Mám iba jeden vaječník a pco

dominika14112014
16. jún 2019

Ahojte dievčatá chcem sa spýtať ci tu je nejaka baba ktorá má podobný problém alebo pozná niekoho a skúsila mi pomôcť. V 12 rokoch som mala cystu na vaječníku ktorý mi zobrali spolu so slepým črevom. O 5 rokov neskôr som sa dozvedela že na tom mojom jednom vaječníku čo mi zostal mám PCO syndróm. Dnes mam 22 rokov a snažíme sa s priatelom o dieťa ale nedarí sa už vyše pol roka. Môj gynekológ povedal ze ovolujem a nech beriem inofolic. Inofolic beriem už rok ale nepomáha nejaké rady?? 😞(

sisa_s
16. jún 2019

Ist konzultovat na kliniku asistovanej reprodukcie 🙂 robia viac specifickych testov nez bezny gynekolog, maju viac skusenosti s takymito problemami, mozno poradia iny postup, ale vacsinou sa problemy s pocatim riesia az po roku neuspesneho snazenia

danielita18
16. jún 2019

@dominika14112014 pol roka je strasne málo,chce to čas a klud a nesnažiť sa,ja mám deti aj s jedným vajcovodom sice vzdy po 4rokoch snahy ale máme a ty si mlada más vacsiu šancu,ja som o vajcovod prisla v 26r.,lebo som mala mimomaternicove tehu a idealne je dovolenka ale taká o akej snívaš,nám sa prvé zadarilo na dovolenke,prajem vsetko dobre a nemysliet nato vsetko ma svoj cas a dovod ja to az teraz chapem preco sme skor nemali a len zbytocne sme sa trapili 😊

dominika14112014
autor
16. jún 2019

Skúsim teda nato nemyslieť a netrápi sa ale je to ťažké keď si pomyslím že by som ich mat nemohla veľmi túžim po deťoch nám super vzťah so super človekom tak dúfam ze sa zadarí a hej je to skoro ale aj som veľmi pribrala zo 60 kíl 75 za tri mesiace možno zo stresu ale nemôže to byť kvôli pco?? Pretože jest jem tak ako predtým a kvôli mojej váhe mi možno aj začal dosť blbnut menzes doteraz som sa aspoň z toho tešila že som mala mezses ako hodinky no teraz to je hrozne nepravedlne :((

jumansta
17. jún 2019

Ahoj, u mňa to bolo podobne- v 17.rokoch Op vaječníka a slepáka + pco. Vraj s deťmi veľmi nemám počítať...Počas vysokej som to neriešila a po promócií, keď mi skončili stresy a tešila som sa z dobrého zamestnania, som na prekvapenie otehotnela 😊. V priebehu štyroch rokov sa nám narodili traja chlapci, potom s odstupom 6 rokov štvrtý a teraz po rokoch čakáme opäť ďalšie prekvapenie 😊.
Hmotnosť som si držala stále okolo 55kg ( pri malých deťoch to nebol žiaden problém 😂, boli dni, keď som nestihala jesť...) a cyklus som mávala tiež rozhádzaný...
Pokiaľ sa dá, snaž sa na to tak veľmi nemyslieť, u mňa to boli vždy neplánované ale veľmi vítané prekvapenia. Držím veľmi palce, nech ti to vyjde! ✊😊

danielita18
17. jún 2019

@dominika14112014 treba pit alchemilku ked skoncí menzes tak tyzden potom zacat a kazdy den pol litra vypit

dominika14112014
autor
19. jún 2019

Ďakujem za rady dievčatá ešte by som sa vás chcela spýtať môj gynekológ mi vraví ze to je pohode ale ja moc neviem.. Týždeň po skončení menštruácie týždeň krvacam a gyndo hovoril ze to je s zvýšenia hormónu že ovulaciu mam ale keď si robím ovulacny testy tak minimálne o týždeň neskôr mam ovulaciu :// co myslite?

dominika14112014
autor
19. jún 2019

@jumansta teraz si ma veľmi potešila že sa to vlastne dá aj s tým jedným vaječníkom a gratulujem k ďalšiemu prekvapeniu 🤩 ja by som tiež bola za také prekvapko ale asi to možno príde keď to vôbec nebudem čakať 🙂)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre