Môžu lieky na alergiu poškodiť plod?

pifina
22. mar 2010

chcela by som sa opytat, ci ma niekto informacie, skusenosti, rady, ako postupovat s pri planovanom otehotneni v pripade,ak potencionalny otec je alergik a zacina pelova sezona (denne uzivanie liekov) ... mame to odlozit na zimu alebo lieky pre alergikov nie su az take nebezpecne, aby poskodili spermie resp. babatko... ja alergicka nie som a ani nijake ine lieky neberiem... dik za radu

pifina
autor
23. mar 2010

dievcata, nikto neriesil nieco podobne?

irsina83
23. mar 2010

no ja si myslim, ze to nema vplyv lebo pelova alergia byva vacsinou ziskana behom zivota, ja ju mam od svojho 1. roku zivota a aj podaktori moji bratranci a pritom nasi rodicia su v poriadku bez alergii....ale co sa tyka vplyvu liekov na alergiu na spermie tak to by sa mal manzel spytat svojho imunologa 😉 a budes mat istotu...sice pre alergicki zeny sa odporuca otehotniet az po tomto obdobi kvoly liekom ale to uz som odbocila.....

pifina
autor
24. mar 2010

dakujem za odpoved 🙂 medzitym uz bol drahy u doktorky a povedala mu, ze si nema robit starosti 🙂 ale pochvalila ho, ze je zodpovedny 😉

monicka7299
31. mar 2010

Ja momentálne riešim toto isté a som rada, že tu je presne taký názov fóra 🙂
Už sa u mojej polovičky prejavila alergia a senná nádcha a mám strach, že sa to prenesie na deti - ideme na IVF tak si dávam záležať. No a dnes ráno sme si skočili do úsmevu pretože je nečinný (neišiel lekárovi-alergológovi) a bojím sa aby to nezdedili deťúrence ...
Ale keď nič, tak sa mu idem ospravedlniť 😀 ....Ďakujem veľmi pekne za príspevok.
Ja už o tom čítam aj na nete a viacmenej mi totiž vychádzalo, že je to dedičné - tak som mala strach. Alergiu má vraj od 9 rokov.
ale nemá ČAS ísť lekárovi.
Dobre aj tak ešte čo-to počítam 😉
Kolegyňa otehotnela v tomto období - ona je alergická - a malý má atopický ekzém -to by som nechcela.
Možno to účinkuje iba v spojení matka-dieťa

pifina
autor
1. apr 2010

ja som teraz vela citala o ockovani malych deticiek a dost sa pise, ze tie alergie su vedlajsim ucinkom ockovania ... dedicnost asi neobabreme, predispozicia bude, ale co sa tyka brania tabletiek, tak je to asi tak ako pises, ze zalezi asi skor od zeny, ak ma babo 9 mesiacov v brusku a este musi brat aj lieky od alergie ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre