Môže mi meškať menzes kvôli užívaniu inofolicu alebo ATB?

lienka_9
25. mar 2020

Ahojte babule, mam problém. 10 dní mi meska mrcha, posledná bola 12.2. Zacala som brať inoflic od 14.2 neviem ci je to kvôli tomu. Ďalej som bola chorá od 28.2 a brala som dva týždne ATB. S mužom sme sa milovali za ten čas málo. Robila som si dva testy jeden na 4 den meskania a druhy na 7 den meskania a obidva boli negatívne. Mrchu mavam pravidelnú 32 dní. Co si o tom myslite? Ďakujem za odpoveď.

marinecka95
25. mar 2020

@lienka_9 môže za to inofolic - mne cyklus predĺžil z 28 na 49 dní

lienka_9
autor
25. mar 2020

@marinecka95 a pomohol vam k tehotenstvu?

zuzana_ilkova
25. mar 2020

Ja som brala inofolik asi 3roky a nic mi nepomohol ...az ked sim zacala brat dufaston , ale ja som mala problem so skratenim cyklom cca kazdy 12 den... osobne po slusenisti s nim si myslim ze je to predrazeny nezmysel ak cces otehotniest tak nasad kyselinu listovu ...najspolahlivejsi test je digitalny ukaze ti presne v ktorom tyzdni tehotenstva si

zuzana_ilkova
25. mar 2020

@lienka_9 kyselina listova a pupalkovy olej... vsetko su vitaminy...volne predajne... ja som uzivala a pošťastilo sa nam 🙂

lienka_9
autor
25. mar 2020

@zuzana_ilkova kyselinu listovu beriem od októbra a zatial nic, aj alchemilku pijem

zuzana_ilkova
25. mar 2020

@lienka_9 tak ti poviem... ja som brala inofolik, dufaston, pupalkovy olej, kyselinu listovu, tabletky pre tehotne v prvom trimestry( aj to pomaha) Brala som to od juna do februara cca pol rok...nehovriac o tom ako to slo do penazi hrabalo mi uz z toho..tak som si povedala kaslem na to vysadila som vsetko a nemyslela na to, a v aprili sim si myslela ze mam chripku a nakoniec z toho vysiel pozitivny test...asi je treba niekedy nechat veci len a vycistit si od toho hlavu

marinecka95
25. mar 2020

@lienka_9 vôbec .. len rozhádzal cyklus - aj ovuláciu som mávala pri 49 dňovom cykle na 43-45 deň

flora2511
26. mar 2020

@lienka_9 ahoj. Som na tom podobne. Meska mi 4.den a 1.3. som dostala chrípku s vysokými horúčkami. Zatiaľ predpokladám, že to mi posunulo ovuláciu a teda aj ms. Inak mávam na deň pravidelnú. Test som ešte nerobila. Zaujímalo by ma, o koľko dní dokáže choroba posunúť cyklus. Inofolic som bravala mesiace, ale vplyv na dĺžku cyklu u mna nemal.

vikisukik
26. mar 2020

Povedala by som, ze to mas z tych liekov, kamoske jeho branie tiez celkom rozhadzalo cyklus a do toho si spominala este aj antibiotika

lienka_9
autor
29. mar 2020

@flora2511 ahoj, tak ako?? Uz si dostala? Ja stale nic, uz je to 14 dni co mi meskaju...mam pocit ze moje kramy maju tiez karantenu 😂

flora2511
30. mar 2020

@lienka_9 včera som dostala 🙂 Karantena mala byť 14 dní :D to máš akurát a zajtra prídu.

lienka_9
autor
30. mar 2020

@flora2511 no 15 dni a stale nic....

lienka_9
autor
30. mar 2020

@zuzana_ilkova tak mi sa snazime o babo od oktobra, mam 27r. Od februara som pila alchenilkovy čaj a inofolic a od novembra kys. listovu a stale bez uspechu, dnes mi meskaju 15 dni a testy stale negativne, len ma bolia krize, rebra, prsia, bradavky a rano/vecer brucho ako pred menzesom

flora2511
31. mar 2020

@lienka_9 k lekárovi sa teraz asi veľmi nedá chodiť.. Ale tak toto by mohol byť surny dôvod 🙂 Skus zájsť.

zuzana_ilkova
1. apr 2020

@lienka_9 ja som mala 25ked sme sa zacali snazit, 26 som mala a este stale som nebola tehotna co mi dost liezlo na kozog uz potom, mala som problemi s tym ze cyklus som mala kazdych 12dni teda v podstate na plodne dni mi stale zacal co bol problem po dufastone sa to upravivat zacalo ale ked som ho vysadila pruser cele zle... vlastne ked som 26 oslavila som si povedala ze kaslem na to vysadila som uplne vsetko okrem dufastonu lebo ten som musela brat aaa v maji som prisla na to ze som v 3tyzdni... gynekologicka mi stale opakovala ze je treba sa milovat a nerobit deti..a mala pravdu, niekedy treba vypustit paru,vycistit hlavu,nemysliet na to a pride to same.....ked ti 15dni meskaju aj keby si sla teraz k lekarke ti nepotvrdi lebo na sone vidno az od 5tt-6tt ...

83bambulka83
25. apr 2020

@lienka_9 my sme sa snažili 15 mesiacov a ten 15. mesiac som sla k lekárovi a povedal mi že folikul bol dostatočne veľký a aj sa uvoľnilo vajíčko ale neprasklo, že na 99% mám čakať menštruáciu a odporučil mi inofolic. Asi o 2 dni som ho začala brat a mrcha neprišla, bola som tehotná. Tak bud mi zabral inofolic a praskol mi to vajíčko alebo sa lekár mýlil. Ale určite by som ho skúsila brať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre