky len tlaky na prsiach keď tlačím na ne 😊.. Tak ešte počkám, a držím palce nech nám to víde ❤️

juliatriscova
26. nov 2020

@emuska72 ahoj, tak ako si dopadla? si tehu?

emuska72
autor
26. nov 2020

@juliatriscova ahoj 🙂 bohužiaľ to tehotenstvo, o ktorom som tu písala sa skončilo znovu potratom.
No nevzdávali sme to a teraz som v 20tt, chvála bohu bolo do teraz všetko v poriadku 🙏 snáď to bude aj naďalej takto pokračovať a náš synček bude čoskoro s nami 😊💙

juliatriscova
26. nov 2020

@emuska72 to mi je ľúto....a blahoželám 🙂..........aké si mala príznaky tehu?..........

emuska72
autor
26. nov 2020

@juliatriscova ďakujem 😢 a ďakujem 😊🙏
Tentoraz mi príznaky začali až v nejakom 7 týždni na rozdiel od prvých 2 tehotenstvach, kedy začali ešte pred vynechaním menštruácie.
Vynechaná menštruácia, bolesť pŕs, biely výtok, potom mi prestalo chutiť, začalo mi byť zo všetkého zle. Chvála bohu som nevracala, len páru krát no napinalo ma zo všetkého a tým pádom som v prvých 4 mesiacoch schudla 8 kíl na 55kg.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre