Metformin a snaha otehotnieť

veronka1984
18. júl 2020

Chcem sa opýtať ma niekto skúsenosť s užívaním metformin pri snahe otehotnieť?

merien259
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
merien259
18. júl 2020

Ahoj áno ja som ho užívala 2 mesiace a hned som otehotnela pred tým sa nám nedarilo rok

veronka1984
autor
18. júl 2020

@merien259 ale mala si nejaké problémy?

merien259
18. júl 2020

@veronka1984 áno PCSO

merien259
18. júl 2020

@veronka1984 prepáč zle som to napísala polycysticke vaječníky

veronka1984
autor
18. júl 2020

@merien259 aha no ja zase mám nízke amh a hovoria my že som v prechode a počula som že tieto tabletky znižujú hmotnosť a aj zvetsiuju počet vajíčok

barus26
18. júl 2020

@veronka1984 nám sa nedarilo 2,5 roka, vo februári mi nasadili siofor, to je vlastne metmorfin a v apríli som otehotnela

veronka1984
autor
18. júl 2020

@barus26 a môžem sa opýtať brali ste ešte nejaké iné tabletky?

casavina
18. júl 2020

@barus26 ahoj siofor ti nasadil diabetolog alebo endokrinolog? vdaka a gratulujem k tehu..

barus26
18. júl 2020

@veronka1984 brala som ešte tabletky na štítnu zlazu a progesteron po ovulacii. Ja mám tiež pcos a aj inzulinovu rezistencie, preto som hlavne brala metmorfin.

@casavina ahoj ani jeden ani druhý, nasadili mi ho v centre asistovanej reprodukcie ale našťastie sme už nič neriešili lebo ten liek mi pomohol a hneď som otehotnela 😊 a ďakujem

veronka1984
autor
18. júl 2020

@barus26 a môžem vedieť v akom centre?a ešte že či ste sa liečili na niečo

casavina
18. júl 2020

@barus26 my sa snazime 8 rokov... s prestavkami... uz aj s lekarmi a car... no zatial stale sme len dvaja

veronka1984
autor
18. júl 2020

@casavina noo my sa snažíme už skoro 10 rokov a nič iné len darované my odporúčajú lebo ževraj mám malú zásobu vajíčok amh 0.03

barus26
18. júl 2020

@veronka1984 jedine čo mám tak ako píšem vyššie, polycysticke vajecniky, na to som nebrala nič, na to nič neexistuje .. potom inzulinova rezistencia kvôli tomu ten metformin a znížená funkcia štítnej žľazy, na to beriem euthyrox. Keď sa nám podarilo konečne otehotnieť tak som brala euthyrox, metmorfin a čistý inozitol a pila čaje alchemilku a malinik. a vlastne 3 dni po ovulacii som nasadila progesteron. Ja som kvôli pco mala cykly aj 78 dňové a väčšinou bez ovulácie .. keď sa mi podarilo v apríli otehotnieť mala som ovulaciu asi po 5 mesiacoch .a čo sa týka centra my sme chodili do ISCARE do Bratislavy. manžel môj mal ešte zlu morfologiu spermií, iba 1% dobrých, no v centre povedali že na ten počet a rýchlosť to nevadí no a podarilo sa ...

veronka1984
autor
18. júl 2020

@barus26 tak super vieš ako ty si mala viac problémov mne zo začiatku hovorili že sme zdravý obaja že nevedia že kôli čomu ale odkedy sme začali nechránený tak som mala problémy s menzesom a dr len injekcie a tabletky na vyvolanie a potom som išla k ďalšiemu odborníkovi na neplodnosť a ten že som nemala brat tie tabletky na vyvolanie lebo tie my pokazili celý cyklus a do dnes nemôžem mať normálny teraz som na tabletkách tak dostávam ale bojím sa keď ich vysadiť že nič z toho ako mám nadvahu tak aj preto my jedna známa poradila ten metformin

merien259
19. júl 2020

@veronka1984 no ja som schudla to je pravda 8 kíl a hneď som bola tehu...

rsimoneees
19. júl 2020

@merien259 ahoj 🙂 prosím tá nemala si žiadne vedľajšie účinky ?
Ja mám tiež PCO a bez zistenej ÍR , doktori mi nasadil Glucophage (Metformin ) ale boli mi z neho strašne zle , hlava má neskutočne bolela tak som ho následne po týždni musela vysadiť .. a keďže môj lekar má dofcu tak čakám čo a ako ďalej 😔
Ale teším sa že ti pomohol , veľa ženám pomohol ako som čítala .. snáď keď mi lekar úpravu dávku pripadne zmení iný lliek s obsahom metforminu aj nám sa podarí 🤗

merien259
19. júl 2020

@rsimoneees ahoj tak ja som mala vedľajšie účinky asi také ze hnačka to ma trápilo celý čas kým som ich brala no nie každý deň a nechuť do jedla dosť často sa mi stalo ze mi klesol aj cukor.. Zo začiatku som neverila že lieky v podstate na cukrovku môžu pomôcť ale keď som otehotnela prvý a druhý krát tak som vedela ze určite pomáhajú.... Teraz som opäť tehu ale lieky som už nebrala schudla som 15kil a akosi to samé prišlo a to sme sa ani nesnažili... Také prekvapko 😍😁

barus26
19. júl 2020

@rsimoneees inak ako píše @merien259 mna tiež strašne trápila hnačka keď som začala brat lieky ale vydržala som a potom to prešlo

rsimoneees
19. júl 2020

@merien259
@barus26 baby tak ja mám PCO , aj štítnu ale tu mám už v norme .MS som nemala ako je rok dlhy .. konečne som našla super ženského ktorý má rieši konečne a znížil mi prolaktín ktorý bol vysoký . A teraz som dostala už druhý krát MS samovoľne čomu sa teším. Ďalej mi predpísal lekar ten Glucophage - ja som vôbec nevedela normálne fungovať .. boli mi neskutočne zle, hlava mi išla prasknúť každý deň a konca aj horúčku som mala . Tak buď mi dal vysokú dávku alebo len mi nesadol . Takze dúfam že aj mne pomôžu 🙈a ovuláciu zrejme tiež nemám :/
Super baby teším sa s vami 😍🤗 snáď aj mne pomôže či už k tehu alebo k chudutiu - ideálne by bolo k obom 😃

merien259
19. júl 2020

@rsimoneees a kontaktovala si lekára aký máš problém po užívaní liekov?

rsimoneees
19. júl 2020

@merien259 jasne ale zatiaľ neodpisal lebo mal dovolenku 😔

merien259
19. júl 2020

@rsimoneees jaaj tak musíš čakať no

ivankabes
20. júl 2020

@veronka1984 ja som som uzivala po 4m som otehotnela

rsimoneees
21. júl 2020

@merien259 tak nakoniec mi ho opäť nasadil ale počiatočná dávka bude len polka tabl 🙂 pltom cela a následne po 2 týždňoch 2tabl denne🙂 tak snáď pomôže ☺️Keďže všetky tabletky nejako rýchlo reagujú na moj organizmus (dobre) aj lekar potvrdil predtým čo mi dal lieky na prolaktín že rýchlo mi to stiahol a este k tomu až pod hranicu normy

merien259
21. júl 2020

@rsimoneees no super lepšie tak postupne aby si telo zvyklo

maja367
5. dec 2020

@barus26 ja s ich brala a mala som.hnacky zvracala som tak som prešla na metformin xr. A ten som lepšie znášala nič mi nebolo. Ale to môže predpísať iba diabetológ

barus26
5. dec 2020

@maja367 no ja zachvilu rodím takze to už nepotrebujem 😂

christinka1
3. feb 2021

@veronka1984 áno ja som užívala siofor nakoľko mi endokrinologička zistila PCO a po 3 mesiacoch som zostala tehotná 🤰 predtým vyše 2 rokov snaženia nič

ella_ell
18. mar 2021

Ahojte je tu nejaka kocka co uzivala /uziva metformin stadamet 500 aj po otehotneni? Mne ho chce v centre vysadit a endokrinolog mi vravi ze to mam uzivat do 3m ostala som kukat no neviem co je spravne kedze. K jasnej odpovedi som sa nedopatrala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre