Náhradná mamička - skúsenosti s vynosením dieťatka

Ahojte všetky mamičky aj nemamičky🙂 Budem veľmi rada, ak sa podelí so mnou o skúsenosti nejaká mamička, ktorá pomohla inej žienke pri vynosení dieťatka. Teda "požičala" - ak sa to dá tak povedať, svoju maternicu žienke, ktorá nemože otehotnieť, alebo má iné problémy. Alebo ak sa niekto na niečo podobné chystá, alebo má už takú skúsenosť, či už to je mamička, ktorá takto pomohla alebo žienka, ktorej sa podarila táto, u nás veľmi obtiažna vec. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok, radu, pomoc...Ďakujem. Al
fidka79
13. okt 2013
@anatalia77 ja by som tiez nemusela🙂)ale neak sa dokazem vcitit do zeny ktora chce byt aj matkou a nek sa nedari alebo sa zistia omnoho zavaznejsie prblemy...ja som napr rada ze mam 2 zdrave deti,po 1vom mi zistili ze mam trosku posramotene geny 🙂 a aj napriek ponukanym amniocnteze a inym vysetreniam som nechala na prirodu stacil mi morfo ultrazvuk a viem ze keby som mat nemohla snazim sa do 40 ako viem preto tieto zienky chapem a pokial sa doslova nehraju s embyami co sa tyka ze farby oci a tak a nehraju na boha neprekaza mi to a ani neberiem umele oplodnenie ako strasiak pokial nechce mat dieta dobreze nie 60tnicka...uz aj take som zazila😞((
benyse
13. okt 2013
@macko_usko222 ak by som nemohla mat, adoptujem si. alebo nemam ziadne. ale mat za KAZDU cenu, ist cez mrtvoly - to nie je moj styl. ale kazdemu to jeho, neodsudzujem nikoho.
kveta
13. okt 2013
@charlie1980 To nie je maternica, co hladaju. To je materstvo.
charlie1980
13. okt 2013
@kveta To si mi mohla skorej napisat, ze si jasnovidka a vidis aj do mojho terajsieho vztahu 😃😃😃
bubulka722
13. okt 2013
@al Myslím, že toto je jedna z mnohých tém, ktoré robia len akýsi sociálny prieskum. Predpokladám, že je viac triezvo uvažujúcich ľudí, ktorí si ešte vedia určiť nejaké morálne hranice. Medzi akých sa radíš ty?
sharlotta
13. okt 2013
@fidka79 vies, u mna je situacia dost ina. Nebolo to bez problemov, ani jedno tehotenstvo...Ale ja som nikdy taku tu tuzbu zufalu nezazila. Mali sme deti, pretoze uz bol cas, pretoze na to mame vek. Moj muz chcel deti viac, ako ja....Takze je pravda, ze ja sa do tej takej uplne sialenej tuzby neviem vzit, ja by som to nechala tak, keby to neslo, dokonca ani umele oplodnenie by som nepodstupila, je to podla mna tiz nemoralne(nebudem polemizovat preco, je to na inu debatu). No je pravda, ze to nie je legalne z urciteho dovodu. Asi sa robim mudra, lebo okrem ineho som studovala aj etiku a tieto veci sme rozoberali. Zaver je, ze je to neeticke a preto zatial nelegalne. Ano, je viacero veci, ktore su neeticke a su legalne. Neodsudzujem zeny, ktore tak tuzia po dietati, ze su schopne roznych veci, no ony uz nie su schopne sa na veci pozerat triezvo. Je vela veci, ktore by som v zivote chcela,no viem, ze v zivote ich mat nebudem, lebo je to tak a inak to nebude.
sharlotta
13. okt 2013
@fidka79 skus mi odpovedat na otazku, kto je matka takeho dietata? Co potom, ak sa matka-nositelka psychicky upne na nosene dieta? Je toto moralne? Len mi skus odpovedat.
adriana7
13. okt 2013
dievčatá, nehádajte sa a neodsudzujte sa, prosím...viete napríklad, akú morálnu dilemu museli riešiť všetky maminy tu na koníku, ktoré k svojim detičkám prišli po umelom oplodnení a zo štyroch embryí sa ujali tri a oni si nenechali tri, ale len dve, napríklad....pri materstve je toľko otázok o morálke, že by vám z toho praskla hlava...dúfam, že žiadna z "mravokárnych najmúdrejších" teraz nepôjde do témy dvojičkovo vyšetrovať, koľko embryí si tie ženy nechali a koľké si dali "odstrániť"? 😢
alautor
13. okt 2013
@lili_mia Vrela vdaka za tvoj zaujem a prispevok do mojej disusie🙂 Koli niecomu takemuto - teda podobnej rade, akou si mi sem prispela aj ty, som sem napisala. Proste, potrebujem sa nejak pohnut dalej, nesediet len tak a cakat. Zacat niekde, posunut to a na to sa niecoho potrebujem chytit. Dakujem este raz za tvoju reakciu a dozaista pomoze🙂
fidka79
13. okt 2013
@sharlotta pozri nahradna mamina je mamina ktore uz ma svoje deticky a tuzi pomoct vo vacsine pripadov,vie do coho ide.premna je matka a otec ktori poskytli svoje vajicko a spermiu,premna by bolo prijatelnejsie dat si vynosit NASE geneticky dieta albo podstupit IVF ako darcovske materialy kedy dietko vybosim a vlastne aj tak nie je moje...
a stojim si za svojim ze nie nevies sa vzit do takej situacie nezazijes ju a nemozes sudit lebo lahko sa odsudzuje ked v tej stolicke ty nesedis...
a to ze si studovala etiku a mozno sa v kostole modlis kazdu nedelu dobreho cloveka ktory moze sudit este nerobi 😉
anatalia77
13. okt 2013
tak ja sa teším až to zajtra otvorím a budú tu nasáčkované plamenné žienky bojujúce za morálku...
kveta
13. okt 2013
@sharlotta Studovala som odbor, ktory suvisi s posudzovanim ziadatelov o adopciu. Sedeli sme desiati studenti v kruhu a preberali co vsetko zo sukromia ziadatelov treba skumat a zistit. Prihlasila som sa o slovo a povedala im:
- Podla statistik dva z dsiatich parov nemozu mat deti. Takze aj v tejto miestnosti su pravdepodobne dvaja ludia, ktori nebudu moct mat deti. Koho z nas by sme mali zacat my ostatni posudzovat, ci je vhodny adept na to mat dieta?

Nastalo hrobove ticho. Tolko k zazitkom zo studia. Lahko sa teoretizuje o druhych, neznamych. Ine je to, ked sa to tyka cloveka osobne.
lili_mia
13. okt 2013
@al Ja som to chcela najmä pre ostatné, ktoré riešia niečo iné, než pointu otázky, kedže právne to u nás nie je možné, ale hrabú tu zrno akoby sa ich to týkalo. Stačilo sa zamyslieť, že poslanci týmto doplnkom k zákonom o rodine nebudú riskovať hnev voličov a ani by neprispeli do diskusie. A pokiaľ nájdete ženu, čo ozaj iba odrodí a nebude robiť problémy, tak prečo neporadiť, aby si sa ochránila cestou oficiálnej adopcie? Poznám ženu, čo mala šťastie na momentálne výnimky ohľadom adopcie. Prišla za ňou žena, čo pýtala peniaze na potrat. Prehovorila ju na donosenie a pôrod, platila jej všetko počas tehotenstva a od pôrodu bolo dieťa u nej. Matka mala na háku. Právne sa zaistila, že bola krstnou dieťaťa a opatrovníkom. Postupne sa prepracovala k úplnej adopcii, sama žijúca, čo inak nie je možné pre single ženu, možnosť adopcie. V čom by to bolo iné, keby to dieťa bolo splodené in vitro, či jej mužom, keby nejakého mala? Či ked manžel podvedie ženu, milenka otehotnie a po pôrode opustí ženatého milenca a nechá mu aj dieťa? A to dieťa potom vychováva s manželkou? Podľa mňa je celkovo problém s biznisom "prenájom maternice". Ale to je mimo mňa, netýka sa ma to.
bubulka722
13. okt 2013
@adriana7 Ahojky! Mne to príde akoby ľudia nemali žiadne zábrany a išli cez mŕtvoly. Mnohí sú ako sopľavé decká, ktoré kričia a kopú okolo seba ak nedostanú to čo chcú. Má byť všetko len v našich rukách a o všetkom môžeme rozhodovať ako sa nám zachce? Roky som sa snažila mať dieťa, moja sestra dieťa nemá ani po 20 ročnom úsilí a ja a aj ona má pocit, že to tak malo byť. Veľmi ju ľúbim, veľa pre mňa znamená a urobila by som pre ňu všetko čo sa neprieči môjmu a jej svedomiu. 😉
macko_usko222
13. okt 2013
@benyse to nie je cez mrtvoly.Ja tam ziadne nevidím!!!, ale. krasny novy zivot,vysnívané-vymodlene-vyplakane Voňavé babetko,nekonecnu lasku a milujucich rodicov!!!to tam vidim!!!
adriana7
13. okt 2013
@al , moja kamarátka, o ktorej som písala, sa liečila v iscare, absolvovali osem cyklov umelého oplodnenia a až potom jej vlastne lekári navrhli možnosť vynosenia náhradnou matkou, teda konkrétne jej maminou. ale po absolvovaní vyšetrení už nebola vhodná, fyzicky to už nebolo možné. ja by som na tvojom mieste asi začala od najbližšej osoby, maminy...
alautor
13. okt 2013
@bubulka722 Ahoj. Myslis, ze robim prieskum? No teda, vsakovake reakcie som tu ocakavala, ale takuto absolutne nie. Prepac, no normalne ma to polozilo...Nejdem tu konkretizovat svoju diagnozu, koli ktorej nemozem mat deticky, ale si stastna zienka, ked deticky mas a mozes mat. Vies, niekto sa chce podelit o svoje trapenie s dufanim, ze snad najde nejake riesenie na svoj problem, no podobne reakcie, aku som zaznamenala nie len od teba, odoberaju sil. Ale som stastna, ze aspon par ludi sa naslo, ktori radami pomohli. Prajem ti krasny vecer a nemusis prispievat, ak mas pocit, ze sa to tu monitoruje vyskumom.
lydkab
13. okt 2013
@tortelinka to fakt nevieš o žiadnej korupcii v poradovníku? To si skutočne myslíte že adopcia na slovensku nieje problém? Máš to naštudované čo všetko tomu predchádza a ak= sú podmienky? naštuduj si o tom niečo a verím, že zmeníš názor...
junova
13. okt 2013
Vsetky tu hovoria len o zufalych zenach tuziacich po dietati. A co dieta vynosene nahradnou matkou? Dieta akosi nechape, ze zena ktorej tlkot srdca pocuvalo 9 mesiacov a ktoru povazuje za mamu jeho mamou nie je a ze po porode ho daju prenho cudzej zene - biologickej matke. podla mna je to tazke aj pre to dieta. Na psychologii sme sa ucili, ze dieta si vztah s matkou vytvara uz v bruchu. Pozna jej tlkot srdca, hlas. Preto by som do toho neisla.
adriana7
13. okt 2013
@bubulka722 , ahojky, dlho sme sa nevideli....aj mne by boli prsty jednej ruky veľa, ak by som mala povedať, pre koho by som to urobila...jasné, že to nie je tak, že príde ku mne pani na zastávke autobusu a opýta sa ma, či by som sa nepodujala ]-(
ale viem ako veľmi to kamarátku ničilo, ako to ničilo jej manželstvo, koľko ich to stálo času, peňazí, bolesti a poníženia (aj také je umelé oplodnenie), viem, aký je to morálne čistý, láskavý a dobrý človek, všetko, čo sme spolu prežili a dodnes žijeme...proste ona áno
lydkab
13. okt 2013
@bubulka722 a ty sa nedaj oberať o energiu, hlavu hore, každý sme iní. S nikým nežiješ, nikto ťa nešatí, tak nech ťa nezaujímajú negatívne názory ľudí na veci, ktoré ťa zraňujú...držím palce
alautor
13. okt 2013
@adriana7 Dakujem za radu a prispeok🙂 Normalne tvojej kamaratke otvorene navrhi lekari, ze by mohla mat deticky, ak by si nasla nahradnu matku? Moja mamina by mi uz v tomto smere nemohla pomoct. Mam sestru, ktora mozno ano, len tu ide hlavne o to, ako to poriesit a ako na to. Potrebovala by som konkretne cloveka od nas zo Slovenska, ktory to absolvoval ci uz u nas, alebo v cechach. A o to mi aj v tejto diskusii islo. No zial, zatial sa konkretny pripad nenasiel medzi mnohymi prispevkami....ale rad tu je hodne a aj za tie som nesmierne vdacna🙂
bubulka722
13. okt 2013
@al Ja viem čo prežívaš, sama som si tým prešla. Roky som nemohla otehotnieť a tá túžba bola neskutočne silná. Veľmi dobre tiež viem, čo prežívala sestra, ktorej sa nepodarilo otehotnieť za 20 rokov svojho úsilia. Nakoniec to vzhľadom na vek vzdala. Chcela som len povedať, že treba mať nejaké hranice. Viem že tento "prenájom maternice" je pre kukučie matky veľmi dobrý biznis. Bez ohľadu na iné okolnosti, si tak finančne "zahojená", že si môžeš tento luxus dovoliť, alebo chceš len vedieť aký názor majú iní? Koľko stojí táto služba? Ak sa o to naozaj zaujímaš, tak táto informácia ti určite neunikla.
irriss
13. okt 2013
@junova
Presne tak, Rajsky prenatalni zivot.. 😉 🙂 proto jsou i mista na Zemi, kdy se pocita narozeni ditete uz dnem jeho "pocati"...

Ja osobne jsem zrejme pro nekoho SOBEC (o materstvi a deti nejsem schopna se ani podelit), ale jsem sobec jen pro zivot - jen pro ten pozemsky..po sve smrti se necham rozdat.. :-N 😉
adriana7
13. okt 2013
@al , áno, navrhli, ale nie nejakú virtuálnu cudziu ženu, konkrétne jej maminu
kveta
13. okt 2013
@irriss Po smrti Ti to uz moze byt jedno.. 😉
adriana7
13. okt 2013
@irriss , máš pravdu, ale len v tom ideálnom prípade...vyrastala som v detskom domove a okrem pár sirôt tam vyrastalo množstvo nechcených, neprijatých a nemilovaných detí...dieťa, ktorého matka počas tehotenstva dávala pred pohostinstvom štvrtej cenovej skupiny chlapom za pivo a o svojom dieťati sa vyjadrovala ako o parazitovi, ktorého sa chce čím skôr zbaviť 😢 ...žiadne prijatie...to dieťa absovovalo roky terapie objímaním, aby pochopilo, že ho jeho "noví" blízki milujú a prijímajú...roky za tých 9 mesiacov odmietania
irriss
13. okt 2013
@kveta
A vidis, je to pohled jedince..nekdo se muze na pozemsky zivot divat jako na ten "nasledujici"..posmrtny.. 😉 plnohodnotny
Vis, podle mne neni zle byt obcas "sobcem", kdyz se jedna o neco, co vime, ze bychom neunesli za danych predpokladu naseho zivota, na ktery jsme zvykli...podle mne je odvazne rozdelit se o neco, o cem nevime, zda budeme postradat...
Pomahat druhym lze i tim, ze se rozdelkime o sve organy, kdyz se domnivame, ze je nebudeme potrebovat 😉
Vzdyt k zivotu (i materstvi) lze pomoci i po smrti😉
bubulka722
13. okt 2013
@adriana7 Veľmi dobre ti rozumiem, pre sestru by som bola ochotná urobiť naozaj všetko. Ja som na vlastnej koži pocítila aké je zničujúce nemôcť otehotnieť. Nie som tá, ktorá posudzuje problém ktorý sa jej netýka. Prežila som si svoje a veľmi dobre viem, prečo mám tento názor. V jednej slabej chvíľke ma napadlo, že by som jej takto pomohla, ale akonáhle som sa nad tým hlbšie zamyslela, dospela som k názoru, že to nie je možné. Nikdy by som nedokázala dať vlastné dieťa, s ktorým som jedno telo 9 mesiacov. Pôrodom sa má pre skutočnú matku a jej dieťa všetko začať a nie skončiť. Je to proti prírode, proti materinskému pudu, ktorý si niekto vynucuje tým, že mu nebolo dopriate mať vlastné dieťa? Kto sa pozerá na dieťa, ktoré odtrhnú od skutočnej matky? Dôvod je len ten, že sme to tak chceli a jeho emocionálne potreby idú nabok?
kveta
13. okt 2013
@irriss Jasne. Ale nemame odsudzovat druhych za to, ze sa dokazu podelit viac ako my sami. 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli