Môžem otehotnieť 2 dni po ovulácii?

michaelay
18. okt 2015

Ahojte s mužom sme sa rozhodli mať bábo, a tak sme sa rozhodli,že nejdeme riešiť plodné dni,že pome skúsiť šťastie a keď som kukala do mobilu tak 15 som mala ovuláciu čiže sme to prešvihli..Myslíte,že aj napriek tomu môžem otehotnieť keď už je dva dni po ovulácii??? a asi po 5-10 minutách som sa bola vycikať??
Ďakujem za normálne odpovede 🙂

sono2
18. okt 2015

Že máš podľa kalendárovej metódy ovu, je veľmi malá, ja osobne mám super cyklus a mám ovu o dva dni skôr ako by som mala mať. Sleduj si hlien A meraj teplotu. Hlien je asi najspolahlivejsi. Kým príde oplodnene vajíčko do maternice trvá min 5 dní a aj to je skoro na príznaky. Ale naivitu chápem, tiež som bola...

katarinamarkova
18. okt 2015

@michaelay a nebola uvodna veta o tom, ze ste sa rozhodli NEriesit plodne a neplodne dni a vsetko NECHAT na nahodu?
- myslim si ze mobil ti neprezradi kedy mas plodne dni, ovulaciu 🙂 moze ti akurat tak podla kalendara naznacit, kedy asi vacsina zien mozno, snad mava plodne dni.
- cikanie ale fakt nema nic spolocne so sancou otehotniet 🙂))

bajana
18. okt 2015

tvoj telefon nemoze vediet, kedy mas ovulaciu 😀 otehotniet mozes v podstate kedykolvek, pretoze aj ovulacia moze nastat neplanovane, nie podla vypoctov telefonu....a ano, cikanie nevadi...ked su spermie dnu, tak cast vytecie, ale velka cast putuje k vajicku...

tslobik
18. okt 2015

@michaelay to, že ti podľa kalendára vychádza ovu na 15-teho, ešte tak byť vôbec nemusí 🙂 Otehotnieť môžeš samozrejme.....ale ked ste sa rozhodli neriešiť plodné dni, tak najlepšie spravíš, ak nebudeš naozaj nič sledovať....ani ovulku, ani to či ideš po tom na wc (to aj tak nemá na nič vplyv)....proste vyhod všetko z hlavy a užívaj si pekné chvíle s mužom 🙂

michaelay
autor
18. okt 2015

Joooj to by bolo super 🙂 čiže myslíte,že je šanca,že sa to podarilo? 🙂 Viete mám aj určitý strach kedže o jedno bábätko som pred 4 mesiacmi prišla čiže by ma to teraz veľmi potešilo 🙂

tslobik
18. okt 2015

@michaelay šanca je vždy 🙂

8291
18. okt 2015

@michaelay no my sme tiež o jedno babo prišli a potom sme sa pokušali.a tiež som riešila ovulaciu.az jeden mesiac počas ovulacie bol manžel na služobke a ma to dosť nasralo a nakoniec sme malu zamixovali mimo ovulacnych dní.aleze uplne mimo😁.a aj termín porodu a veľkosť bábätka zodpovedali tej dobe.o bábätko sme sa pokušali 7 mesiacov a bazálnu teplotu a hlien tak to som nikdy neriešila mne to pripadalo ako tlačenie na pílu,nad tým som sa nikdy nezamyslala.aj môj gynekolog povedal počkame do roka,a potom to budeme riešiť,samozrejme ze odbery som absolvovala a ani mi nehovoril ze si mam merať bazálnu teplotu atď atď.

nk599
18. okt 2015

@michaelay ahoj mozes pokial vajicko neumrie. Este dva dni po ovulaci sa da . Ja som otehotnela este pred ovulaciou cize neplodne dni . Vsetko je mozne . Ale nespoliehaj sa na mobil ale ty musis poznat svoje tela . Ale sanca je tam nejaka ale najvacsia je vden ovulacie .drzim palceky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre