Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

janula_nz
20. okt 2009

nebola veru dlhooooooooo ale zvyknem nakuknut obcas, ked mam cas 😔 ked si odmyslim , ze mi dnes trhali zub, tak sa mam dobre 😉 teraz som trosku mimo lebo mi prestava ucinkovat injekcia, brrr.

a vy ako? teda natalka je hotova slecna, krasne dievcatko. chodite aj sem dolu k nam? sa ozvi, ked pojdete, stretneme sa. nie sme tak daleko, nasi sa budu uz stahovat do surian 😉

bianca
20. okt 2009

janula zatial si netrufam.Dr. mali zaskatulkovala ze je hyperaktivna a vobec si nedokazem predstavit ze by som mala byt tehotna i ked............mozno na jar alebo v lete

mm1
20. okt 2009

janula: vážne??? a vy zostavate v NZ?????? chodime, ale velmi malicko..... už chodim do prace tak je menej času.... a čo detičky, ako??????????

janula_nz
20. okt 2009

ja som zatial s laurikou v nz, ale na ohaji som kupila domcek. tak buduci rok si to tam prerobim a potom sa mozeme stahovat. deti momentalne nemam. mam akoze pauzu 😅 ale strazim mamine deti lebo ona je na dome a je tam este dost roboty a umyvacky a tak. takze sa nenudim. vlastne stale mam dve deti doma , laura je v skolke

sloniiicek
20. okt 2009

kika - my tiez spavame okolo obeda. tiez by nam viac vyhovovalo doobeda. 🙂

sloniiicek
20. okt 2009

emily - kraaasne fotecky mas. uplne supeeeer.

mm1
20. okt 2009

BABY V PIATOK A V PONDELOK BUDEM MAT DOVOLENKU, TAK SKUSTE NIECO VYMYSLIET, A DAJTE MI VEDIET.
TIEZ SPAVAME OKOLO OBEDA, TAKZE NAOZAJ DOOBEDA BY TO VYHOVOVALO I NAM......

lia
21. okt 2009

dobre ranko,

baby,pouzili ste niekto ten malinikovy caj??ulahcilo vam to porod??docitala som sa,ze jedna baba to pila ,babo bolo vacsie a lepsie sa jej rodilo,ziadne natrhnutia.alebo dajte tipy co k porodu ,vsetkooo,co ulahci 😉

zuzkaprofant
21. okt 2009

lia to je asi idivindi mne pomohlo ze ma hebame cely porod masirovala dole myslim hradzu a cely otvor 😀 😀 nebola som velmi natrhnuta a bolo to super to tak nebolelo lebo ked prestala tak som vedela porovnat,.ixixix

ten caj ja som nepila tak neviem

mamicky co mate uz deturence moj maly ma dake cervene licka ako matrioska su take suche som si myslela ze su to zubky a slintanie ale sa mi zda ze ci to nie je od jedla co mu davam co poviete
muz volall ku dokyne tak mam hjej etse raz zavolat lebo tam nebola ale aj tak nemate stym dake skusenosti nikde nema zadne vyrazky len na lickach take akoby som ho s ruzom cervenym namalovala na ukrajinku 😀

teuska
21. okt 2009

zuzi moja mala mavala take licka, ked bola mala a lekarka nam predpisala taku smradlavu masticku a ta pomahala.
Ale kazdopadne asi budes potrebovat lekarku.

zuzkaprofant
21. okt 2009

ved ja viem a scoho to mala tvoja mala myslis ze to si zvyka tak telo na prikrm a preto tak reaguje lebo vsetko co som dala malemu bolo od hipuu co je aj pre alergigov a potom bio zo zahradky tak ja neviem ale kazdopadne idem eku dokyne ale kedy to neviem zalezi kedy sa tam dovolame 😀

klementina
21. okt 2009

ahojte, zuzka moja mala sa asi tiez tri tyzdne co som jej zacala davat prikrmy, vyhadzala ale na hrudniku, tak som sla ku koznej, a ona mi povedala, ze to isto nie je zo stravy, ale ze ma extremne suchu pokozku a az teraz sa jej to prejavilo. ze keby mala alergiu na potraviny, tak to ma na tvari, okolo ust. tak to moze byt aj alergia, aj ked davas bio, moze mat alergiu na nejaku potravinu.

klementina
21. okt 2009

neviete mi niekto poradit s tym, ze ak malej varim doma stravu, a teraz ideme na tyzden mimo domu, ak jej budem davat iba hipky, ci ked sa vratime po siedmych dnoch bude chciet este domacu stravu? ci ste nemali taku skusenost?

zuzkaprofant
21. okt 2009

dik klementina muz od rana vola dokyne a nevie sa jej dovolat bo vkuse telefonuje 😠

klementina podla mna mozes bude ti papat aj domacu lebo domaca lepsie chuti ako to sklicko aj ked hiip je asi naj co som chutnala ale domaca je domaca strava tak neboj nic

ja pre istotu malemu nebudem davat nic ine na par dni nez mliecko a uvidim

trpezliva
21. okt 2009

ahojte...klementina, my sme to mali presne naopak,cim viac domacej stravy som zacala Lili davat, tym viac my odmietala tie Hippky...ani sa jej necudujem,mne by tiez nechutili. 😝 takze neboj, urcite sa bude tesit na "tvoje"jedlo..
este sa chcem spytat, ako by ste riesili kupanie dvoch deti? Lili sa kupe v malej vanicke ktora je vo velkej vani..ked bude babo,tak by som chcela kupat naraz, ale potrebujem ten stojan, kedze v kupelni nemame nic take vyssie okrem pracky..Nemate nahodou taky stojan na predaj:? Dala som aj inzerat do bazara, ale zatial nic...A kupovat sa mi nechce novy...Emily, ty ako kupes? Vsetkch styroch naraz??? 😀

emily3
21. okt 2009

ahojte
kika 😉 u nas je kupanie asi tak ze chalani sa kupu spolu a Mon potom sama ( uz je velka dama) a Lucku v umyvadle alebo vo vanicke, v kupelni ju zabalim do uteraka a utekam s nou do izby na prebalovaci pultik. ked bude vacsia budu sa kupat spolu 😀 to zas bude plavat cela kupelna...Miso hned ako pocuje ze Marek lezie do vane, uz uteka za mnou aby som ho vyzliekla a uz uteka do kupelne...
dnes mala Monika koncert a hrala na husliach, bola skvela mam video na facebooku.. 😉

klementina
21. okt 2009

ahojte, ja som jej uz par krat hipku davala a zdala sa mi chutnejsia, podla mna je trosku niecim ochutena, tak preto som sa pytala, ze ci jej potom taka plana domaca bude chutit. tak ale snad ako pisete bude. dakujem
a kika nerozmyslala si nad kyblikom na kupanie? my sme nasu malu doteraz v tom kupali, dali sme ten kyblik na pracku a bolo. ja som s nim velmi spokojna.

lia
22. okt 2009

ahojte,

idem vas poprosit o radu.ako sterilizujete detom flase ,cumliky a ako mam sterilizovat napr.odsavacku??teda ked nemam sterilizator.neviem,stale zvazujem ci ho kupit alebpo nie,asi sa pojdem na nejaky lacny pozriet a potom,keby sme nekojili,asi kupime.
ked nemate sterilizator,vyvarate vo vode.to znamena,treba kupit nejaky novy hrniec len na to??necha sa zovriet cista voda a ma to vriet??
danke 😉

emily3
22. okt 2009

lia nemam sterilizator, a ked som nieco potrebovala, staci to dat do vriacej vody v navode na flasu, dudlik a pod, to mas na kolko. a nepotrebujes na to novy hrniec 😉 .
a neuvazuj o tom ze nebudes kojit, zbytocne sa stresujes dopredu. 😉

no dnes sme chceli ist von, nasa prechadzka skoncila dole v brane, konecne som obliekla dve deti a aj seba, zisli sme dole, malu som nalozila do kocika a....zacitila som zavan smradu, Misko sa poooo..
islisme naspet, styri poschodia, malu som dala na balkon, ked uz bola zababusena a ze prebalim maleho, celeho som ho vyzliekla a on nebol poto.....tak som ho znova obliekla ze teda ideme...ale s azobudila Lulu a chcela papat a kym som ju kojila tak Miso urobil kako naozaj....povedala som si dost, nikam nejdeme...a este som musela dovarit obed 😝 .
tak sa mi chce spat a nemozem, Lucka spi, Miso nespi a MOn este nie je doma a uz mala byt. zas kym ju vyhodim na vytvarnu uz bude cas ist pre Mareka do skolky..a medzitym Miso zaspi, zas neviem ako to zorganizovat. 😝

lia
22. okt 2009

nestresujem emily,len neviem ako sa vyvara a stale mi to vrta v hlave.jeden obal z flasky som uz vyhodila 😖

emily3
22. okt 2009

lia ja to neviem doteraz 😅 , ale myslim ze sa to dava do vriacej vody tak na cca 5 min a mozno aj menej, zalezi od materialu.
uz sa ti to krati, neuveritelne 😉

jaj kriza, neviem co varit, lebo ked nieco urobim, jednemu to chuti, druhy nad tym ohrna nos, treti len nieco z toho vyzobka... 😠

lia
22. okt 2009

no neda sa asi vsetkym vyhoviet 😖 ani ja neviem co varit,vobec 😖
ale chcela som robit maso na rajcinach a paprike s cestovinami

zuzkaprofant
22. okt 2009

liuas tak sa sterilizuje akoby si varila cestovinu varis v bublinkovej vode 10min 😀

mirip
22. okt 2009

Ahojte mamičky z missediek, možem sa už aj ja k ám pridať? 😵

mirip
22. okt 2009

myslela som k vám pridať?

loss
22. okt 2009

mirip jasne ze mozes,vitaj 🙂
babulky od zajtra mam cely vikend skolu juj uz teraz sa mi nechce 😔

emily3
22. okt 2009

mirit gratulujem malej Bianke 😉 a vitaj medzi nami.

loss aj mne zacina skola , zajtra a v sobotu cely den..no neviem este ako to spravim, mozno tam pojdem len na skok alebo sa mi podari zohnat nejaku ouperku co bude malu kocikovat pred skolou....( ani mne sa nechce)

trpezliva
22. okt 2009

ahojte. Ahoj Miri, som rada, ze k nam pribudla nova mamina.... 🙂
My sme tiez nemali sterilizator, stacilo v hrnci..ale nemala som dlhooo co sterilizovat 😝 . Ani flasky teraz neriesim, podla mna Lia ak budes mat nakupene flasky, tak ta to bude lakat davat UM. Minule si sa tu pytala, ze z ktorej kolko mas kupit a tak. Ja by som ani UM nekupovala dopredu, tiez to laka siahnut po nom, ked babo place..a potom sa ho uz nezbavis. /petru, tusim ty si tu pred svojim porodom riesila ake UM mas kupit/ Ved ked bude treba a nebude inac moznost, tak mozes poslat muzika kupit...ale predtym vyskusaj vsetko mozne aj nemozne.
fuj, loss, tak teraz fakt neviem co je horsie cely vikend v skole, alebo sama s Lili...To uz je davno, co som sedela v skolskych laviciach, povodne som chcela dorobit aj doktorat, ale uz sa k tomu asi nedostanem. Ved budem sa dost ucit s detmi 😝 .
Emily, ved takychto situaciii sa presne bojim..jedno konecne obleciem, druhe, seba...a potom sa mi niektore pokaka/pocura a mzoem zacat odznova. To kupania mate super, ani sa necudujem MOnike, ze sa nechce kupat s chalanmi...ved uz je to hviezda. Kedy bude mat nejaky verejny koncert? Isli by sme sa kuknut...
Ozaj, s Adkou sa stretavame v pondelok v MC Klbko o 9:30, kto sa k nam prida???? EMily, MAgduska, Smejko????

trpezliva
22. okt 2009

emily, tie fotky su super..zabudlasom pochvalit.
Aj k nam pride fotografka, ked prideme z nemocnice. Sa tesiiim, dufam, ze stihame vyrobit vianocne pohladnice 🙂 .
Dneska som mala poradnu, tak vyhmatala hlavicku pod rebrami, no tesim sa, babo sa pretocilo presne naopak. A ked tak zostane, tak na milion percent ma caka cisarsky..a ked nie, tak na 99percent. Takze tak....NEchce nikto riskovat prirodzeny porod..ale ja este stale dufam, ze sa mi ho podari zrealizovat..mozno doma na gauci..ale nie, srandujem. Hlavne nech sa narodi zdrave a mne zostane tiez zdrave "telo"..kedze planujeme tri deti, tak rupnutou maternicou neviem ako by som to zvladla..a ze vraj cisarakom mozem rodit aj 5 deti.. 😅

loss
22. okt 2009

ved prave Emily mne sa o malu stara mamina ale neviem co bude ked sa narodi druha drnda nechat jej 2male deti bude brutal
kika ja som sa pre dalsiu skolu rozhodla ked mi zomrela segra aby som tak na to nemyslela verila som ze pri Nelly to zvladnem a teraz druhe babo a bojim sa co bude ale snad to doskraben do konca

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre