Mám 21 rokov a mám silnú túžbu byť mamou

hanicka31
3. dec 2016

Ahojte. Idem sa sem poradiť. Mám 21 rokov, študujem prvý ročník VŠ. Priateľa mám uz 4 roky. Problém mám taký, že mám strašne silnú túžbu mať dieťa... HAK neberiem, chránime sa prezervatívmi, a rodičia ešte určite nechceme byť. Ale moje podvedomie si robí čo chce.. Stále mám sny o brušku, stále na to myslím, akoby to bola jediná vec na svete. Dokonca som si pozerala v obchode veci pre deti... Neviem sa toho zbaviť. Trvá to už rok, no teraz to je ešte silnejšie.,,Na poslednej gyn prehliadke som sa pýtala na názor doktorky. Povedala že to je prirodzené, no to mi moc nepomohlo, kedže neviem ako sa toho zbaviť :( strážievam deti, študujem pedagogiku, a aj v rodine máme veľa detí... Možno ma to okolie tak ovplyvňuje; neviem :(

pribinak
3. dec 2016

Vsetko strasne pekne, ALE, z čoho chces zit, ty, muz a dieta, kde chces bývať? U mamky?
Študuješ na VS, vsak sa pozri trochu reálne na vec

tutu_1
3. dec 2016

Pre dieťa je vždy lepsie keď pride do úplnej rodiny. Preto by som si vo svojom živote dala do poriadku najprv toto, potom dokončila aspon bakalára, lebo študovať s malým babom nic moc. A potom ak to tak budete obaja cítiť, preco nie. A iste aj bývanie si treba premyslieť 😊

catherinah
3. dec 2016

Takuto tuzbu mam ja od 12tich. Z Tvojho prispevku vidiet, ze si este dieta - obzeranie veciciek, brusko....presne jak ja vtedy.
Dostuduj, zalozte si rodinu, najdite si pracu, byvanie a potom rozmyslaj nad potomkom. Aby si nedopadla ako XY inych, co byvaju u svokry alebo nemaju na zakladnepotreby

ammellia
3. dec 2016

je to normalne, biologicky je 21 rokov uplne idealny cas na dieta. Socialno-ekonomicky uz povacsine nie. S partnerom si sa o tom rozpravala?

pavlinka_m
3. dec 2016

@catherinah asi nebudes z chudobnej rodiny. Vsetko davat pred dieta nie je podla mojho gusta. Rodina je zaklad a tam patri aj dieta. Ostatne pride ci s dietatom, ci bez neho. Odkladat znamena este to, este tamto, este nie .... Ak pride, zase to bude o tom, preco jedno je az dost ... cas leti a ani sa nenazdas a nevies pre koho zijes ...

sissy27
3. dec 2016

@hanicka31 nie si prvá ani posledná... ale treba vedieť, že dieťa nie je len malý, chutný, voňavý, roztomilý balíček, je to obrovská zodpovednosť na zvyšok tvojho života... skús tak na týždeň si nastaviť budík na každých 20min, vždy vstať z postele alebo prerušiť aktuálnu činnosť a aspoň 10min niečo robiť, počas dňa stíhať aj bežné činnosti ako umyť si zuby, navariť, oprať, samozrejme prerušovane, keď sa týždeň nevyspíš, tak ver, že aspoň chvíľu budeš myslieť na niečo úplne iné ako bruško a vecičky...lebo toto by ťa čakalo možno len týždeň a možno tri roky vkuse, dopredu nie je šanca to odhadnúť...
nehovorím, že mať dieťa nie je super, je, ale tak ako je to kopa krásnych chvíľ, tak je to aj iná kopa tých menej príjemných ... okrem toho - na dieťa je treba dvoch, ideálne nie len pri splodení, ale aj pri výchove, starostlivosti, problémoch... základ by mal byť vlastná strecha nad hlavou a aspoň jeden normálny príjem, ideálne od otca dieťaťa - a ak sa chystáš napísať, že môžete byť v pohode u tvojich alebo jeho rodičov a radi vám pomôžu, tak ani nezačínaj... ak chceš byť dospelá, tak buď so všetkým, čo k tomu patrí a nedrž sa mamkinej sukne a tatíčkovej peňaženky a ak to vidíš takto, tak potom si kúp bábiku a nerozmýšľaj nad živým vlastným dieťaťom...

hanicka31
autor
3. dec 2016

Dakujem za vsetky rady, sice po tom tuzim, no urcite ho teraz mat nebudem, chcem mu dat vsetko, a to este nemam.. 🙂 Je to len túžba, nie plánovanie.. Teraz by som si urcite nedovolila otehotnieť len tak lebo sa mi to "paci". Viem co sa vsetko za tym skrýva. Som zodpovedná a viem, ze to teraz nie je správne, a ani som reálne nad tym neuvažovala, ze by sa to naozaj stalo.... Ide naozaj o silnu tuzbu a podvedomie ktore neviem zial ovplyvniť.

sykorkauhliarka
3. dec 2016

pises ze chces mat dieta ...potom ze nechces byt rodic a chces sa zbavit tychto myslienok....si to v hlavicke usporiadaj...vela zenam sa sniva o tehotenstve pri tom to nemusi mat nic spolocne s tehotenstvom..a ktora zena si nepozrie chutne mini detske veci ? zbavis sa toho tak ze vypustis sen z hlavy lebo je to iba sen ...aj mne sa kraviny snivaju ale si koli snom nebudem menit zivot aky zijem

hanicka31
autor
3. dec 2016

Mam to v hlave usporiadane 🙂 len som z toho nepokojna, lebo to trva uz dlho.. Prisla som si sem pre realnu radu, a nie taketo ponizujuce komentare.

sykorkauhliarka
3. dec 2016

@hanicka31 realna rada ignoruj sny....

pavlinka_m
3. dec 2016

@hanicka31 neber to ako ponizovanie, aj ked nieco tak vyzneje. Jednoducho ked chces dat dietatu vsetko, das mu seba. Nevnimas starosti, bolest, vidis iba dieta. Ale musis mat niekoho, kto nie je iba na splodenie, ale bude citit zodpovednost aj za teba aj za dieta. Aby si ty mohla vsetko zvladat, musis sa o niekoho opriet

n0mi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jeennyv
3. dec 2016

@hanicka31 je prirodzene, ze v prostredi v akom si...pedagogika deti v rodine atd. ta silno ovplyvnuju plus ja som v tvojom veku uz koncila bc. a vtedy clovek sa pohrava s myslienkou rodiny..za mna bud aktivna aj v inych oblastiach najdi si nejake zaujmy, ktore nebudu len o detoch, lebo sa priprav na to, ze kym vystudujes este to s tebou bude lomcovat...

hanicka31
autor
3. dec 2016

@jeennyv dakujem za pochopenie a asi jedinú normlanu radu.
Pisala som vyssie ze dieta teraz v ziadnom pripade neplánujem, nemam skolu, pracu, zazemie. Viem aka to je zodpovednosť.
Pytala som si radu co s tou tuzbou a podvedomim, ktore neviem ovládať, a nie rady ze teraz mat dieta nemam... jasne ze to nepripada do uvahy 🙂

jeennyv
3. dec 2016

@hanicka31 fakt to skus s tymi zaujmami neviem co ta bavi ale mozes skusit aj nieco nove

noinoon
3. dec 2016

Ja som na tom úplne rovnako, iba s tým rozdielom že pracujem a som o trošičku staršia. Ja sa snažím venovať veciam ktoré ma privedú na iné myšlienky. Je to konflikt tela a hlavy, a podľa mňa na to reálne nič nepomáha. Je dobre že máš kontakt s deťmi, myslím že to práveže pomáha lebo ja som rozmýšľala že by som šla opatrovať aby som to aspoň trochu utlmila. A chodím na koníka čítať si aké má kto problémy s deťmi aby som si pripomenula že to nie je len "brucho a malý voňavý balíček" 🙂

nicole8295
4. dec 2016

@hanicka31 ja mam tiež 21, a s manželom (ano už manžel) sme spolu 6rokov.. A tak isto strašne túžim po bábätku. Ešte donedávna manžel ani moc nechcel, vždy to odkladal, keď skončím školu, keď si nájdem prácu, keď budeme mať bývanie.. Áno z jeho strany rozumne, ale ja som aj tak stále na to myslela ako ty. No a teraz keď už máme všetko, povedali sme si že teda sa posnazime o bábo... Skúšali sme prvý krát na plno,... Menzes mi mešká zatiaľ týždeň, a testy negatívne... Takže uvidíme. Ale myslím si že je to normálne,že túžiš po miminku 💜

nicole8295
4. dec 2016

Ale tiež si myslím že baby majú pravdu čo sa týka toho aká je to zodpovednosť a že je to aj finančne náročné, síce ešte nemám babo, ale vidím v mojom okolí, či už u svagriny alebo u sestry, že naozaj to nieje o tej rozkosnosti....

sibalka21
4. dec 2016

Treba sa zamerat na nieco ine... Urob si plany, co vsetko chces spravit predtym, ako sa zacnete snazit o babo 🙂 Dokoncit skolu, najst si pracu, nejaky byt.... Zarobte si nejake peniazky na babo a potom sa zacnite snazit 🙂 Najdi si zatial nejakeho konicka aby si sa odreagovala.... A zatial si myslim ze staci ked sem tam postrazit nejake dieta alebo navstivis svoju rodinu s detickami..... Vela stastia, a hlavne do toho nechodte pohlave ;)

trisp
4. dec 2016

Ja si myslím, že je to normálne, celé tisícročia sa ženy stávali matkami v oveľa mladšom veku. To až 20. storočie prinieslo toto odďaľovanie materstva. Dnes sa ženy stávajú matkami aj v raz takom veku ako kedysi. Buď vďačná za pocity, ktoré máš, chráň si to, lebo ani toto dnes nemá každá. Dnes má veľa žien potrebu si užívať a robiť kariéru. Na dr

trisp
4. dec 2016

dokončenie (omylom odoslané v polovici komentára): Na druhej strane si musíš rozumne zvážiť existenčné otázky: bývanie, financie, rodinné zázemie. Ak dieťaťu neviete zabezpečiť základné veci, tak sa neponáhľajte. Dorob si aspoň bakalára. Lebo popri škole by si si ten malý uzlík nemohla užiť tak, ako keby si bola po škole voľná a mohla sa venovať iba tomu jednému. Ver mi, stres škola+ dieťa urobí svoje, aby si to rozhodnutie potom neľutovala. A to hovorím z vlastnej skúsenosti. Určite ale túžba po dieťati je normálna, a nie je to niečo detinské, ako niektoré vravia.

beam13
4. dec 2016

@pavlinka_m
@hanicka31 Ahojte baby , v prvom rade pavlinka , presne sa stotožnujem s tvojim nazorom , mam priatela od 20 teraz uz je to manžel mam 22 , o babatko sa snazime 2 roky , za ten cas sme stihli byvanie , ja skolu (aspon bc. kym nieje babo skusam ing ) , svadbu a vsetko okolo chystame sa aj stavať .manžel ma 26 ....takže podla mna je to idealny vek horsie je to uz s tou prirodou ako to ona chce zariadit, tak isto sme boli s manzelom toho nazoru ze nic nebudeme davat pred dieta , chceme si zalozit rodinu tak proste chceme citime to tak a vieme ze aj ked budeme mať maličko budeme stastny ze mame jeden druheho , ved je to vyhoda takto mlady mat rodinku aspon budeme so svojimi detičkami dlhšie na svete 🙂) hihi a teraz hanicka , chapem ta uplne ja mam tiez tuzbu mat dieta uz dva roky ale zatial nam priroda nepraje .....tak sme postihali aspon ine veci , ak to tak citis preco nie ?...ale mal by to v prvom rade takto citit aj tvoj priatel ....skuste aspon svadbu a vsetko ostatne pride 🙂)...takze urcite nieje od veci na to mysliet a drzim palce 🙂)))

veronikavojvodova
4. dec 2016

@n0mi fiha ty si z toho materstva spravila riadnu tragediu.....

dominika_klara
4. dec 2016

Niekedy mam naozaj pocit ze niektore mlady dáme nezvládaju svoju pubertu. Úvod tvojho príspevku znie- mám silnú túžbu byť mamou= z tvojich ďaľších slov vnímame že "TU A TERAZ" .Na jednej strane píšeš že máš silnu túžbu, a na druhej strane nechcete byť rodičia. Chceš byť len dočasná pestúnka? Pôrodna baba? Zameraj sa týmto smerom, Nie nejakou pedagogikou. Ale nepleť si chtíč s rodičovstvom /materstvo. Mať dieťa znamená omnoho viac,ako len skákať okolo posratého decka , kŕmiť ho. To dieťa potrebuje RODINU!MAmu a otca. A ako chceš mať ty dieťa ked nechceš byť ešte mamou? Kúp si BABYBORN, ale nerob ďaľšie dieťa tvojím rodičom! Byť rodičmi je obeta, povolanie, nie chtíč...Nikde si sa ani nezmienila, že chceš dieťa, ale až o 10 rokov. To by bolo v poriadku. Tužba po dieťati je v tvojom veku prirodzená. Niekto ho má skôr, niekto neskôr. Za čias, keď som žila v takej bubline ako ty, som si myslela že viem o živote všetko . Mýlila som sa. Bola som len malé, posraté decko, ktoré bolo vyhúkane z reality. Študentský život nie je ani zďaleka realita.,,,Ako by si prosím ťa chcela sa starať o to dieťa, keď sa starať on nechceš? Kto by sa potom oň staral? Dievča doštuduj, alebo si nájdi prácu, vojdi do reality a až potom začni uvažovať nad sebou a nad plánom svojho života. Najdi si spolahlivého manžela, a až potom sa môžme spolu baviť o dieťati 🙂

stardust
4. dec 2016

21 rokov je uplne normalny a idealny vek na dieta. Dnes zeny odkladaju materstvo na ovela vyssi vek a potom sa mnohe cuduju, ze uz nemozu otehotniet...alebo este horsie, citam knihu o jednej zene, u ktorej sa zacala prejavovat demencia v obdobi, ked jej syn maturoval. No nechcela by som.

dominika_klara
4. dec 2016

@stardust no pokiaľ také ženy chcú byť na krku svokry, mamky, otca,žiť v jednej domácnosti tak nie je problem. Samozrejme. Aj moji starí rodičia sa ženili a vydávali ako násťročný a rodičov mali skoro. Žiaľ, dnešná doba je dimaterlane rozlišná.Dnes nikto nedostane podnikový byt len tak... A mentalita ludi ešte viac ...Vtedy sa aj mladé dievky viac zapájali do chodu domácnosti ako dnešné. Pásli svine, kravy, starali sa o dobytok, domácnosť, o polia , lúky. Dnešné mladé dievčatá sa starajú maximálne o to, čo si kúpa na seba. (Samozrejme, nechcem hádzať všetkých do jedného vreca)... Sú dievčatá, ktoré buď boli nútené alebo sa zaujímali o život, vedia zobrať život do vlastných rúk, vedia sa same postarať o seba...A pokiaľ sme pri tých "tradíciach" z minulosti,najprv si žena našla manžela a až potom mali dieťa. Dnes je "Trend"mať najprv dieťa a až potom sa obzerať za manželom...Preto je dnes viac rozvedených a slobodných mamičiek ako klasických rodín....

dominika_klara
4. dec 2016

@stardust Inak , pozerala som v profile, kedy ste mali vy prvé dieťa 🙂 Ak dobre počítam, tak cca v 26 ? To ste buď doštudovali, našli si prácu, zamestnanie, boli zabezpečená. Nedá sa porovnávať s 21 ročnou, ktorá ledva vyšla z rodičovského hniezda , rovno do ďaľšej "bubliny"..

monhla
4. dec 2016

@hanicka31 Mať taký sen je krásne, super a normálne. Ja som po deťoch túžila od cca 12-13 rokoch. No mala som aj rozum. A tak som doštudovala VŠ, našla si mm, vydala som sa, postavili sme dom a potom prišlo bábo. No dobre - prišlo o pol roka skôr ako bol postavený dom ale to bolo spôsobené dlhými vybavovačkami okolo pozemku a stavebného povolenia. Bábo prišlo podľa plánu 🙂

Tiež som mala študovala pedagogiku, deti v okolí, dokonca 2 švagriné mladšie odo mňa už mali deti keď ja som ešte len začala radiť s mm 😉

Uži si trošku život a ak dieťa myslíš vážne, tak začni plánovať. No nie pôrod, ale zázemie pre to dieťatko. Najlepšie milujúcu rodinu, domček alebo byt a nie je na škodu aj zamestaných rodičov už pred nástupom na materskú. Dieťa totiž potrebuje aj iné veci ako lásku.

emilia25
4. dec 2016

Sama si to vsetko uvedomujes tak ked pride tuzba tak si to takto v duchu odvovodni a hotovo.mysli na skolu ako si najdes pracu byvanie.ja som takto snivala uz na strednej skole.hned som sa zamestnala nasla super muza odisli sme spolu prec a ked prisla vhodna doba 22rokov sme sa zacali snazit.dnes 4krasne zdrave deti planovane.a tiez som mala tuzbu este skor u nas vyhral zdravy rozum a tak sme to odlozili na dobu neurcitu ktora prisla asi o rok.

sykorkauhliarka
4. dec 2016

@stardust veruze niektore zeny to prehanaju v dnesnej dobe potom sa nahanuju aby stihli spravit dalsieho potomka aspon do 40 rokov a potom placu ako nevladzu ze lepsie by vladali keby boli mladsie...ja som porodila dceru v 21, teraz mam 22, nic nelutujem, mam manzela ,mame svoj domov ( dnes maju uz vsetci hypoteku na krku nie sme vynimka) aj som studovala vs ale zistila som ze cely cas idem zlym smerom tak som vs prerusila....a sla si za svojou tuzbou hlava nehlava...za tych par rokov aspon viem akym smerom sa chcem uberat co sa tyka profesie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre