Mám za sebou dve mimomaternicové tehotenstvá a vybratý vajcovod

katrinka233
28. jan 2021

Ahojte, ma niektora z vas tuto skusenost? Mimomaternicove, vybraty vajcovod a teraz to iste na druhej strane s tym ze ho pravdepodobne znova vezmu?
Snazim sa mysliet pozitivne, ze ho mozno zachrania, ale vraj sa zvysuje pravdepodobnost dalsieho mimomaternicoveho kvoli zrastom. Babatko zatial nemam. Ake su sance na umelom oplodneni? Nemozem uverit ze sa to deje mne...

veronikaa006
28. jan 2021

@katrinka233 ja som mala 2x mimomaternicové. Prvýkrát som otehotnela hneď prvý cyklus, vajcovod mi nechali. Druhýkrát sa podarilo otehotnieť až skoro po 2 rokoch - znovu mimomaternicové na tej istej strane ako prvýkrát, vajcovod mi vybrali. Momentálne sa už snažím 8 mesiac otehotnenie.

veronikaa006
28. jan 2021

@katrinka233 už vedia na isto že je to mimomaternicové?

katrinka233
autor
28. jan 2021

@veronikaa006 ano, uz lezim v nemocnici, zajtra laparoskopia :( povedali ze skusia zachranit vajcovod ale vraj tam casto pri hojeni vznikaju zrasty a je nepriechodny, tak ze sa mam pripravit na umele oplodnenie. Vajicka aj spermie mame zdrave tak nerozumiem co je to za “smolu”
Drzim ti palce

sonulcicka
28. jan 2021

@katrinka233 držím Vám palce, nech to dopadne čo najlepšie. a k zdraviu 🙂 a k bábenku 🙂

janba
28. jan 2021

Áno, dve mimomaternicové, zobrali obidva vajcovody. Medzi tým mám našťastie syna. Teraz riešime akurát umelé, tak uvidím. Už som raz bola, ale to nevyšlo, ale to všetko záleží od tvojho tela 🙂

Samozrejme držím palce, neboj sa zajtrajska 🤞😘

katrinka233
autor
28. jan 2021

@janba dakujem, drzim palce velmi na umelom, verim ze sa to da 🙂

katrinka233
autor
28. jan 2021

@sonulcicka dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre