Negatívny ovulačný test

macusiq
25. aug 2016

Ahojte. Od nedele mam bolesti v podbrusku. V utorok som sa odhodlala a zasla som k doktorovi, ktory mi potvrdil ovulaciu. Lenze ovu test bol negativny. Taktiez sa mi zvacsil vajecnik, ale krvne testy su v norme. Stretla sa s tym nejaka z vas? Bolesti mam uz 4 den.

angela5
25. aug 2016

tak ked ti lekar povedal,ze je to OK tak to tak bude (jedine ze by bolesti trvali velmi dlho a boli neznesitelne).. Ja tiez niekedy mavam take bolestive ovulacie, niekedy viac inokedy menej.. Niekedy ani chodit nemozem od bolesti, horsie ako pri MS. A negativny test - stava sa ze niektore zeny nikdy nemaju uplne pozitivny test a ovulka nastala. A tie co maju silne pozitivny tak ovulovat nemusia lebo vajicko sa nedostane z vajecnika. No a niekedy proste nevystihes ten spravny moment pocas dna alebo tvoj moc nie je dostatocne koncentrovany aby zachytil vrchol LH.. Ten test ti ukaze len narastajucu hladinu hormonu LH v krvi, nie to ci a kedy presne ovulka nastane. Ak planujes baby, zacni si merat bazalnu teplotu, tam mas istotu, teda ak si ju budes merat pravidelne v rovnakom case...

bajana
26. aug 2016

@macusiq lekar mohol vidiet 2 veci - bud ze ovulacia uz prebehla, alebo ze je tam pripraveny folikul k prasknutiu...v prvom pripade jasne, ze test je negativny a v druhom je negativny test tiez mozny - lekar predsa nemoze vidiet a vediet, kedy presne k ovulacii dojde...

macusiq
autor
26. aug 2016

@bajana dakujem za odpoved. Od toho dna som mala kazdy test negativny. Je pravda ze ovulujem dost skoro. Priblizne na 8 den. Len som sa nestretla zatial s takou bolestou a zvacsenym vajecnikom tak som sa trosku zlakla.

macusiq
autor
26. aug 2016

Tak este doplnim. Akurat som si spravila ovu test stale tu istu znacku vysli mi dve ciarocky sice nieje az taka silna ta druha. Takze teraz uz vobec nechapem. Krcok mam uz tvrdy a je nizko. Od potrdenej ovulacie ubehlo 5 dni. Ze by sa zadarilo? Alebo ze by som mala dalsiu ovulaciu? :-O

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre