Najvhodnejší čas na druhé dieťa po potrate

neznama2013
14. okt 2013

Ahojte.. chcela by som poprosiť o vaše rady a skúsenosti.. V 21 tt sme prišli o naše vytúžené maličké.. ☹ (drobec bol o týždeň väčší.. Nakoľko som už bola vo vyšom štádiu tak som na základe vyvolávačky musela maličkého normálne porodiť... Neviem sa s tým ešte stále zmieriť a trhá mi srdce keď si pomyslím nato čo som všetko prežila... :(
Chcela by som však vedieť kedy je najvhodnejší čas na otehotnenie... Krvácala som len týždeň, potom necelý týždeň som len "špinila" a teraz už nič ... v piatok idem po mesiaci na kontrolu .. uvidím čo mi povie lekár ... ale veľmi by som chcela vedieť aj váš názor, resp. vaše skúsenosti.
S partnerom po dieťatku hrozne túžime.. v nemocnici mi povedali, že najvhodnejšie bude nechať maternicu aspoň 3 mesiace oddýchnuť, ďaľší lekár mi povedal, že je lepšie pol roka a iná doktorka mi povedala, že to je individuálne. Vraj niekto sa zahojí skôr a niekto neskôr...

kristiju
4. nov 2013

Ahoj!my sme prišli o zdravého chlapčeka v 20tt,ja som myšlienku porodu mrtvého dieťetka nezvládla,tak my robili malý cisársky rez,nedoporúčajú my otehotnieť 2 roky. ja som sa rozhodla zisťiť príčinu nášho nešťastia než znovu otehotniem.nedaj na názor lekárov,že sa to stáva,nám sa to stalo už druhý krát a príčina sa tiež objavila.chcem ta iba ušetriť dalšej bolesti,zisti si všetko,čo sa dá....ja som to po prvom potrate nespravila...

kristiju
4. nov 2013

@neznama2013 námprišli výsledky do 6.týždnov,aj poštou a ku gynekologovi

neznama2013
autor
5. nov 2013

@samajama Veľmi pekne ti ďakujem za podporu ale ono sa to veľmi ľahko povie .. asi tomu nechám voľný priebeh a keď sa podarí, tak sa podarí .. nechcem tlačiť na píílu ..
a pozerám, že už máš poznámku čakáme bábätko .. máte už aj potvrdené od lekára .. ? Držím palečky .. 🙂

neznama2013
autor
5. nov 2013

@kristiju Veľmi ma to mrzí .. ☹ Čo sa týka výsledkov tak ja mám zatiaľ len z Amniocentézy a odberu pupočníkovej krvi .. Výsledky z patológie vraj budú za 3-6 mesiacov .. !!!! Ja chcem vedieť prečo sa to stalo ale nechcem tak dlho čakať .. 😒

samajama
5. nov 2013

@neznama2013 ano potvrdene mame ,ale to bolo 5 tyzden takze o tyzden ideme kuknet znova sono,ci je akcia a na pilu naozaj netlac,nam sa podarilo na treti cyklus a to som uz s tehu .neratala

samajama
5. nov 2013

@kristiju ja som aj chcela maly cisarsky,ale povedali kedze som mala uz dva(deticky su ok) ze nie cisarsky a nehali ma rodit prirodzene,pitva sa nekonala akurat sme z muzom boli na genetike,kde bolo vsetko ok,takze ak nemas este deti tak je na mieste si porobit vysetrenia,ale mne nic robit nechceli,zevraj to bola nahoda,kedze deticky uz mam

kristiju
5. nov 2013

aj ja mám 4 ročnu dcérku,tehotenstvo bolo celkom v pohode. druhé tehotenstvo skončilo v 14.tt,prestalo byť srdiečko,mala som kyret.nejak som to neriešila,bolo my povedaná,že sa to stáva... tretie tehotenstvo skončilo v 20tt,prestalo byť srdiečko,rozhodli sme sa pre pytvu,myslela som si ,že sa dozvieme príčinu.bol to zdravý chlapček,pochovať sme už nemohli.ne genetike sme mali všetko ok,sranda je že my zistili leidena/vrodená hemofília/,toto vyšetrenie som už pred 7 rokmi absolvovala v rámci medicínskeho štúdia,kde som bola negatívna,,,naozaj je to nefér....naozaj mi je ta lúto,že ťa nechali rodiť,ale stálo ti to za to,mohla si skor otehotnieť a máť dalšie krásne dieťa.prajem ti veľa štastia,krásne,kľudné tehotenstvo....

kristiju
5. nov 2013

@neznama2013 ja viem,aké je strašné to čakanie...skús si zisťiť tel čislo na patologiu a zavolať tam,moj manžel tam volal,dali nám hned informácie,možno aj preto,že je lekár,ale za pokus to stojí,ked som išla po 6.týždnov na kontrolu,už tam boli výsledky u gynekologa,,,ak by som ti mohla poradiť určite absolvuj aspon hematologické vyšetrenie,to sú najčastejšie príčiny v pokročilom štádiu tehotenstva. menej pravdepodobné sú infekčné ochorenia a bunková imunita,sú skor okolo 8-12tt,tehotenstva..držím ti palce,veľa štastíčka ti prajem

neznama2013
autor
27. nov 2013

@samajama Držím palce aby vám to dobre dopadlo a dotiahli všetko do úspešného konca.. 🙂

neznama2013
autor
27. nov 2013

@kristiju Keď ija som inú možnosť ako porodiť ho nemala.. cisársky by mi len tak nedali .. z toho by som sa dostávala po zdravotnej stránke oveľa dlhšie .. Môj lekár mi povedal, že do januára máme počkať a potom spravíme kompletné všetrenia.. preventívku, cytológiu, hematológiu .. dovtedy by som mala mať aj tie výsledky z patológie a genetiky .. Ja som tam aj volala ale vraj to čo zistovali najprv .. to bolo ok .. a teraz zistujú ďalej príčinu .. ale popravde moc tomu neverím.. 😒

kristiju
27. nov 2013

určite si to nemala lachké,ale aspoň možte skor zapracovať na dalšom tehotenstve.ja som bola po roku na kontrole u novej gynekologičky a potešila ma,že sa možme znovu snažiť,doporučuje fraxiparín od začiatku tehotenstva,dúfam že ta moja hemofília bola jediná príčina a už to dopadne dobre...dobre,že si tam volala aspo´n nejaké info ti dali,na výsledky z hematologie so čakala 6-8 týždnov,to som mala tiež nervy.držím ti palce aby si to mala čo najskor za sebou a mohli plánovať dalšie bábo.... 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre