Meranie bazálnej teploty

majuska77
7. máj 2014

Ahojte,zacala som tento mesiac s meranim bazalnej teploty.Ak sa teplota drzi uz tretiden na 36,4 to je ok?zvykne teplota stale skakat,alebo sa aj 3-5dni drzi napr.na tych 36,4?

ellca123
7. máj 2014

bazalna teplota je vzdy o 0,5 az 1 st.vysia, meriate ju predsa v tele nie na opovrchu
ziadna teplota

majuska77
autor
7. máj 2014

No ved to mi je jasne 😀...asi som sa zle vyjadrila..Chcela som vediet ako to asi vyzera v grafe,ci sa ta teplota drzi dlhsie na jednej urovni alebo to skace stprn hore dole

nicolle21
7. máj 2014

@majuska77 moze sa drzat, moze aj kazdy den byt ina.. to je uplne jedno 🙂 hlavne prajem aby po ovulacii uz vobec neklesla 😉

helulik
7. máj 2014

@majuska77 je lepsie, ked moc neskace... 🙂 teda tak som aspon tak niekde citala.. 🙂 pred ovuláciou je nizsia, klesne-ovulacia a potom uz len stupa-po ovulacii...a opat klesne pred mrchou... 🙂 kiezby tak neklesla... ;)

majuska77
autor
7. máj 2014

Dakujem 🙂

paskolinka
7. máj 2014

@majuska77 je to ok 😉 ja mam digi teplomer na dve desatinne miesta, takze ja takeho efektu velmi tazko docielim, ale tiez sa mi stalo, ze som mala 4 dni prakticky rovnaku teplotu (poskocilo to len jeden den o 0,01 stupna). hlavne nech je vidiet rozdiel medzi predovulacnymi a poovulacnymi teplotami 😉

niky21
8. máj 2014

Ozaj a akú mávate teplotu na 8 DPO ? Ja mám 37.1 tak som zvedavá či konečne... 🙂

majuska77
autor
9. máj 2014

Baby,mam taky problemik,pracujem na smeny,comu sa mam prikolnit ked som mala nocnu aaj sme si pospali trochu,vstala som o piatej a teplota bola 36,4,potom som premerala aj o siestej ako meram vzdy a bola 36,7. Co v takomto pripade, nikdy to potom nebudem mat presne zmerane.Dnes mam 18den cyklu a teplota sa uz 7dni drzi na 36,4-36,5.

bessdonna
16. máj 2022

@helulik perfektne vysvetlene.presne nad tym som uvazovala,ci to ze do predpokladanej ovu som mala 36,5 a po predpokladanej ovu 37,2,ci to znamena,ze urcite prebehla

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre