Môžem brať antikoncepciu po záruke?

carrot_apple
8. jún 2019

Ahojte,na úpravu menzesu mi predpísal gyndoš už dávnejšie antiku...ja som sa rozhodla ju nebrať... až teraz... všimla som si, že mesiac a rok expiracie je 05/2019... Čo sa mi môže stať ak ju vezmem?... Nieje nijako poškodený blister, stále bola v chladničke,nezmenila farby... vyzerá ok... chcem ju brať len 2 mesiace... Na úpravu a ukludnenie hormónov...

marlenka222
8. jún 2019

@carrot_apple čo sa ti môže stať môžeš zistiť Max o mesiac, dva po Tom, čo ju uzijes (môže mať slabší alebo nulový účinok ako každý iný liek) :D btw- nemyslíš vážne takéto otázky dospelej ženy však?

bagre
8. jún 2019

to že ok vyzerá, neznamená že aj je... ja tiež mám doma pár exsnutých liekov, - maste a podobne, natriem aj 3 mesiace po, no ale s hormónami by som neriskovala... A to chceš na upravenie cyklu...

carrot_apple
autor
8. jún 2019

@marlenka222 no čítala som hocičo....nechce sa mi veriť, že 1.6. bude úplne neúčinná...tak nech je slabšia... čítala som aj, že nie vždy ten dátum je striktný,vraj je to odporúčaný dátum,jasne, že rok starú by som nebrala...a je to nizkohormonalna antika...nikdy som s ňou problém nemala, keď si pospominam roky dozadu...

laurita285
8. jún 2019

Kvôli čomu to chceš žrať po expirácii? kvôli 10eurám? :D inak za dva mesiace sa ti cyklus ani " hormóny " neupravia, antika na také krátke obdobie ti to len rozhádže na druhú :D

bagre
8. jún 2019

@carrot_apple áno, ak by ti bolo treba dobrať 4 tablety tak ok, tablety nie sú naprogramované a hodinu po poslednom dni mesiaca skazené... ale stále sú to lieky - nie múka, kde je minimálna trvanlivosť! Lieková exspirácia znamená posledný deň v uvedenom mesiaci! Je to liek na vnútorné užitie, hormonálny... môžu byť ešte ok, môžu byť slabšie, alebo už neúčinné, prípadne hoci na to nevyzerajú ti môžu ublížiť. vyber si... ak do toho chceš ísť tak ok, veď je to tvoje rozhodnutie, len neviem načo píšeš teda sem.
A popíše sa kadečo kadekde... nerozumiem... s pozdravom farm.laborant

carrot_apple
autor
26. júl 2019

@bagre tak dobrala som dva blistre, nič mi nieje,som kľudná,menzes ok, trošku sa ťahal,ale žiadne bolesti konečne... mám endometriozu a konečne ma vaječníky nebolia a či sa mi upravil menzes zistím v septembri októbri... napíšem vám 💐 ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre