Najvhodnejší čas na druhé dieťa po potrate

neznama2013
14. okt 2013

Ahojte.. chcela by som poprosiť o vaše rady a skúsenosti.. V 21 tt sme prišli o naše vytúžené maličké.. ☹ (drobec bol o týždeň väčší.. Nakoľko som už bola vo vyšom štádiu tak som na základe vyvolávačky musela maličkého normálne porodiť... Neviem sa s tým ešte stále zmieriť a trhá mi srdce keď si pomyslím nato čo som všetko prežila... :(
Chcela by som však vedieť kedy je najvhodnejší čas na otehotnenie... Krvácala som len týždeň, potom necelý týždeň som len "špinila" a teraz už nič ... v piatok idem po mesiaci na kontrolu .. uvidím čo mi povie lekár ... ale veľmi by som chcela vedieť aj váš názor, resp. vaše skúsenosti.
S partnerom po dieťatku hrozne túžime.. v nemocnici mi povedali, že najvhodnejšie bude nechať maternicu aspoň 3 mesiace oddýchnuť, ďaľší lekár mi povedal, že je lepšie pol roka a iná doktorka mi povedala, že to je individuálne. Vraj niekto sa zahojí skôr a niekto neskôr...

kiki68
14. okt 2013

Je mi to velmi luto,co sa stalo,opytaj sa viacerych lekarov, dostanes urcite viac nazorov,ale sama budes aj tak najlepsie citit,kedy bude telo pripravene na dalsie tehu. Tiez by mali a dufam,ze zistia pricinu preco sa to stalo. Aj ked niekedy je to tazke. Ja osobne by som cakala min. tie 3 mesiace a potom zacala skusat,ale zavisi to od vsetkeho mozneho. Skus sa popztat aj na nejake rozsirene testy, napriklad aby Ta poslali na hematologiu,proste skontrolovat ci je vsetko v poriadku,aby tam nebol nejaky zadrhel a konecne to vyslo. Drzim palce,aby bolo zdrave babo u Vas doma co najskor 😉

darina1952
14. okt 2013

@neznama2013 odporúčam pol roka počkať. Brat so švagrinou po potrate v 8tt nepočkali, otehotnela po 3mesiacoch a potom potratila opäť ☹ ...

ivec16
14. okt 2013

@neznama2013 je to individualne... ako sa budes citit... to co pisala darina1952 nema to s tym nic spolocne... mozno by potratili aj po 6 mesiacoch... niektore zeny otehotneju uz mesiac po potrate a bez problemov vynosia... niektore rok po potrate a aj tak znovu potratia, to zalezi od toho aka je pricina potratu... ak sa budes na to citit kludne to skuste... drzim palce aby to vyslo... ja som potratila pred dvomi rokmi, bolo to ovela skor ako ty, bola mi robena kyretaz, neviem si predstavit co si museli ty prezit ked si musela dietatko aj porodit... snazime sa o babatko uz rok a pol (pol roka mi odporucili pockat) a zatial sa nam nepostastilo... takze ja by som dlho nevyckavala... drzim palce aby sa vam skoro podarilo a dotiahli ste to do stastneho konca...

ivett1
14. okt 2013

@neznama2013 presne ako píše @ivec16 keď teraz pôjdeš k lekárovi samozrejme sa na to spýtaj ... ak ti odporučí, že musíš počkať 3 mesiace, tak počkaj , ak pol roka, tak pol roka, ale len preto, že tvoj gynekológ má tvoju lekársku správu a pozná tvoj zdravotný stav, dokáže odsledovať, ako rýchlo sa "dáš zdravotne dokopy" ... no a troška to závisí aj od toho koľko máš rokov😉
ja som mala prvé tehu spontánny potrat v 12 týždni - príčina neznáma, takže mi robili kyret a môj gynekológ mi odporučil počkať pol roka ...vzhľadom na môj zdravotný stav... dodržali sme to a potom som otehotnela až po polroku ...zato moja kamoška otehotnela na prvý pokus🙂 ... s tým treba rátať 😉 ...
držím palce a veľa šťastia... 🙂

zuzusar
14. okt 2013

Ahoj, mne sa to tiež stalo, primár povedal pol roka-rok, ale podarilo sa nám presne po pol roku.Moj gynekolog odporučal po 3 cykloch a kedze to mám nepravidelne, tak sme začali hned po troch a sa zadarilo- tretí cyklus mi končil okolo pol roka.Nemala som dobre tehotenstvo, ale aj pri prvom som mala problémy,takže by som to urobila zase tak.Držím palce,mne z toho šibalo a počítala som dni, kedy už môžeme...P.S. Preplakávala som noci a ked som otehotnela tak strach o dietatko ma paralizoval, každé špinenie som považovala za koniec...našťastie to máme za sebou úspešne, ale lutujem každú ženu, čo si tým prejde...ešte raz veľľľaaaa šťastia

alienka000
14. okt 2013

@neznama2013 co lekar, to iny nazor. Ja som prisla o babo v nizsom stadiu 11tt a kazdy lekar nieco ine - jeden 3mes, druhy 6mes a jedna lekarka v nemocnici mi po kyrete povedala, ze hned po prvej MS... Tak si vyber. Dost sme s muzom citali, analyzovali a nakoniec sme sa rozhodli nechat to na prirodu. Ale po prvej MS som sa tak sledovala, ze sa nepodarilo. Niektore baby ti povedia, ze musis byt hlavne ty v pohode a podla mna je to pravda 🙂 Takze musis sa zmierit s tym co sa stalo a ak budes fyzicky ok chod na to 😉 Drzim palce.
A tiez nesuhlasim s @darina1952 ze svagrina potratila kvoli tomu - je vela zien, co otehotneli aj hned po kyrete bez prvej MS a su v pohode. Cekni tu na MK a zopar ich najdes. Jednoducho je to individualne a nic s tym neurobis ked sa to opat stane...

neznama2013
autor
15. okt 2013

@kiki68 Zatiaľ všetky testy čo mi robili sú v poriadku. Dokonca aj genetické testy a aj odber pupočníkovej krvi bol dobrý. Dieťatko bolo zdravé až na jednu maličkosť. V brušku malo cystu ktorá sa dostala medzi plúca a srdiečko a drobec to nezvládol ☹ čakam na výsledky z patológie ale to vraj môže trvať od 3-6 mesiacov .. a to sa mi zdá dlho ☹

neznama2013
autor
15. okt 2013

@ivec16
z jednej strany by som bola najradšej tehotná už teraz ale z druhej strany sa hrozne bojím ako to dopadne.. .. Našťastie mi nemuseli robiť ani kyret lebo som sa dobre vyčistila aj sama.. uvidím čo mi v piatok povie lekár ako sa hojím..
Veľmi ti držím palce aby sa Vám zadarilo... aby ste aj vy mali čoskoro 2 čiarky ..

neznama2013
autor
15. okt 2013

@ivett1 Ďakujem .. ide o to, že ja som doteraz žiadne gynekologické problémy nemala ... a aj tehotenstvo prebiehalo fajn ak nerátam tehu nevolnosti v 2 a treťom mesiaci.. uvidím čo mi povie lekár ..

neznama2013
autor
15. okt 2013

@zuzusar ďakujem za povzbudenie, veľmi dobre sa čítajú takéto slová .. ja si tiež poplačem každý deň... nejde to len tak vymazať z hlavy a zabudnúť .. sem tam si chytím brucho a čakám, že ma drobec kopne a nič.. ☹ Je to hrozné.. hrozne moc mi pomohol partner a rodina, kt. stoja pri mne... týždeň po potrate (pôrode) som šla do práce.. inak by som sa z toho doma asi scvokla.. Fyzicky sa cítim dobre, nič ma nebolí ale s tou psychikou je to trocha horšie... preto by som chcela čo najskôr otehotnieť... lebo si myslím, že mi to pomôže... veď ako sa hovorí... klin sa klinom vybíja ...

kiki68
15. okt 2013

@neznama2013 to je mi velmi luto,ale neboj pri dalsom sa uz ziadna cysta nemusi vytvorit,mohla to byt nepekna nahoda. Horsie su take tie vselijake veci,ked ide o problem s krvou,ze nieco nesedi. Tak urcite sa neboj a dalsie babatko bude zdrave ako repa a dotiahnes to do uspesneho ciela 😉

neznama2013
autor
15. okt 2013

@alienka000
Fyzicky sa cítim dobre, uvidím ako to zhodnotí lekár.. a myslím si, že ak by sa mi podarilo otehotnieť tak sa aj psychika trocha zlepší .. i keď budem sa isto báť čo by nasledovalo ale myslím si, že by mi to pomohlo...

ivec16
15. okt 2013

@neznama2013 jasne chapem, vsetky po takomto zazitku mame tie iste obavy... ale casom to prejde a nazbieras silu na dalsie tehotenstvo... ja tesne po kyretazi si hovorila, ze uz nechcem byt nikdy tehotna, lebo to nechcem opat zazit.. a teraz si neprajem nic viac ako otehotniet aj s tym rizikom, ze sa to zopakuje... drzim palce na rychle zotavenie psychicke aj fyzicke

ivett1
15. okt 2013

@neznama2013 ..ešte k tomu len dodám-nesmieš to "siliť" ...ľahko sa to hovorí, ale ťažšie robí...viem to z vlastnej skúsenosti😉 ... tá naša story "ako som sa snažila otehotnieť" sa mi teraz zdá ako príbeh z časopisu😀... my sme veľmi chceli bábo (čím skôr po tej udalosti...) a veľmi sme sa snažili🙂... a nič ... potom moja šéfka odišla na MD a ja som ju mala zastupovať, tak som sa sústredila na prácu a pomaličky som sa zmierila s tým, že my tak skoro bábo mať nebudeme ... moje "zastupovanie" trvalo presne mesiac - otehotnela som a ...vzhľadom na predchádzajúce tehu som zostala doma na rizikovom... až do pôrodu 😉 ... takže, kľud ...(ps: viem aké to máš teraz ťažké, aj ja si ešte raz za čas poplačem a to som nemusela podstúpiť to čo ty...takže... kľudne si aj poplač, keď sa ti bude chcieť a nesnaž sa byť hrdinkou...😉 )

alienka000
15. okt 2013

@neznama2013 tak drzim palce, nech ti to vyjde. Hlavne bud v klude, nieze sa budes sledovat ako diva a nebude sa darit ako mne 😀 Ked budes v klude, budete sa lubit, ono to pride. Hlavne hlavu hore aj ked sa to nahodou prve mesiace nepodari, raz to pride...

neznama2013
autor
16. okt 2013

@kiki68
výsledky mi síce vyšli v poriadku ale obava po takej zlej skúsenosti bude stále .. ale dakujem za podporu ..

neznama2013
autor
16. okt 2013

@ivec16
moja prvá reakcia tesne po, keď som volala s partnerom bola či skúsime znova .. potom som mala chvíľu obdobie kedy som nechcela vidieť tehotnú, prípadne nejaké dieťa .. ale zistila som, že to ma ubíja ešte viac...
teraz spoločnosť detí a hlavne malických bábetiek doslova vyhladávam.. hoci to veľmi bolí, no zároveň mi to dodáva akúsi silu a vieru ...

neznama2013
autor
16. okt 2013

@ivett1 keď ma prepúšťali z nemocnice tak mi nariadli 2 až 3 týždne kludového režimu na PN.. ja som po týždni doma nastúpila do práce lebo by som sa doma scvokla... fyzicky som sa cítila dobre a hlavne som chcela zamestnať mozog... trocha sa mi to podarilo.. v robote nemám čas rozmýšlať, keďže mám pomerne dosť práce... no aj tak to nie je vždy účinné... mám chvíle, že sa rozplačem a neviem to zastaviť... vtedy sa idem prejst po firme, prípadne sa zatvorím niekde v zasadačke a čakám kým ma to prejde.. v robote mi to našťastie tolerujú a hlavne chápu ..

neznama2013
autor
16. okt 2013

@alienka000
no to bude ťažké .. ako sa poznám tak budem s napätím každý mesiac čakať či sa podarilo alebo nie .. to sa nedá .. teda aspoň ja to neviem .. veľmi pekne ďakujem za podporu.. a dúfam, že sa čoskoro jedna druhej pochválime s dobrou správou .. Držím palce aby sa vám zadarilo ...

samajama
23. okt 2013

@neznama2013 viem ako sa citis,mne babo zomrelo v 24 tyzdni ,stalo sa to 18.4 2013 a aj ked ubehlo uz pol roka ,nebolo by dna aby som na nasu princeznicku nemyslela.taktiez som musela normalne porodit,po dvoch sekciach to bolo daco hrozne,kedze som nevedela co ma caka☹ od 6 pravidelneho cyklu sa snazime o babo znovu,mna tlacia roky(budem mat 34)presne ako ty somm si povedala ze by to bola najlepsia naplast na bolavu dusu.zatial sa nam dako nedari,ale nestracam nadej ze co ma byt aj bude .prajem ti rychle zotavenie a vela sil aby si to zvladla a pokusila sa znovu.moja malicka mala ten isty problem,voda jej zaliala plucka aj srdiecko a bolo po vsetkom☹

neznama2013
autor
30. okt 2013

@samajama veľmi ma to mrzí .. ten kto to nezažil tak nepochopí .. pozitívum je, že lekár mi oznámil, že sa dávam dokopy. teda maternica je čistá a vraj pomaly pripravená na nové bábetko. Poradil mi aby som do januára počkala. Vraj potom spravíme preventívku, cytológiu a všetky potrebné vyšetrenia a hlavne spolu skonštatujeme všetky výsledky ohladne maličkého. To už by som mala mať aj výsledky z patológie.. aby vedel na čo si má dávať pri ďaľšom tehu väčší pozor. Mne sa to zdá dlho .. už mi prišla aj prvá mrcha .. počkám kým prejde a začneme skúšať ,,, veľmi by som si priala aby to dopadlo dobre 😒
Držím palce aby sa vám v čo najkratšej dobe pošťastilo, držím palce ...

samajama
1. nov 2013

@neznama2013 tak si predstav ,vcera som mala narodeniny,manzelovy som povedala nech mi kupi testik a ja som tam nasla// ani sa mi verit nechcelo a dnes som bola na cintorine za mojou tamarkou ,co v aprili zomrela tak som ju poprosila nech povie tomu hore nech mi tu nas pokladil tentokrat neha🙂 aj ked sa budem bat toho ze sa to moze opakovat,ale kedze mam dve zdrave deti ,tak to bola asi len zla nahoda a tento krat to dufam dopadne ok.my sme zacali skusat po siestom cykle a vyslo to na 9 cyklus a to som si uz minuly mesiac povedala ze sa nejdem dako stresovat a uvidime co prinesie cas.mne malicku na potologiu nedali ,neviem preco?len mi po porode prisiel doktor povedat ze si ju musime pochovat,lebo ze zo zakona plynie ze babo nad 1000 g musia byt pochovane

voskovaeva
1. nov 2013

ja by som zacala po troch

hwiezdinka
3. nov 2013

@neznama2013 Mne povedal doktor cakat pol roka, dovtedy si mame dat urobit vysetrenia, ale ak budeme mat vysledky a vsetko bude ok, zacneme snayilkovat uz v januari, teda po 3 mesiacoch od kyretu. Tiez si myslim, ze je to velmi individualne a aj co lekar, to iny nazor.

neznama2013
autor
4. nov 2013

@samajama Gratulujem .. 🙂 Budem držať palce ( prsty ), tých je viac 😝 aby vám vyšlo všetko dobré .. aby ste boli zdravučký a všetko dotiahli do úspešného konca.. 🙂
Ja neviem koľko mal drobec.. Lekárka mi to po "pôrode" aj povedala ale ja som bola tak mimo, že si to nepamätám ..
Ja skôr len nechápem prečo máme na výsledky z patológie čakať 3-6 mesiacov... veď to je riadna doba.. neviem čo na tom toľko skúmajú ..

neznama2013
autor
4. nov 2013

@hwiezdinka keď ja sa aj bojím a aj chcem začať skúšať čo najskôr... je to komplikované .. ☹
Doktor mi povedal, že ja už som úplne v poriadku, prebehol mi už aj 1. cyklus... no neviem ..
Každopádne držím palce aby sa vám zadarilo a všetko dopadlo dobre..

samajama
4. nov 2013

@neznama2013 ale aspon budes vediet ,ak tam daco zistia co bolo pricinou,to sa ja nidky nedozviem☹ nam ju proste dali pochovat a nic ine nam nepovedali,ty predsa nemusis cakat na vysledky?este pockaj zo dva,ci tri cykly a sup do snazilkovania,kazde tehu je ine a musis verit ze bude vsetko ok,prajem z uprimneho srdca 🙂

hwiezdinka
4. nov 2013

@neznama2013 Dakujeme, aj tebe drzim palce. Tak ak chces a citis sa na to, zacnite snazilkovat. Ja osobne by som este 2 mesiace pockala...ale to je individualne. Nech sa vam splni vas sen co najskor 😉

neznama2013
autor
4. nov 2013

@samajama nemusíme čakať na výsledky ale moj lekár mi vravel, že by bol najradšej ak by sme počkali .. vraj aby sme dali dokopy všetky výsledky.. to skonzultovali aby vedel čomu sa má v budúcnosti vyvarovať a na čo dávať väčší pozor.. 😒 neviem, mám z toho všetkého v hlave zmätok .. každý hoorí niečo iné .. ja tiež neviem .. z jednej strany chcem hrozne moc .. a z druhej sa bojím ako to zasa dopadne ☹

samajama
4. nov 2013

@neznama2013 ja viem lekari chcu vsetko podla dakych vysledkoch konzultovat a ten strach ten poznam,ale ked bude tuzba po babu vacsia ako strach tak si na dobrej ceste,ja viem ze to cloveku nedovoli nad tym co ho postretlo zabudnut ,ale ber to tak ze kazde tehu je ine a co ma byt bude ,uz je len na tebe ci pockas a ci pojdes do toho hned ,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre