Môžem brávať 2 ročnú so mnou na gynekologické prehliadky?

henta
22. dec 2011

Ahojte mamičky - tehuľky ... mám na Vás otázočku ... s manželom by sme chceli už dieťatko ... Ale chcela som sa Vás opýtať, že ako zvládate tehotenstvo s prvým dieťaťom a hlavne gynekologicke prehliadky...Dcérka ma 2roky a ja neviem čo s nou keď budem musieť ist na prehliadku...rodičia tento mesiac odchádzaju do zahraničia a ja ju nemam kde dat...sestra ma 4deti - ma sama toho dost ... no a moji svokrovci?...no stačí si prečítať forum ,,moja svokra, uz nevladzem,, proste nie sme za dobré...môže sa chodiť ku gynekologovi aj s dieťoťom (okrem toho v brušku 😀 ) ... a ak vás vyšetroval tak kde ste bali dieťa?...

natalii6
22. dec 2011

@henta ahoj ja ked som cakala druhe a muz bol v praci som isla z malym bud isiel somnou dovnutra tam ostal u sestricky alebo cakal v cakarni a ine tehulky mi ho strazili 😉

henta
autor
22. dec 2011

@natalii6 no to som zabudla napísať,že manžel stále pracuje 😀 ... a príde iba tak na víkend ... dúfam, že aj mne sa to bude dať tak ... lebo ja ju nemám kde nechať ☹

ajca123
22. dec 2011

@henta ahoj, ja cakam tretie a sem tam sa stalo ze som musela zobrat obe deti na gynekologiu lebo drahy bol v robote a nebo musel ist skor pracovat...
Sem tam je postrazila sestricka,ale ten druhy ma teraz 21mesiacov tak bol so mnou vo vnutri a aj na koze 🙂 lebo tak plakal :(
A potom ked bol so mnou na koze tak lekar mu ukazoval na monitore babetko 🙂 a z toho bol nadseny....(skor z tej telky )
A vzdy sa potom rozlucil s mojim gynekologom dal mu pusu,zamaval a odesel spokojeny moj syn.. A prvy bol vzdy u sestricek na pocitaci nebo sa hral na mojom mobile...

sstefi
22. dec 2011

u sestričky 🙂

stvura
22. dec 2011

@henta otehotnela som ked mal syncek 14m, odzaciatku chodil so mnou na vsetky prehliadky (manzel pracuje do 7h vecer) a nemal s tym najmensi problem ani on, ani lekarka, ani sestricky. Teraz chodim na kontroly s dcerkou (ma 14m), plakala jedine ked som bola na koze, inac pohoda...jedine problem nastal ked sme boli vo finisi, lebo posledny mesiac som chodila do nemocnice na "popruhy" a ozvy dietatka a tam sa cakalo neunosne aj 3h a nedalo sa dohodnut na nejakom case ani nic podobne.

henta
autor
22. dec 2011

@ajca123 dakujem za odpoved...no my ešte nečakáme, ale manželovi som už hovorila, že ako to zvladnem s malou ... to ak si ju možem zobrat ku gynekologovi, tak to super 🙂 ... a ona už bude predsa staršia a rozumnejšia ...už teraz ma 24mesiacov ... tak bude sa to dat vysvetliť 🙂...ja som len myslela, že gynekolog nebude chcieť aby dcékra bola so mnou vnútri ...

henta
autor
22. dec 2011

@stvura ale to mame my ženy komplikovane 😀 ... moj manžel pracuje v nemecku ... tak je to o to horšie ... 🙂 ... ale my ženy zvladneme všetko 🙂 ... a chcem sa vás ešte opýtať-bola surodenecka žiarlivosť?...

zuzana76
22. dec 2011

aj ja som chodila ku gynekologovi aj s malym, mal tiez nieco vyse 2 roky, ked ma lekar vysetroval, tak on cakal pekne so sestrickou v jej miestnosti, lekar ma oddelenu miestnost, kde ordinuje, nebol nikdy problem s tym,ze by som brala so sebou dieta. Vo vnutri priamo pri vysetreni by to asi nedovolil, a navyse neviem ako by som to uz 2-rocnemu dietatu vysvetlila, ze co tam so mnou robi - nejednalo sa o sono, ale o vnutorne palpacne vysetrenie, to robi moj gynekolog zakazdym , aj sono samozrejme, tam by som dietatko vzala uz bez problemov, ja som bola rada,ze bol so sestrickou.

stvura
22. dec 2011

@henta hoci mi kazdy vravel ze bude, tak nebola...ale ja som ich tandemovo dojcila este 4m po porode (a maleho som dojcila cele tehu, i v den porodu). Skor je probem s dcerkou, ona je ziarliva ked sa hocikto ku mne prilizi (syn, manzel, otec, sestra...)hned ich odstrkuje a "bije". Som velmi zvedava ako znesie nove babatko...(dojcim ju i teraz ako som v tehotna).
Inac u nas to lekarka nechava na mamicku ci si dieta vezme alebo nevezme do ordinacie, moze kludne ostat so sestrickami (ma dve), nie je problem...mi nie sme s muzom hanblivy, zijeme velmi "otvorene" a maly nebol vobec "vyvaleny" zo ziadneho vysetrenia...mala to teraz nejako nevnima ale kedze ona je taky moj maly privesok, tak ju nemozem nechat so sestrickami.

yvetulka
22. dec 2011

ja som bola uz 2-krat na preventivke a syn (3,5 roka) chodi stale so mnou. lekar s tym problem nema, len ma upozornil, ze niektore deti ho biju a kricia nanho, ze co maminke robi. pokial to nevadi tebe, tak si myslim, ze je to ok, ked malej vysvetlis, naco tam ides a co bude doktor robit, samozrejme detskou recou, aby rozumela.

katka3012
22. dec 2011

kludne,mozes zobrat dcerku zo sebou.Pocka ta vnutri so sestrickou 😉

henta
autor
22. dec 2011

Ďakujem vám za odpoveď ... tak sa nemusím báť, že by som musela niekoho zohnať ku dcérke ... dcérka by sa možno uja gynekologa bala...ale kym by jej nič nerobil, tak bude dobre 😀 ... a to, že ona je tiež ako prívesok, tak nedavam tomu velku sancu, že bude chcieť byť so sestričkou :-/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre