Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

petruci6
6. nov 2009

ahojte,
dnes sme boli v Mlynoch v NR,ale nic moc teda,ani sme nic nekupili 😝
ako som vas tak citala,normalne ste ma teraz vylakali s tou chripku,hadam sa nic malej nechytilo
uz s nou radsej nepojdem ani do Tesca,len von na vzduch a doma 😔

veva1
6. nov 2009

ahojky mamky 🙂
manzel na pivku,tominko spinka tak mam chvilku.
aj ja sa bojim chorob,no tiez sa verejnym miestam extra nevyhybam.Ak ju mame chytit tak ju dostaneme. Sprisnila som umyvanie ruk,svysila prijem ovocia pre celu rodinu.
aj nam je dlho ked sme cely den s tomkom doma,resp. velmi zriedka sa to stane. Rano vacsinou vstaneme do hodky sa oblecieme ,umyjeme ,nieco rychle ukuchtime a ideme von. Za kazdeho pocasia,ci len okolo domu,alebo do obchodu ci k babke. Km zajdeme 150m do obchodu prejde hodka,pol v nom a hodka nazad 😀 napame sa trosku zahrame a je cas ist spat. Poobede zasa papa,potom troska hrat,obliect a zasa ideme von,motame sa kadetade cca 2 hodky,ked neskoncime u nejakych kamosov,to sa zdrzime ovela dlhsie a je vecer. Prideme domov,hrame sa kupeme,papame,hrame a spinkat. Vyhodou je ze nas je tu fakt vela mamiciek pokope a ked je zle pocko tak sa stretneme u niektorej doma.
smejko- tomasko este stale papa v noci kazde dve hodky mliecko. Niekedy uz aj prespal do 5 vkuse ale teraz v poslednom case je to o drzku. NO aj cez den vela je ,mam pocit ze vkuse. No sak ma uz aj 15kg 😀
kikus a a kym bude lili kym budes v porodke?

lolka
6. nov 2009

cafte, lem cumim kolko ste popisali 😉
dnes sme mali poradnu, cukrovku nemame, asi sa aj zelezo zlepsilo - lebo doki nic nevravela, mala sa mrvila v klbku so zatatou pastickou
😵 od pondelka som inak 2 tyzdne na PN-ke, bola to vzajomna dohoda a aj som rada, ked su vsetci naokolo chori.
inak, dnes rano vraveli, ze zatial je chripky menej ako minuly rok o takomto case, tak sa nema zbytocne panikarit. najvacsi boom asi este len dojde 😒

lia
7. nov 2009

loli,tak oddychujes??
co si mala malo zeleza??dala ti tabletky??
super,ze nemate cukrovku 🙂

petruci6
7. nov 2009

loli super sprava 😉

lius uz aj vies termin cisaraku?vacsinou sa robi tyzden pred terminom,tak malinka bude mikulasky darcek 😅

lia
7. nov 2009

neviem este peti,vo stvrtok mam poradnu,tak snad sa dozviem 😉
ty si mala ten elektricky odsavac hlienov??aku znacku??

velvet26
7. nov 2009

ahojte baby, som rada, ze je tu takato optimisticka tema ako je vasa a to mamicky z missediek..
chcem sa vas spytat jednu vec, ked ste mali po prvom MA za ako dlho sa vam podarilo druhykrat otehotniet, prebiehalo potom vsetko ok, uzivali ste aj nejake lieky na podporu tehotnosti, predpisal vam ich lekar a ake vyzivove doplnky ste uzivali k tomu? este jedna vec, po prvom MA poslal vas lekar na nejake vysetrenia, alebo ste sama nejake absolvovali?
dakujem vam velmi pekne,ak odpisete ide o to, ze som po MA v stredu mi ho robili a potrebujem ziskat nadej, ze druhykrat bude vsetko v poriadku... 😉

petruci6
7. nov 2009

lia myslis na baterky?hej mala som ale predala nic moc,ak mozem odporucit najlepsi je ten na vysavac
s ostatnymi sa len natrapis a nic nevysajes,toto je rychle a ucinne
maju ich v kazdej lekarni
velvet mrzi ma co sa ti stalo
ja som otehotnela az po roku,ale vsetko je o psychike 😉
nerobili mi ziadne vysetrenia,teraz uz 30% prvych tehotenstiev konci MA zial ☹ preto dr nerobia ziadne vysetrenia na prvy x
uzivala som duphaston a kys listovu prvy trimester a vitaminy calibrum babyplan cely cas co sme sa snazili aj prvy trimester

drzim palceky 😉

velvet26
7. nov 2009

dakujem petruci, dufam, ze druhykrat nam to naozaj vyjde,musim tomu verit...

evitkamalicka
7. nov 2009

velvet ja som otehotnela cca 2,5 mesiaca po MA

lia
7. nov 2009

velvet,mne robili testy az po dvoch MA a tretie sme zvladli len vdaka injekciam

lia
7. nov 2009

jaaajj a dakujem za odpoved peti 😉

velvet26
7. nov 2009

evitkamalicka a ako prebiehalo druhe tehu, dal ti dr. nejake tabletky na udrzanie tehu, ake vitaminy si k tomu uzivala..?
baby, prepacte, nechcem vas nejako tym otravovat, no potrebujem si to v hlave dat vsetko do poriadku a zistit co najviac, aby som pre to druhe babatko urobila maximum..

lia, ja si ta pamatam aj z inych tem,kde som sem tam nakukla, moc ti drzim palceky, zachvilku bude z teba mamina.. 😉

petruci6
7. nov 2009

lius neni zac 😉

velvet neboj,vsetko bude v poriadku,najvacsiu rolu v tom hra psychika to mi ver 😉

lia
7. nov 2009

dakujem velvet 🙂

evitkamalicka
7. nov 2009

velvet brala som 2 mesiace duphaston a inac tehu bolo bezproblemove

velvet26
7. nov 2009

dakujem evitkamalicka, asi ten duphaston ste brali vsetky, dr. vam ho napisal asi bez problemov, ja si ho pri druhom tehu urcite vydupem, aby mi ho dal..

zuzkaprofant
7. nov 2009

cafte co nove
velvet ja som tak po roku skusila a podarilo sa nebrala som zaidne lieky len som cele tehu lezala 😉
inac mame uz kusok zubka ale maly mi nechce dako papat myslite ze to ma suvis ze mu idu zubky?

smejko1
7. nov 2009

ahoj vevka - boze, ved tvoj maly bude mat 2 roky a stale tak zle spi??? to preco? ja chcem normalne spavat fnuk fnuk

inak tvoj denny program je velmi podobny mojmu

velvet - je mi luto co sa stalo, ale neboj......... asi to nebolo v osude a druhe uz bude vsetko OK....... mne nedal Dr,. ziadne lieky, ale isla som este k jednemu a ten mi dal...... ale len pre istotu........... vraj ak to ma byt OK tak to bude aj bez liekov........ clovek sa v tom nevyzna.]

lolka blahozelam ku super testom a super, ze si PN - tj. ze si mozes oddychovat 😉
lius - tebe sa to krati milovymi krokmi..... uz strihas meter? 😎

emily3
7. nov 2009

ahojte jeej vy ste toho popisali...potom precitam
dnes som bola na prednaskach, bracho kocikoval malu okolo skoly...ako vonku bolo kosa, ona azi zamrzla a spala do 12...a potom som mala skusku..urobila som..hned po prednaske nam dal papiere, nestihla som si to ani este raz pozriet...ale mam to..este 6
a teraz nam to Lucka vynahradza, doobeda bola zlata a teraz place, a necha sa na rukach nosit...

velvet, je mi luto co sa ti stalo, myslim ze hlavne by si mala byt pred teho v pohode, zdravo jest..spravna zivotosprava a bude to ok. ja som po potrate , pri dalsom tehu nebrala lieky a ani vitaminy...povedala som si ze nebudem do seba pchat umele lieky ...a teho prebiehalo v pohode a mame zdrave deti.. 😉

smejko tesime sa na stredu, len prosim ta mi napis kde vlastne byvate? 😉 diiiik

lia
7. nov 2009

smejus,ani nehovor 😅 strasne to leti 😅
emily gratulujem,opat si nesklamala,sikulinka 😉

loss
8. nov 2009

caute

jej emily gratulujem si ozaj sikula 😉
lius taaaak uz len 5tyzdnov uz sa tesis ze?

lia
8. nov 2009

neskutocne lossik,ja uz nevladzem bez spania

cucuska
autor
8. nov 2009

ahojte, no ja som tu tiež dlho nebola. Mal emka má uˇod pondelka hnačku ani doktorka už nevie čo a tak zajtra by mali byť vysledky z výterov som sama naozaj zvedava ako to dopadne. riťka jej hori a veľmi palće pri preblovani ani sa jej nečudujem a to za ňou stále striehnem len aby som zistila či zas nie je pokakaná.
Nám sa zatial choroba vyhába i keď Emka kašle ale to ibe keď leeži a spinká inak nezakašle. Zajtra budem vola´t k doktorke čo a ako. Ste zaočkované proti chrípke???? a deti??????
Ným sa zatial choroba vyhýba i ked čakam žekedy to prepukne keďže ivko pracuje v nemocnici. Az sa toho desím.
Krásne Vám to bruško rastie naozaj. Pekný deň

emily3
8. nov 2009

cucka skore uzdravenie ,
nie niesme zaockovani, len manzel mal ponuku z roboty sa dat zaockovat , co sa aj da...ale deti sme nedali..chceli sme uz po niekolko rokov, ale vzdy boli skor soplavi ako sme stihli to ockovanie...zatial sa drzime, len Misko je stale soplavy 😒

velvet26
8. nov 2009

dakujem vam baby, smejko a ten druhy dr. ti ich predpisal tie tabletky bez problemov, chodila si ale potom normalne na kontrolu tomu prvemu, co tich nedal..? ako sa volali tie tabletky, bol to ten duphaston alebo ine..?
emily aj ja verim, ze druhe tehu dopadne uspesne...emily aj mna inak napadlo, ze mozno by bolo najlepsie nebrat ziadne vitaminy v umelej forme, no teraz ked bude zima, tak tych prirodnych bude pomenej, tak si skusim kupit aspon ten femibion 800..
dakujem este raz...

teuska
8. nov 2009

Caute babulky 😅
Lius ako to uteka, uz mas 35, uz len 3 tyzdne a mala sa moze v pohode narodit.
Este ti tvrdne brusko? Lezis?

emily3
8. nov 2009

etuska ahojho tehulka, krasne ti pribudaju tt. ako sa citis? 😉

velve...ja teraz tiez beriem umele vitaminy, po porode sa mi casto krutila hlava a nevladzem, tak si robim doping 😅 doplnam aj v umelej forme...inak ktore su najlepsie to je asi jedno, ja mam teraz centrum, ale predtym som vyskusala rozne znacky vitaminov...

lia
8. nov 2009

velvet,
v tom femibione je kyselina listova,len to je dost drahe,stacila by ti podla mna aj ta kyselina na predpis 😉

teus,tvrdne,ale uz nie tak casto .
radsej nech este vydrzi krpana aspon do 39tt.aj ked by som uz kvoli spaniu chcela rodit,ale vydrzim samozrejme,hlavne nech je zdravunka 😵

emily3
8. nov 2009

lia ale to uz je normalne ze tvrdne, pripravujes sa na porod 😉 ..ked som cakala Miska, brucho mi tvrdlo uz od 4 mesiaca, ale sme to zvladli...drzim palce..uf ved nedavno ste mne pocitali dni do porodu..a teraz uz pocitame tebe a kike.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre