Mám 30 a mama mi vraví, že mám na dieťa ešte čas

bibsy
22. aug 2013

Ja už neviem ako mám reagovať...nepomáha krik ani ignorácia, ale ide mi to už poriadne na nervy.....stále keď sa doma s mojou mamou len tak bavíme o deťoch, (ktoré máme v našej rodine) a ja medzi rečou spomeniem, že aj my by sme už chceli s manželom bábätko tak jediné čo z mojej mamy vypadne je veta: ,, Veď ty máš na deti ešte čas...tak rok, dva´´ mimochodom máme vlastné bývanie (samozrejme s hypotékou na krku, čo ale neberiem ako prekážku)....proste ja už neviem ako sa mám v takejto situácii zachovať a čo jej na to odpovedať...prosím poradte niečo čo moju mamu uzemní a aby sa popritom neurazila....lebo raz sa nezdržím a bude to lietať...ďakujem 🙂

darzneba
22. aug 2013

@bibsy ked budete ,,v tom,, nebude co riesit

jankaja
22. aug 2013

@bibsy Je mi jasné, že ťa to vytáča, ale podľa mňa si nepomôžeš, zrejme ju nepresvedčíš. Ale to ani nemusíš. To, kedy budete mať dieťa, je výlučne tvoja a manželova vec. Možno sa tvoja mama necíti byť ešte babičkou alebo nechce teba stresovať, aby ste sa s dieťaťom ponáhľali. Koniec-koncov platí staré osvedčené, že tým skôr sa podarí, čím menej človek na to tlačí.

2014eva
22. aug 2013

cim viac odkladat tym tazsie to pojde

sorciera24
22. aug 2013

@bibsy a co jej mas co hovorit...nic jej nehovor a zariad sa aj tak podla seba....preboha ved si dospela a je to tvoja vec.... äalebo ju odbi, ze priroda to ajt ak zaraidi tak ako ma;)

monusik73
22. aug 2013

Myslim si ze to je kazdeho sukromna vec kedy budete mat babo a kedy je spravny cas na babo, nikto ani tvoja rodina ti nema co zasahovat do zivota a 30 rokov je dost nato aby ste mali dieta moj nazor je ze cim neskor by ste to odkladali tym by to bolo horsie takze netreba si taketo reci vsimat ani ja si to nevsimam a vsetky veci co mi povedia dotycni beriem jednym uchom dnu a druhym von, moja rada je ze ked chcete babatko tak kludne si ho spravte 🙂 😉

dedenini
22. aug 2013

@bibsy podla mna jej pekne povedat , ved a preco by ste nemohli mat dieta ked to tak citite...a viac neriesit... ked budes tehu, jej to pekne oznamis a ona sa bude radovat 🙂 drzim palceky 🙂

voskovaeva
22. aug 2013

no ja osobne si myslim že uz mas navyšši čas 🙂

bibsy
autor
22. aug 2013

@darzneba tak to neviem či to pomôže....možno si nájde niečo iné s čím mi bude dvíhať tlak...proste niekedy len tak rozmýšľam prečo to vraví, veď každá mama sa teší keď sa jej dcéra stane mamou....trápi ma to aj preto, lebo mamy mojich kamošiek už sa nevedia dočkať vnučky, ale moja je asi z iného sveta... a najviac ,,zbožňujem´´ vetu typu: urobíš a budeš sa starať ja sa budem najviac hodinu nie dlhšie´´...proste je to na hlavu 😖

weronika171717
22. aug 2013

si dospelá, vydatá, odsťahovaná, tak načo by si to riešila s mamou.....chcete dieťatko, tak pekne do toho 🙂 a ako píše darzneba keď už budeš tehotná, tak povedz mame, že je to vaša vec a vy ste sa tak rozhodli, tak nech ťa rešpektuje....ale ak ti mám pravdu povedať ešte som sa nestretla s niečím takým....tak držím palčeky nech sa vám zadarí 🙂

zuzitko74
22. aug 2013

@bibsy Vieš čo, normálne si povedz čo máš na srdci, pokojne a slušne, ale rázne a jednoznačne. To, ako to tvoja mama prijme, to už nie je tvoja starosť.

anjelicek26
22. aug 2013

@bibsy - taketo veci rieste z manzelom a nie s mamou... ona ta mala tiez az po tridsiatke? Tipujem, ze nie 😀 Ja mam tridsat az o par mesiacov a deticky tri a skoro mi to teda neprijde ;) Uzivam si to naplno 🙂

ginger_fox
22. aug 2013

@bibsy toto vôbec nerieš so svojou mamou, ale so svojím manželom 😉

miku1
22. aug 2013

@bibsy Tak sa s mamou na túto tému proste nebav. A keď chcete s manželom bábo, tak sa do toho jednoducho "pustite" a potom už len oznámiš doma, že si v tom 🙂 Potom už mama nebude mať čo riešiť - jedine ak tak pomaly začať chystať výbavičku pre vnúčatko. Moja mama ešte pred 5timi rokmi dokola opakovala, kedy už z nej urobíme babku....tak sme urobili. Už je 4 násobná, a to ešte mladší brat nie je ženatý a nemá deti 🙂 Teraz zase mama hovorí, mne aj staršiemu bratovi, že hádam už aj stačilo 🙂 Myslím, že to či a kedy budete mať bábo nezáleží na tvojej ani manželovej rodine - ale len a len na vás dvoch ....

katecameron
22. aug 2013

@bibsy no tak ale s tym musí kazdi ratat ze ked ma dieta sa musí starat on nie stara mama treba jej to vysvetlit ze starat sa chces ty ze ty nejdes mat dieta preto aby si mame hodila na krk či?

zuzkanik
22. aug 2013

Načo sa vôbec na túto tému s mamou rozprávate. Ona si svoje rodičovské povinnosti voči tebe splnila, teraz je rad na tebe. Ak túžiš po dieťatku, nikoho, okrem manžela, to nemá čo trápiť. Navyše máte vlastné bývanie, nikomu nebudete zavadzať. Jediné, čo stojí za úvahu, je podržanie si zamestnania. Neviem, ako dlho pracuješ a či zamestnávateľ bude ochotný čakať. Ak totiž máte hypotéku, je nutné zamyslieť sa nad tým, čo potom, ak o zamestnanie prídeš. Či budete vedieť aj počas rodičovskej dovolenky s manželom utiahnuť splátky.

darzneba
22. aug 2013

@bibsy na 1. dieta po 30-ke je uz nacase, tak Vam nebude pomahat, zite si svoj vlastny zivot, ani po 5 rokoch Vam nepovie, ze bude varovat dlhsie ako 1hodku. Ja som v 30-ke cakala svoje 3. babo

bibsy
autor
22. aug 2013

@sorciera24 ja jej nevravím, že pracujeme na bábätku veď je to medzi mnou a manželom...vyjde to len tak z debaty keď vidím nejaké bejby oblečko, alebo ked príde synovec k nám, že aký bol zlatý a pod....vieš také komenty a povzdychy 30ročnej... nie je to úmyselne riadená debata,typu ,,podme sa rozprávať´´ a vtedy to príde....

bibsy
autor
22. aug 2013

@zuzkanik pracujem, ale dostala som ako väčšina učitelia zmluvu na dobu určitú a keďže nevieme kedy bocian zavíta nemôžem uvažovať o udržaní si pracovného miesta aj po materskej

katecameron
22. aug 2013

@miku1 toto tiez zboznujem reci tzpu to by uz hadam stacilo mne to vravela svokra nieco obdobne ked som mala 2deti a ja som jej nato povedala len jedno ze chcem mat detí viac a ona s tym neurobí nic 😝

stanislavao
22. aug 2013

@bibsy ale ved sa s nou o tom nebavte. podla mna by ste uz deti mali mat. ja som mala prve, ked som mala 28 a druhe, ako 33 rocna a bolo to neskoro. ak by sa dal vratit cas, mala by som deti skor. ak chcete dieta, tak ho majte cim skor. a mame poviete:"mami, som tehotna". a hotovo. naco sa o tom bavit?

zuzinka1989
22. aug 2013

no nechapem, naco riesis vobec nazor maminy...ved mas manzela, mate vlastne byvanie, od maminy nezavisis, takze pokial sa vy citite na dieta, nevidim ziadny problem...a teda moj nazor je, ze 30je uz dost...takze v takom veku by som nevahala ani kusok... 😀

bibsy
autor
22. aug 2013

@darzneba jéj tretie? hm tak to fakt načase aby aj u nás bocian zavítal 🙂

bibsy
autor
22. aug 2013

@zuzinka1989 ja viem všetko beriem je to moja vec s manželom, ale ja už neviem ako jej mám na to odpovedať...a poslať ju do r.. nemôžem je to predsa moja mama....ja neviem ako na to reagovať čo jej odpovedať

darzneba
22. aug 2013

@bibsy moja svokra povedala po mojich 2 detoch, ze stacilo!!!!!! ked som jej spomenula, ze tuzim po 3 detoch! svokor, ze ci to nedam prec, a teraz sa cuduju ked nemam chut im ju nechat.

pepka66
22. aug 2013

nech si mamina hovorí, čo chce, keď jej povieš, že bude babka, určite sa poteší, a veľmi 😀

darzneba
22. aug 2013

@bibsy ano nacase

bibsy
autor
22. aug 2013

@katecameron ved jasne že jej ho nehodím na krk....skôr si myslím že sa bojí toho, že to urobím..podla mojho pocitu svokra by sa oveľa radšej postarala ako moja vlastná mama

darzneba
22. aug 2013

@bibsy aj ked su mamicky mlade, a su neplanovane tehotne, rodina sa zlakdne a su nahnevani, ale akonahle sa to malinke narodi, vsetci su radi, ze maju malinke, nebojte, aj u Vas si to malinke vybojuje lasku u kazdeho

bibsy
autor
22. aug 2013

@pepka66 no tak dufam ze sa potesí a nepovie jednu z tých hrejivých viet

zuzinka1989
22. aug 2013

@bibsy no co povies, povies...urobis si ako budes chciet 😀 nam maminka rozprava do vsetkeho - teda snazi sa o to 🙂 tiez mnohokrat prikyvnem, ze ano, presne tak robim, presne tak urobim a nakoniec to urobim podla seba...ale tak jasne, do r..tky neposlem, aj ked nehovorim, ze nemam na to niekedy chut 😀 😀 😀 ale urcite by som necakala s babatkom dovtedy, kedy to bude chciet moja mamina 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre