Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

petruci6
9. sep 2009

lius vy uz mate aj kocik???peknu farbu ste vybrali 😉

zuzkaprofant
9. sep 2009

dievcata moj ma uz rit jak melon cervenu ked som mu dala mas co mi susedka dala na zaparenu rit tak mi vresit o dusu hned sme hto dali prec a dali zimny obklad neivem co mu mam dat na to vsetko ho stipe ked mu potriem som uz na nervy to je taky rev a hnacka pri kazdom zubku ci co radsej idem rodit ako toto zazivat s malym ☹

lia
10. sep 2009

ano peti 🙂 mm nevedel vydrzat,ale je pravda,ze keby sme ho objednavali v PRE DETI ,tak uz by sme ho aj tak museli objednavat,aby nam dosiel do porodu 😉
zuzi ☹ neviem co je dobre na ritku,asi by som skocila k dr.keby som si nevedela rady.asi to ma uz dost podrazdene 😖

petruci6
10. sep 2009

zuzi jednoznacne SUDOKREM!!!
dostanes to u vas??ked nie,daj si to poslat vasimi,je to najlepsie na zaparenu ritku
okrem toho niekedy pomoze zmena plienok alebo vlhcenych obruskov,nie kazdemu babatku sadne to co inym
my napr nemozeme pouzivat pampers vlhcene obrusky,hned sme z nich zapareny

zuzkaprofant
10. sep 2009

no to su zubky dievcata bo ked kaka take zelene a pod veci tak mu idu zubky alebo jen jeden
mali sme najhorsiu noc maly vrestal do ziveho nieco hrozne ja som cela vyplakana co vam poviem ledva chodim 😖

mm1
10. sep 2009

Zuzi, opatrne s tym, ze su to zubky... Keď mala Natalka 6 mesiacov, tak sme skončili na 1 tyzden v nemocke... ☹

Zelena stolica je totiz pri bakterialnej viroze a nie pri zubkoch.ak je redsia, pripadne su teploty a trva to dlhšie ako dva dni, treba ist k doktorovi, a hlavne treba podavat vela tekutin, pretoze moze prist k dehydratacii...
pozri aka je ta stolica, ci nie je spenena a pod....

a na ritulku naozaj SUDOKREM!!!! ale opatrne, pretoze to ma isto bolestive.... a skus ho nechat rozbaleneho, len na latkovej plienocke aspon cez den, aj za cenu, ze sa ti precika, pripadne pokaka

veva1
10. sep 2009

plne suhlasim s mm. Ked takto preplakal noc tak to nie je zubkami.
ci je dehydrovany vidis na fontanele ci nie je vpadnuta dovnutra.
ja by som uz bola u dokiho,hnacky su strasne nebezpecne
sudokrem je dobry a je dost kremov aj inych.Verim ze ho po kazdom ritka stipe ale to je prvotny pocit,potom sa mu ulavi. Ja mam naj skusenost s Imazol

zuzkaprofant
10. sep 2009

no ta kakanka je taka ako vtacik nie je toho vela a nie je spenena je skor zltkava ked tak kukam na to a su to take akoby spricky ked viete co myslim 😀
do teraz mi bol holucky teraz spinka tak som ho obliekla bo je na zemi aby mi zimka nebola teplotku nema aspon si myslim bo do zadocku mu nechcem pchat teplomerik a iny nemam ako by som mu zmerala
no on placka tak casovo odrazu vreskot tak 15min potom pokoj a tak podobne nepalce ze cely den v kuse nastastie
inac aj man uz zuby zacinaju bolet 😀 😀
davam mu pit aj vodicku cistu , cajik a aj mliecko

mm1
10. sep 2009

a nema nieco s crievkami??? ked placka tak odrazu.... nemoze mat krce v brusku????

Zuzi je prilis malicky na to, aby to trvalo tak dlho. neviem, je to na tebe, ale rozhodne by som s nim isla k doki...

a pomotanie crievok je tiez velmi nebezpecne, u doki mu spravia sono bruska a budes pokojnejsia....

zuzkaprofant
10. sep 2009

mm pojdeme ale to tu nie je take lahke musime dostat termin a ten nie je hned , idem volat mm nech zavola doktorke a opytat sa co a ako to moze byt
tu sme v nemecku tu sa ku dokymu tak nechodi ved sme boli v piatok 😀

veva1
10. sep 2009

alebo jej aspon zavolaj a porad sa

mm1
10. sep 2009

ja viem zuzi, ze si v nemecku, ale ak by islo o surny pripad, tak vas predsa musi zobrat.... a zubky to podla mna fakt nebudu, ako pisala Vevka, neplakal by celu nocku...
a je strasne malicky, aby sa takto trapil.... ☹

sloniiicek
10. sep 2009

caute kocky. dakujeme za blahozelanie k meninam.

inak idu nam styri zubky naraz. teda uz sa prerezal aj posledny. a mame z toho sopliky, teplotku a strasne slintame. akurat vcera to bolo najhorsie. dnes sa mi zda, ze je to uz lepsie. a teplotka je tiez na ustupe.

veva1
10. sep 2009

a ked sa to tak vezme tak aj keby to zubky boli hnacku treba riesit,nech vznikla aj zo zlomeneho nechtika.Je pre dietatko nebezpecna a je nutne ju liecit.Ked aj len ryzovym odvarom ci ryzovou kasou.Ked mal tomik hnacku kazala dokina namiesto jednej davky mliecka podat ryzovy vyvar.Recept tu na konovi urcite najdes.

Kdesi som citala ze horucky,hnacky sopliky nie su zo zubkov. Ked rastu zubky dietatu sa oslabi imunita a je nachylnejsie na kadejake nastrahy. 😉

mm1
10. sep 2009

presne tak, hnačka nema nič spoločne so zubkami a je velmi nebezpečna....

ryzovy vyvar robim tak, ze dam jeden hrncek ryze a zalejem piatimi takymi istymi hrncekami vody, a uplne na najslabsom sporaku varim 25 min. tento mi vypije... iny pomer nechcela dat ani do pusky...
To len preto, ak by si nechcela hladat zuzi, alebo nemala cas. Ale vevka ma mozno iny pomer....

este ze uz mame vsetky zubky vonku......

a ked mala malá teplotky teraz naposledy, tak mi magister v lekarni povedal, ze uz sa nedavaju zabaly vo vode, ale ze z mlieka, ze to viac pomoze. to len aby ste vedeli...
my sme mali 2 dni horucky a pomohli cipky a tieto zabaly,

veva1
10. sep 2009

ja si to uz nepamatam.Nejako dve lyzky ryze na pol litra vody a stale dolievat do pol litra vodu ,varit pol hodku,ci ako. Ale zuzka uz moze kupit aj obyc. ryzovu kasu sak uz prikrmuje umelym.

veva1
10. sep 2009

a ak nechces ist ku dokine tak mozes este vyskusat nejake probiotika,dostat v lekarni.

mm1
10. sep 2009

vevi, aký ste už tiež veľký!!!! bože ten čas strašne rýchlo letí!!!!!

veva1
10. sep 2009

mm vy tak isto 😉
tomko mi uz aj odvrava 😀

mm1
10. sep 2009

to aj Natali,
sice len nie nie nie, eeeee nenene, ale uz ma tiez svoj rozum a hlavu.... 😅

zuzkaprofant
10. sep 2009

dik dievcata idem ten ryzovy odvar uvarti mozem ho potom dat do termosky nech ma takuakurat teplotu
ja mojmu davam len um mliecko este kasicky nedavam sa bojim aby ho brusko este aj stoho nebolelo

trpezliva
10. sep 2009

ahojte, zuzi, dufam, ze uz sa mate lepsie. ja ti neviem poradit, este nikdy nebola Lili chora/okrem soplikov/.
ale na tu ritku fakt mozes skusit ten Sudocrem. inac lili mala tak ako Linduska vyrazky z takych utierok, ktore obsahovali harmancek. teraz to uz nema, ale ked bola mimino, tak sme museli kupovat take bez vone, bez alkoholu, bez vsetkeho.
kukali ste ordinaciu?
pali ma zaha ☹ ..prvy krat, ani v prvom tehu ma nepalila...mozno bude nase mimi mimoriadne vlasate. 😅

zuzkaprofant
10. sep 2009

cafte no uz sa dako da uvidime aka bude noc maly mi bol pol dna na ruckach v manduce aj tak pradlo som vesala chuda moje som ho vytriasla ze hned zaspinkal 😀
ritka sa zlepsuje to su zubky som mu kukala take to ma opuchnute dole napravo a slintame ze sliny po podlahe nam kvapkaju.ixixi...vsetko sme doma pocurali okakali aj mna tak mam co prat zajtra

kika ked isli tvojej zubky tak co mala robila neplackala ti

trpezliva
10. sep 2009

ahoj zuzi, tak v ramci normy plakala...neviem ci to bolo od zubkov, lebo ona volakedy plakala vzdy ked sa islo spat. ale teplotu nemala nikdy../klopklop/. tak snad vam tie zubky rychlo vylezu a budete mat pokoj.
ze ocural...no to je nevyhoda chlapcov. 😀 😝 ale zase na druhej strane usetrite za vlozky... 😝
ty si spokojna s manducou? mala si aj satku? ja furt neviem, co mam kupit, ale asi to bude nakoniec satka "moby"..v USA stoji este menej ako tu.okolo 1000 SK..a ergo tiez. tak jedno si necham priniest cez mamu ked pojde za sestrou. mama sa vracia az 3.decembra, tak snad dovtedy neporodim./ja mam termin porodu oficialne 2.12...ale to vtedy urcite nebude, tak preto som si to posunula aj v nastaveni/

lia
10. sep 2009

kika,daj si mlieko 😉
ja som si dnes utekala kupit tums,hned zaslapal,fakt odporucam

emily3
10. sep 2009

ahopjte. kika pozerala som ordinaciu...revala som ako mala, a manzel radsej prepinal... 😖 ...bola to sila ze aj ona aj babo ☹ ..kriza...
kika mna palila zaha od druheho tehu.aj teraz pri lucke...

zuzka 😀 aj nasa Lulu vsetko oznackovala..chcela som jej umyt rytku a taku holanu som mala na rukach a isla som s nou pre plienku a ona spustila tu svoju prazenicku 😅 ...oznackovala si co sa dalo...

lia
11. sep 2009

dobre ranko,pridala som foto z 3D nasej lasky 😵
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mm1
11. sep 2009

😀 Dobre ránko, babulky, ako skončila ta ordinacia?????
dala som to mužikovi nahravat a on mi to stopol skor a neviem, co bolo dalej, to sú muzi!!!! 😀
Videla som to len potiaľ, ako Gregora odvolali do nemocnice...... čo bolo Ďalej?????

mm1
11. sep 2009

jeeeej liuš, aka je spokojná..... 🙂

lolka
11. sep 2009

lius, jeeeej, mala je krasnucka 🙂 tak si bola nakoniec s maminou ? a mate aj DVD ?
ja mam dnes poradnu - vysledky AFP, tak drzte palce 😅 uz sa tesim ako uvidim svojho chrustika 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre