Aspirin pri snahe o otehotnenie

17. apr 2023

Vcera som citala na mamickovskych forach o preventivnom uzivani aspirinu pri snahe otehotniet. Boli to ale uz starsie diskusie. Poculi ste o niecom takomto? Ma niekto skusenost? Jedna sa o volnopredajny pripravok.

cookie29
17. apr 2023

Ano pouziva sa, ale pouziva sa minimalna verzia, pokial viem tak 100mg (dojcenska davka) ale teda bez dozoru by som do toho nesla. Kolko sa uz snazite? Predpokladam, ze ak dlhsie, tak zvazujete CAR a vysetrenia, takze sa opytat radsej tam.

lelelienka
17. apr 2023

Mame skusenosti, ale urcite si ho neordinuj sama, porad sa v centre.

alex5896
17. apr 2023

Ja si picham clexane no ked uz budem mat za sebou mesiac tehotenstva az vtedy ho mozem vymenit za aspirin o ktorom pises a je na predpis aspon aj ho mam ale viac ti neviem povedat a sama by som si to neordinovala.

sonkam
17. apr 2023

Sama od seba by som si ho nenasadila pokiaľ nemáš vyšetrenu hematológiu, pretože si môžeš nariediť ním krv a spraviť ešte horšie. Ak sa nedarí daj si spraviť vyšetrenia a ak bude potrebný tak ti ho nasadia. Ja ho berem ale na odporúčanie hematologa lebo mám syndróm lepivych doštičiek

taktotedanie
18. apr 2023

Pokial nemate vysetrenie na hematologii neuzivajte!

floki1994
18. apr 2023

Uziva sa na odporucanie hematologa...nie ze si zena sama zmysli...ja som ho tiez bralA ale musela som prejst na clexane injekcie..ak sa bojis ze mas nieco s krvou treba si dat na hematoloogii urobit geneticke krvne testy..mne ukazali Leiden mutaciu krvi a aby sa neohrozilo babatko treba liecbu 🙂

autor
18. apr 2023

Celkom iny pristup tu vidim. Je volnopredajny a v niektorych statoch ho ludia uzivaju bez vysetreni hematologom.

sonkam
19. apr 2023

Však pozri sa máš slobodnú vôľu a môžeš si robiť čo chceš. Chcela si počuť naše skúsenosti tak sme ti napísali že bez hematologa by si to nemala brať ale je to na tebe čo spravíš, ale môžeš si s tým akurát tak viac ublížiť. My čo ho máme nasadený chodíme pravidelne na kontrolu ku hrmatologovi a máme kontrolovanú krv . Pozri pri anp sa ti môže nariediť ľahko krv viac ako by si chcela a môže sa ti v tehu spraviť hematóm a potratíš a to verím že by si nechcela.

selena_luna
19. apr 2023

To ze je nieco volnopredajne neznamena ze sa to ma uzivat mirnixdirnix.... uziva sa na konkretny problem, nie je to zazracny vseliek ktory 100 percentne pomoze oplodnit a uchytit vajicko

alex5896
19. apr 2023

Ja nemam hematologicke vysetrenie nikdy som nebola na hematologii ale uzivam ako prevenciu pri preeklampsii.

taktotedanie
19. apr 2023

@alex5896 ak ju mate diagnostikovanu alebo te ju uz prekonalo atd
Je na mieste ze ju beriete a aspon gynekolog vam robil odber krvi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre