Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

emily3
19. máj 2009

pridala som dve fotky z vyletu co sme boli cez vikend...pekne vidno moj kotol predomnou... 😉

sloniiicek
19. máj 2009

emily a dokedy treba vyvarat flasky? aj na cajik treba vyvarat?

inak ja som chcela martinku kojit, tak do roka a potom sa tusim uz moze aj plnotucne mliecko. a emily ma uplnu pravdu, tiez som ju nechcela krmit tymi umelymi mliekami. a aj skrz financie. 🙂 a svetlus uplne vpohode. 😉 a este som ju kojila hlavne kvoli tomu, ze bez toho nevedela zaspat. bol to jediny ucinny sposob, ako ju vnoci uspavat.

martinka odmieta cajik s tym sosacikom. a aku mas znacku? lebo najskor nechcela s dudlikom iba so sosacikom a teraz zasa odmieta sosak a chce len dudlikovy. aj cajik jej skusam davat. teda tuto noc som jej dala. ale uz si nepamatam ako to dopadlo. tusim sa potom ukludnila.

emily3
19. máj 2009

sloni...nevyvaram pohar..umyvam v horucej vode a je dobre to umyvat v umycke...ten pohar som kupovala v Dmke a nema nejaku znacku, stal cca 100Sk

emily3
19. máj 2009

no idem lepo sa zase neodlepim ....vidite ako sa ucim? 😅 😅
zatial sa majte a potom na stretku 30.5 ( v ten den je tooolkp akcii, lebo je MDD a vsade nieco organizuju....ale chcela by som prist. aspon s jednym dietatom....Mon sa v ten den vracia so skoly v prirody a ocino rozmysla ze zoberie Mareka na splav...uvidime.

sloniiicek
19. máj 2009

lebo ja uz dlhsie nevyvaram flasku. tak som nevedela, ci treba este. umyvacku zial nemame. ale ta to vie riadne vyvarit. 😀

bianca
19. máj 2009

cafff

kto ma mate na FB tak viete a kto nie tak oznamujem ze Barca mala dnes svojh prvy letecky den.Zosypala sa z postele.Dr. z toho robila taku vedu az mi je teraz zle z pocitu neschopnosti.Ani ju nezaockovala a mam ju 3 dni sledovat.Akoby to nebolo malo tak si este stihla mala nabit cumak ked zo seboou drbla zo sedu na brucho a potom sebou slusne svihla ked sa hodila z bruska na chrbat a v ceste jej stala hojdacka.Uz nevladzem.Len sedim a chytam ju.

emily3
19. máj 2009

bianca nic si z toho nerob aj keby tam stali traja dospeli, jednoducho niektorym situaciam nezabranis. a dr. netreba niektore veci hovorit..sice mala sa mohla udriet , ale deti su mäkke a male kvoli tym padom, a nebude to posledny krat co sa ti niekde vysypala...keby nasa dr. videla a vedela ako Miso pada ako hnila hruska zo stromu, udala by nas na sopcialke...nie je to casto ale nezabranim tomu, vylezie na stolicku a capne dole...
Monika si rozbila hlavu, traja sme pri nej stali, pred branou sa potkla a padla rovno na mreze a bolo to....MArek skakal na posteli a vletel do radiatora to mal nieco cez rok a bolo...a o rok nato sme zas s nim bezali na chirurgiu s rozbitou hlavou...
ked zace lozit, chodit, zacina skumat svet a tym skusa co to da....mozo mat prazdny byt, a len styri hole steny aby si neublizila 😉 😀

bianca
19. máj 2009

emily no prave ze my mame strasne nizku postel a mala sa do 5 minut rehotala (ja som revala) ale dr som to hovorila iba koli tomu ze sme mali ist na to ockovanie a sestra volala ze mame prist ak mozeme hned a to bolo par minut po tom pade.Ale normalne si ma ukludnila.Dakujem.

cucuska
autor
19. máj 2009

bianca nič si z toho nerob, naozaj. men EMka padla keď mala asi tak 7 mesiacov to som ja ešte nevedela že vie loziť, ani neplakala a ja som to ani neriešila. a keby si nás videla teraz?????????!!!!!!!!!!!!! je samá modrina, vyzerá ako tírané dieťa a tom nonstop s ňou, vonku sa šplhá po lavičkách, plotoch a samozrejme padá. nedávno mi padla a poviem i anoi neviem kde lebo neplakala, že mala na líci a uchu modrý veľký flak. A ja ako prikladná mama ani neiem kedy si to a ani ako si to urobila.
Bude to ešte horšie, naozj sa nemáš čoho báť 😉

zuzkaprofant
19. máj 2009

ahojte co je tu nove dost ste toho popisali
ja musim sa pochvalit sme pribrali zase mame uz 3300g ta som rada ze to cicikovanie ma daky efekt , inac nestalo sa vam ze vam babo tak zakuslo do cecika ze ste tam maly normalne fialovu modrinu alebo nieco pod. ja rano kukam a na pravom ceciku to mam tak neviem asi v noci mi musel Christianko zakusit lebo martin to urcite nebol 😀 😀

lia
19. máj 2009

ahojte 🙂
zuzi,ty si super mama 😀 😀
ako sa mate??mne sa vracia energia,jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵 😵 😵 😵 😵 uz nespim cele dni 😀
zuzi,ty mas elektr.odsavacku??dobra je??
kikus,ja nedepkujem na stastie,uz som mala raz take tehu,ze som prerevala a stale hovorila R,ze ma uz nelubi 😀 😀 😀
neboj,vsetko prejde.a Lily nemozes zobrat zo sebou??sak to je chvilka co tam budes
my ideme vo stvrtok do poradne,uz mam troska nerv a ratam minuty 🙄
ja som videla uz min.tyzden na pohotovosti minnie s rucickami a nozickami 😵 😵 😵 som zvedava teraz 😵
ale tento moj doky ma dva monitory,jeden pred sebou ,tak ako vsetci a druhu plazmu hned nadomnou ako lezim a tam je to nejake zmensene,ze som tam nikdy nic poriadne nevidela,ale teraz uz bude vacsie,tak uvidime.

lia
19. máj 2009

baby,poradite mi??mama mi povedala,ze ked ona bola mlada,vtedy lekari hovorili,ze sa nesmu jahody,lebo ze su z toho tie cervienky na telickach.
ja som ich uz zjedla na kila a teraz som si kupila dalsie,take su sladunke,jednu som ochutnala,tak neviem ci to jest alebo nie 😒

petruci6
19. máj 2009

jhjhjä
gjbh m ggb hu6km áé=kiátjibbbbbbbbbbbbbbg vxc tcx t f

petruci6
19. máj 2009

to vam napisala Lindula 😀 😀 kuk album 😀

bianca
19. máj 2009

lia ja som jahody jedla na kilaaa a nic.Mne zasa v robote hovoril ze ked sa zlaknem nemam sa nikde chytat lebo tam bude mat babo plamen.Podla mna su to same blbosti.Akurat moja teta (zdr.sestra) my kazala vypit pol deci aby babo nemalo novorodenecku zltacku

lia
19. máj 2009

pol deci??kedy??kazdy den??

lia
19. máj 2009

😀 😀 😀 😀 😀

klementina
19. máj 2009

ahojte, lia to je asi indivindi s tymi jahodami, ja ked som ich raz zjedla pocas tehu, tak som sa z nich riadne dosablila,chudak MM na to spomina dodnes ako cistil po mne vecko, lebo som tam ledva dobehla, tak som ich potom uz nejedla. a prave rozmyslam, ci ich mozem ako kojaca matka 😒

lia
19. máj 2009

no to asi nie klementina,su vysoko alergenne

klementina
19. máj 2009

sak to si aj ja myslim, ale dala by som si, som akurat u rodicov a maju tento rok take krasne na zahrade. tak si necham zajst chut nabuduci rok ☹

bianca
19. máj 2009

klementina jahody pokial kojis nie a to v akomkolvek stave.Aj dzus je zakazany

Lius nieeeeeee to len ked som bola asi 8 mesiac tak som si dala stamprlu bo ma donutila.neviem ci to malo neaky nasledok ale mala aj ked je narodena skor mala iba min.zltacku.Inak ked nad tym rozmyslam tak daco na tom asi moze byt pravda

lia
19. máj 2009

biuššš,ja ze si si kazdy den hrkla 😉 😀 😀 😀 😀 srandujem 😉
tak mi to potom pripomen 😉

bianca
19. máj 2009

decka nasa zmoli do seba ryzovu chrumku a pocujem len mnam mnam mnam mnam mnam.Inak my pred chvilkou rozobrala popruhy na jedal.stolicke.Nechapem

emily3
20. máj 2009

Ahojte 😀 😀 😀 sestre sa dnes rano narodila dcerka Miriam Michaela..(3180g 50cmtaka mala babika)
..tesime sa s nou.
vcera som jej to vravela, ze 20.5 a streda to isti 😀 😀 😀 ( chalani sa jej narodili v stredu a Esterka 20.teho...)

lia
20. máj 2009

jeeejj emily gratulujemmmmmm a prajem hlavne to zdravicko 😵 😵 😵

emily3
20. máj 2009

lia diiiiik 😀
lia k tomu jedlu co mozes a nemozes, vsetko zmierou... 😉

dnes mam skusku poobede, niiiic neviem..budem sa snim bavit asi o pocasi 😅

lia
20. máj 2009

boze emily,zase skuska??tazka??tak drzim palce nech ta osvieti 😉 😀

emily3
20. máj 2009

lia..tazka asi nie, ale nestihla som si to ani raz precitat, len nieco a to nieco sa na mna velmi nenalepilo 😅 a doma mam oboch chalanov a teraz ich idem vyvencit, lebo uz ich mrle zeru...nestresujem sa...uz by som to chcela mat za seobu celu skolu...(rozmyslam o preruseni, ale neviem ci sa potom vratim, a uz mi zostava len rok...tak neviem 😨

trpezliva
20. máj 2009

ahjteee...jej, tak emily aj tvoja sestra dava mena na M??? aky mala porod? asi velmi rychly...v tomto to maju viacrodicky super. aj moja sestra ma narodky presne dnes 20.5. 🙂
vcera ste tu pisali o jahodach, to sa tiez neda zovseobecnovat, ze "ked kojis, nesmies jahody". je to vsetko indivindi! ja som jedla jahody na kila minule leto!! jedla som uplne, uplne vsetko. ja si myslim, ze az v malom mnozstve sa moze vsetko aj ked kojite. Lia, a teraz su pre teba jahody uplne to naj! vela vitaminov potrebuje tvoja minnie. 😵 .
no do tej poradne v pondelok budem musiet asi Lili fakt zobrat. a nebudem tam len chvilku, ved mi budu brat krv, ultrazvuk, meranie baba..atd. nie ze by som sa pred Liluskou hanbila, ked mi budu robit na koze zospodu ultrazvuk, ale bojim sa toho, ze ked uvidi lekarku, zacne jacat a to sa s nou nebude dat nic, lebo ani v kociku neobsedi. kde su tie zlate casy z prevehu tehu, ked som sa do poradne tak tesila. teraz je to skor starost. ja jej poviem v pondelok, ze chcem chodit co najmenej, aj tie AFP testy vynecham, nechcem sa stresovat, kebyze vyjdu zase zle vyslekdy.
emily, drzim palce na skuske! SI super zena, ze vsetko zvladas.
tak pekny den, je krasne vonku, pojdeme na ihrisko.

sloniiicek
20. máj 2009

ahojte kocky. tak martinke tie vyrazky uz miznu, uz takmer ziadne nema.

kika - skoda, ze martinka nie je este uplne ok. mohla som ti lilusku postrazit. 😒 nabude, ked budes potrebovat pomoct, tak mi kludne zavolaj a ja ti rada pomozem. nemusis sa bat ma otravovat.

inak s tymi jahodami, v tehu kludne mozes papat. len pocas dojcenia si musis davat pozor. mozno v malom mnozstve hej. treba vyskusat, ci sa potom spravi alergicka reakcia. ja som papala trosku a nic to martinke nespravilo. potom som si dala trochu viac a vyhadzala sa mi. takze treba vyskusat, ci to robi dobre babatku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre