Mám ovuláciu ?

emi_emi159
26. feb 2020

Prosím vás môže mat žena ovulaciu keď nemá menštruáciu ? Mám PCO doktor mi dal nato inofolic a o 3 týždne mám ísť zase k lekárovi. Ale! Menštruáciu mám len 2-3 krát do roka. Chcem sa spýtať či môžem otehotnieť aj bez menštruácie s inofolicom? Ďakujem 🙏🏻🍀🍀

emi_emi159
autor
26. feb 2020

@emi_emi159 s priateľom mame pohlavný styk cca 2x do týždňa.

veronice
26. feb 2020

Najskor prichadza ovulacia a az po nej menstruacia (ked sa vajicko neoplodni) takze teoreticky ano mozes ;)

veronikaszabova
26. feb 2020

@emi_emi159 ovulacia je vzdy pred menstruaciou. Cize ano, mozes otehotniet, ked nemas menzes. Len treba vystihnut ten pravy cas.

giuli
26. feb 2020

Ovulacia predchadza MS...takze najprv musi byt ovulacia...teoreticky otehotniet mozes,samozrejme ,ak bude aj styk prave v dobe ovulacie..skus merat BT....napovie ti,ci k ovulacii pride...inofolic pri pco je vhodny na upravu cyklu a napomaha k dozrievaniu vajicok...drzim ✊

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emi_emi159
autor
26. feb 2020

@veronika4495 ďakujem pekne a doktor mi bude vedieť povedať kedy budem mat ovulaciu ? Alebo či ju vôbec niekedy mám ? Môžem sa ho nato spýtať o 3 týždne keď pôjdem aby som vedela nie ?

veronikaszabova
26. feb 2020

@emi_emi159 kup si ovulacne testy a testuj

giuli
26. feb 2020

@emi_emi159 ano vie ti spravit folikulometriu,odmeria sonom velkost folikulov a priblizne ti vie povedat ,kedy dojde k ovulacii

emi_emi159
autor
26. feb 2020

@giuli dúfam že mi doktor pomôže , a bude sa tomu venovať aby som čo najskôr otehotnela. Hádam sa mi povenuje a urobi všetko čo treba.

emi_emi159
autor
26. feb 2020

@giuli a ak som mala včera take malé kŕče a bolesti v podbrušku môže to byt ovulacia ?

giuli
26. feb 2020

@emi_emi159 moze a nemusi...tieto bolestive stavy pri pco su dost caste...treba sa snazit aj dnes...nezbadala si hlien,pocit vlhkosti zospodu?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emi_emi159
autor
26. feb 2020

@veronika4495 a to si môžem sama navrhnúť že by som chcela chodiť na to každý mesiac alebo to len keď on povie sám od seba ? Ja sa bojím to že doktor to odflakne povie mi že ber inofolic a dovidenia príďte keď budete tehotná . Toho sa bojím .. ja by som tam najradšej chodila každý deň veď to poznáte

emi_emi159
autor
26. feb 2020

@giuli ale áno. Takze ešte sa môžme snažiť aj dnes ? Neni už neskoro keď bolesti už dnes nemám ? Bože strašne si to prajem ďakujem vam všetkým za odpovede ❤️

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
giuli
26. feb 2020

@emi_emi159 vobec nie...len sa pekne posnazte

emi_emi159
autor
26. feb 2020

@giuli my sa snažíme už 2 roky totižto. Ale PCO mi zistil az teraz môj nový gynekológ. A beriem iba inofolic a snažíme sa ďalej. Ale keďže sa snažíme už 2 roky bojím sa že to nestačí ten inofolic

emi_emi159
autor
26. feb 2020

@veronika4495 dakujeeem. Snažíme sa viac ako 2 roky. Ale len teraz beriem týžden inofolic .. menstruacia 2x do roka dlhodobo. Mám 25 rokov. Nový doktor mi zistil PCO a idem o 3 týždne k nemu zas a navrhnem mu sama ak to nenavrhne on. Neviem čo by mal ako správny lekár ako by mal postupovať uvidíme. A kedy sa mám vlastne testovať keď menštruáciu nemám. Ani neviem ako zistím keď sa to podarí

giuli
26. feb 2020

@emi_emi159 v podstate na pco okrem upravy stravy a ak mas nadvahu schudnut ,tak ine nepomoze,moze ti nasadit clostilbeghyt na dozrievanie vajicok...
Pco som mala aj ja a mam 2zdrave deti..ms aj niekolko rokov nebola,vzdy iba po vyvolavacke...az ked som schudla v 38 rokoch sa mi to upravilo a odvtedy ms pravidelna,dokonca sa mi podarilo min.leto otehotniet v mojich 43r.no skoncilo to MA ...obe deti mam po stimulacii tymto liekom a brala som aj Gynex

giuli
26. feb 2020

@emi_emi159 trstovat mozes cca 2tyzdne po ovulke...takze,ak mas pocit,ze je prave teraz ,tak za 2tyzdne mozes spravit test

emi_emi159
autor
26. feb 2020

@giuli ďakujem pekne ste veľmi zlate všetky 🍀

emi_emi159
autor
26. feb 2020

@giuli ok zistím o doktora hlavne kedy vlastne mám ovulaciu a či vôbec mám

bebotka
26. feb 2020

nuž keď máš menzes dva krát do roka to znamená, že aj ovuláciu máš dva krát do roka a aby ju doktor vystihol pri folikulometrii by som prirovnala k malému zázraku, kedže tam nebudeš chodiť každý týžden, skôr by som začala brať ten infolic, robila si ovulačné testy a sledovala sa, ak to nepomôže tak by ti moholo nasadiť lieky, ktoré tu ovuláciu vyvolajú nie na ňu čakať pol roka

devana112
26. feb 2020

Hlavne sa nedaj odbiť, ja už tretíkrát idem meniť dr., my sa snažíme skoro dva roky a ani jeden gynekológ nebol schopný urobiť takú triviálnu vec ako zobrať krv na hormonálny profil, len hormónmi ma vždy natlačili a vybavené. Poštuduj si na nete, aké vyšetrenia sa robia a skonzultovať s tvojim dr., ak je normálny, tak sa s tebou bude o tom aj normálne baviť. Veľa šťastia 🍀 🙂

lulina30
27. feb 2020

@emi_emi159 ahoj ja chodím už druhý mesiac na folikulometriu doktorovy. Mala by sa merať od skončení menzesu cca 2 týždne každý druhý deň... Skus sa so svojím doktorom porozprávať😉

mirxa
22. feb 2021

Baby co myslite dnes je ten deň Ovu. ? Alebo je poo .
Budem rada za každú odpoved. 🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre