Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

al
13. okt 2013

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al

99zuzula
10. okt 2015

@evittam suhlasim s tebou, na taku "vec" musi byt zena zrela nielen fyzicky (mat za sebou aspon jeden prirodzeny porod) ale aj psychicky, co v 20tke urcite nie je, hoci prezila kadeco. Viemo com pisem, zazila som to sama ked som vynosila dieta pre kamaratku, takze to mam z vlastnej skusenosti.
Keby to nase zakony vyslovne zakazovali tak by som do toho urcite nesla, kedze to vobec neriesia tak je to len nestandartne a pre niekoho nepochopitelne.

liebling98
10. okt 2015

@99zuzula na SK to legálne nie je. Ak si to náhradná matka rozmyslí, že to dieťa nedá do starostlivosti otca, niet takého zákona, ktorý by ju donútil. Matka je tá, ktorá dieťa porodí. Všetky ostatné zmluvy a papiere, ktoré by predtým podpísala nie sú relevantné. Čiže nie je právo biologickej matky na dieťa vymožiteľné.

99zuzula
10. okt 2015

@liebling98 ja som o ziadnych zmluvach nepisala, ani o tom kto je matka, to dobre viem. Nie je to nelegalne iba to zakon neriesi, takze ked nahradna matka dieta zveri otcovi a jeho manzelka si ho osvoji je to legalne, uplne normalny postup. Ziadne zmluvy pri tom netreba, staci aby nahradna matka bola na to psychicky zrela a vzajomna dovera.

liebling98
10. okt 2015

@99zuzula preto všetky píšeme, že to nie je legálne, čiže to nemá oporu v zákone. A teda je tým pádom právo biologickej matky na dieťa nevymožiteľné.
To len na doplnenie Tvojich Info, ktoré si podala príliš jednoducho a ružovo.

liebling98
10. okt 2015

@99zuzula všetko tak stojí a padá na rozhodnutí náhradnej matky. Bio rodičia sú ľahko vydierateľní.

99zuzula
10. okt 2015

@liebling98 potom vsetky pisete nepravdu, nie vsetko co zakon neriesi nemozes robit. A stale je tu pravo otca ktory je uz na zaciatku isty. A teda neviem naco by nahradnej matke bolo cudzie dieta, s cudzim chlapom ked uz ked do toho sla tak vedela ze nie je to dieta jej, musela by byt uz na zaciatku labilna, nevyrovnana osobnost, ktoru by si ziadni rodicia za nahradnu matku nevybrali. Ja som takto dieta vynosila, rodicom odovzdala, dva sudy presli a nikto ma za nic neobvinil ani neodsudil. Teda okrem zien ktore maju dve, tri zdrave deti a nepochopia zeny co maju za sebou zopar potratov, pripadne hysterektomiu.

horana
10. okt 2015

@99zuzula "A teda neviem naco by nahradnej matke bolo cudzie dieta, s cudzim chlapom ked uz ked do toho sla tak vedela ze nie je to dieta jej, musela by byt uz na zaciatku labilna, nevyrovnana osobnost, ktoru by si ziadni rodicia za nahradnu matku nevybrali." - nehladiac ze ja by som si nikdy tuto evidentne labilnu osobu, o ktorej je rec, navyse samolubu, arogantnu a vulgarnu a svetonazorom ja som stred vesmiru nikdy nevybrala a pochybujem ze niekto ano, to by sa musela velmi naucit pretvarovat, tak prave taketo labilne typy, aj keby prave uz teda teoreticky neskor mala nejake to svoje, nikto nevie zarucit ze jej aj pri 2.hom prepne a hormony zavelia ze je len jej. Nikto nedoaze ovladat hormony, tie obladaju nas, je to pud. A hormony a ich hladina sa prebudi prave v tehu.. A naco by bolo cudzie dieta? Nuz, kolke tu na MK sa chodia dat zbuchnut na disku, na chlapa kaslu, chcu len decko. Dobre, v tych pripadoch je vajicko ich, ale potom su zeny ktore nemozu mat dieta a tak si nechaju vlozit darcovske vajicko a povazuju dieta tiez za svoje. Ine dokazu prilnut k adoptovanemu plnhodnotne ako k bio a staci kratky cas, a niektore extremistky ktorym prepne aj cudzie z kocika ukradnu. Kebyze je to najeka zasluzila mamina, ktora ma povedzme 3-4 deti a vie ze jej osobne sa materinsky pud nespusta uz v tehu, nakolko su zeny ktorym az neskor ale su aj take ktorym uz v tehu, tak ta by do toho mohla ist, kor ked by tym chceli niekomu znamenu pomoct, tam je ta motivacia silna a cista. Takej "kam vietor tam plast" z ktorou psychika hadze aj bezne, ta by ani pri 1. vlastnom, kde trebars teoreticky sa zacala citit matkou az x mesiacov po porode, preto si mysli ako by to dala, moze kazde dalsie tehotenstvo ktore moze prebiehat diametralne inak, vystrelit ze sa ufixuje. A teraz co? Povieme si len hups..no co...za rady typu chod do toho nikto zrazu nenesie zodpovednost a vsetky tie radkyne sa nenapadne vytratia ako para nad hrncom.

99zuzula
10. okt 2015

@horana ved ja som tej 20rocnej ani neradila ze ma do toho ist, len som jej dala info ze nie je vhodna ako nahradna matka. Mozno ked raz bude mat aspon jedno dve, tri deti tak bude, ale to uz bude mat minimalne po 30tke, kedze v inom fore uviedla ze este velmi dlho svoje deti neplanuje. A to uz z nej mozno bude uplne iny clovek s inym pohladom na tehotenstvo a deti.

qtinka29
10. okt 2015

a je tu aj možnosť,že si to biorodičia môžu rozmyslieť a dieťa odmietnuť,lebo......alebo náhradná matka bude chcieť prísť k zdravému dieťaťu,lebo náhodou môžu mať nejakú dedičnú chorobu v rodine.....nie je to len také jednoduché-je tam veľa vecí,ktoré by mali byť ošetrené a až po tom do toho ísť.....ja osobne som za náhradnú maternicu.....ale skôr v rámci rodiny....napr-sestra,sesternica,alebo aj matka vynosí dieťa príbuznej-teda sestre,sesternici,švagrinej,alebo dcére....

liebling98
10. okt 2015

@99zuzula veď píšem to isté. To, že niečo nie je legálne, neznamená, že je to trestné. Pred pár rokmi si mohla napr sťahovať z netu filmy bez platenia. Tiež to nebolo legálne, lebo to zákon neriešil. Ale presne z toho istého dôvodu to nebolo trestné - lebo to zákon neriešil.
Okrem vecí, ktoré Ti dôkladne popisala @horana je tu ešte možnosť vydierania (dieťa dám, ak zaplatíte viac), čo ma napadlo hneď ako som čítala, že diskutujúca chce za vynosenie dieťaťa byt, auto atď...
A ešte niečo, to že má niekto 2-3 deti ešte neznamená, že nevie, čo sú to problémy s otehotnenim. Viem, o čom hovorím.

pauliesivackova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
99zuzula
10. okt 2015

@liebling98 ok, asi som ta nepochopila ako to myslis s tou legalnostou a nelegalnostou, uz som pochopila. horana aj ty v tom vidite len same problemy ale tie su vsade aj pri adopciach, osvojeni, pestunskej starostlivosti, vsade sa moze stat ze sa raz nejaka biomatka ozve, pripadne dieta nie je podla predstav rodicov, plus birokracia ktora to cele sprevadza.
A problemy s otehotnenim, pripadne donosenim dietata ma takmer kazda druha zena, to nemozes porovnavat so situaciou, kedy ti lekari povedia ze nikdy dieta nedonosis, pripadne ho nemas ani v com donosit.

liebling98
10. okt 2015

@99zuzula ja problém vidím hlavne v tom, že to nie je doriešené v zákonoch. A teda keď náhradnej matke prepne, tak sa biorodičia svojho dieťaťa právne nedomôžu. Po tom všetkom, čo prežili. Áno, do istej miery je to podobné ako pri adopcii.

luna379
9. feb 2016

Ak niekto hľadá náhradnú matku ozvite sa mi do správy. Ďakujem.

misickaluu
17. máj 2016

AHOJTE, myslim ze niektore nazory su tu vazne odveci, ja som vo februari porodila predcasne synceka, bohuzial som hned n a to musela podstupit hysterektomiu, a nemozem mat deti lebo n emam maternicu, syncek sa drzal 22 dni, ale bohuzial nezvladol boj.Teraz s partnerom chceme vyuzit nahradne materstvo, a myslim si ze toto nikto nemoze take nieco odsudzovat, pokial to nezazije, a to tehotenstvo prebiehalo v poriadku, pokial sa to nestane tebe tak to nepochopis Charlie

meryllin
6. okt 2016

Dobry den prosim vas je tu nejaka mamicka,zena ktora vynosila uz niekomu babatko alebo zena,ktora ma svoje babatko,ktore mu vynosila ina zena?Potrebovala by som par info. Dakujem vopred za odpovede. 🙂

maribufer
7. nov 2016

Hľadáme ženu, ktorá by chcela byť náhradnou matkou. Kontakt: maribufer@gmail.com

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre