Nedarí sa mi otehotnieť

24. dec 2022

Baby do teraz som to v pohode davala ze sa rok a pol nedari. Ale asi prisiel zlom a budem sa trapit aj ked sa nechcem. Ani len jeden pozitivny test. Boli sme na testoch v car, sme obaja v poriadku, ja uz neviem. Sledujem na socialnych sietach tiez baby ktore chcu otehotniet. Kazdy druhy mesiac tehotne, bohuzial nevedia donosit. My sa ani k tomu pozit. testu nevieme dopracovat. Nechapem to. Idem do veku ze uz vsade naokolo sa bude rodit, medzi kamoskami a znamymi a bojim sa ze budem depkovat. A viem ze keby aj otehotniem nic z toho nedam na socialne siete lebo tieto pregnancy annoucmenty pocas sviatkov su ako dyka do srdca ludom co sa snazia a nejde to.

petra8786
24. dec 2022

Nám sa nedarilo presne rok a otehotnela som ,nezufaj...možno to príde coskoro

dzulli1980
24. dec 2022

Možno spolu s partnerom jednoducho nie ste "kompatibilní", aj keď ste obaja zdraví ... poznám taký prípad, obaja zdraví, ona nie a nie otehotnieť ... išli od seba ... našli si nových partnerov ... dnes už majú obaja rodiny aj s deťmi.

autor
24. dec 2022

@dzulli1980 to nechcem pocut ale 😂

autor
24. dec 2022

@petra8786 snad ❤️❤️❤️

alison11
24. dec 2022

Ahoj viem aké to náročné a ťažké zažila som o prvého sme sa snažili takmer 4roky,ale ja som mala PCO a manžel 40% života schopných spermií,jednu radu Ti viem dať čo nám zabralo povedala som si ak Pán Boh dá bude a snažila som sa vic tešiť z maličkostí ktoré sa diali v okolí a priať sesternici a bratrancovi ktorým sa naridili bábätká v tom čase keď som už bola tka nastavená duševne,že ak máme byť bez detný manželia tak ním budeme ak nie tak to príde v tom najlepšom čase keď to má.Mala som liečbu a to posledný cyklus na liekoch,lekár povedal,že by sme mali ísť do Brna na umelé,odmietli sme to bolo v októbri a dohodli sa riešiť adopciu v januári ak dovtedy nič.Nuž nakonci mesiaca mi vyšli // 🙂.Držím palce a musíš byť v harmónii so svojim telom aj dušov,tie dušičky chcú vpohode mamu usmievaj sa a neber to osobne aj keď vidíš tehulky ako sa hovorí dopraj a bude Ti dopriate 🙂

luccija
24. dec 2022

My sme čakali 2,5 r žiaľ nie každému sa podarí hneď, alebo do pár mesiacov len tých ľudí na soc.sietach nevidíš vidíš len tých, čo sa pochválila, že čakajú.

danka_gi
25. dec 2022

Ahoj, my dieťatko tiež ešte nemáme, ale ak by som mala dať radu svojmu minulému ja, ktoré sa taktiež trápilo ako ty, tak by som mu povedala, nech sa netrápi a užíva si život, lebo teraz, keď sa pozriem do minulosti, tak mám spomienky len na preplakané noci a pritom to mohli byť pekné spomienky na dni plné radosti strávené s manželom, rodinou a kamarátmi. Takže ak ti môžem poradiť, tak užívaj si život a netráp sa otehotnením. Keď to nepríde prirodzene, tak lekári pomôžu a ak ani oni, tak ak si trúfate, viete pomôcť aj opusteného dieťatku, prípadne prijať, že život sa dá krásne prežiť aj bez detí. Možností je veľa. Ale ešte chcem dodať, že mysli aj na svojho manžela/partnera. Napríklad môj sa kvôli mne veľmi trápil, keď ma videl smutnú, tak aj to mi pomohlo sa dať dokopy. Nechcela som aby bol kvôli mne nešťastný.

autor
25. dec 2022

@danka_gi ďakujem krasne za peknu spravu mas uplnu pravdu. Budem sa snazit byt stastna a uzivat si pekne chvile. Ono sme pripraveni na dieta samozrejme ale viem si aj rozumom povedat ze ked to nie je teraz tak nevadi lebo buduci rok chcem stihnut este nejake veci a keby som tehu alebo mame babo tak sa to nestane….

riskoh
25. dec 2022

My sme čakali 10rokov, všetky vyšetrenia boli ok a aj napriek tomu sa nedarilo, keď som sa nastavila tak,že pre niečo sa to deje a jednoducho tak to má byť, vyšlo to,síce s pomocou doktorov ,ale vyšlo ....druhýkrát bolo tehotenstvo prirodzene,aj keď po 6rokoch a vek už bol vyšší..... Takže pozitívne sa naladiť ,zamerať sa na niečo iné, vypustiť to z hlavy.....

danka_gi
25. dec 2022

Verím, že si silnejšia ako ja a rozum vyhrá a super, že si plánuješ veci ako keby si nebola tehotná, to je dobrý prístup. Všetko sa dá zrušiť alebo presunúť
ak by to prišlo 🙂 lebo u nás bolo najhoršie minulé leto. Nemám z neho žiadnu peknú spomienku a strašne ma to mrzí. Ale teraz je to už fajn. Keď niekto oznámi, že je tehotný, tak sa teším, lebo viem, aké to môže byť náročné. Keď mi niekto dáva nevyžiadanú radu, tak mu poďakujem a poviem, že si to veľmi cením, že na mňa myslí, že určite o tom porozmýšľam (a veru bolo ich za tých 5 rokov dosť, ale už chápem aj ľudí, že to nemyslia v zlom a možno ozaj nepoznajú nikoho, kto mal problémy), ale aj taká rada, že ak bude niekto doterný a bude ti to nepríjemné, tak sa mu neboj povedať svoje. Lebo aj to mi robilo dosť problém. Je pravda, že na pár ľuďoch vidím, že sa na mňa teraz pozerajú tak,že ma asi ľutujú, ale je to lepšie ako počúvať ich reči. No ale to som už zašla ďaleko, vy možno nebudete ani už dlho čakať🙂 držím vám palce 🙂

sunshine15
27. dec 2022

Ak chces napis spravu 😊 som na tom podobne, mne viac pomaha zdielat tieto veci s niekym kto to uplne chape a zaziva too iste

rk123
27. dec 2022

nam sa nedarilo 2roky, tiez podla vsetkych vysetreni obaja ok. vyslo nam prve ivf, lutujem ze som do toho nesla skor a stracala cas

adela94
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelagburova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nataliena460
14. mar 2023

Ja vás úplne chápem! Nám sa nedarí uz 3,5 roka. Za tento cas, som ani raz neotehotnela. Gynekolog ma poslal na laparoskopiu kvoli tomu ci mam priechodne vajickovody . Bolo to poriadku , ale zisitili mi velmi lahku endometriozu. Ale nic ma neboli , menstruacia chodi ako hodinky. Boli sme aj centre kde sme absolvovali IuI 2 krat zial nesuspesne. Posielaju ma na IVF. S tym , ze niaky zavazny problem nezistili preco sa nedari :/ tiez ma to velmi trapi, ale stále v kutiku duse verim ze sa to raz podarí prirodzene🙏🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre