Nemám ovuláciu, beriem Clostilbegyt a nedarí sa mi otehotnieť

gaborovagaborova
19. okt 2022

Dobrý deň, beriem clostilbegyt na otehotnenie 2×1tbl denne, a začala som brať od 3dňa MC až do 8dňa. Mam taky problém, že nemám ovulaciu, že mi nedozrievaju vaječníky, preto nemôžem otehotnieť. A začala som mať také bolesti v podbrušku, môžem sa spýtať to je z toho, že sa mi vyvíjajú vaječníky? Mali ste skusenosti s tym ?? Ďakujem vopred za odpoveď 😊

ninka99865
19. okt 2022

@gaborovagaborova ano je to z tých liekov, ma to nastimulovat vajcika aby rástli a došlo k ovulácii.

gaborovagaborova
autor
19. okt 2022

@ninka99865 myslíte, že sa dá otehotnieť po tych tabletkach? Dal mi aj injekciu Ovutrelle, pichne mi ju, až na 13den keď pôjdem na USG.

ninka99865
19. okt 2022

@gaborovagaborova je to individuálne, ale áno nato sa dávajú 🙂

cucoriedka133
19. okt 2022

@gaborovagaborova ja som užívala 1 tbl denne a podarilo sa nám na 3 pokus, ale mne nepichala Dr ovitrelle, sledovala folikul aj viackrát do týždňa a plánovali sme styk.. Teraz sme v 22tt 🙏 držím palce nech vám to vyjde 😊

ninka99865
19. okt 2022

@cucoriedka133 a pri prvých dvoch si mala dominantný folikul?

veronika3110
19. okt 2022

@gaborovagaborova mne sa podarilo na 1x s Clostillom.. ale brala som od 5DC

gaborovagaborova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gaborovagaborova
autor
19. okt 2022

@veronika3110 ja už som brala clostilbegyt, na prvy krát nič.. potom som si dala pauzu, a teraz mi predpísal zas. Na 13 deň pôjdem na USG a mi pichne ovitrelle.

gaborovagaborova
autor
19. okt 2022

@veronika3110 a tiež si mala taký problém, ze si nemala ovulácia? Ze ti nedozrievali vaječníky?

veronika3110
19. okt 2022

@gaborovagaborova áno presne toto.. anovulacne cykly… a cykly som mala take, zw trvali 45,13 aj 60 dni

gaborovagaborova
autor
19. okt 2022

@veronika3110 ako ja keď mám MC tak mávam najmenej 4dni viac nie.. ja ani plodné dní ani ovulaciu nemam preto nemôžem otehotnieť. 😏

gaborovagaborova
autor
19. okt 2022

@cucoriedka133 a tiež si mala taký problém jak ja ? Ze ti nedozrievali vaječníky,?

veronika3110
19. okt 2022

@gaborovagaborova ja som na to brala ešte aj vždy Progesterone.. lebo som mala malo toho hormónu, preto nemohla prísť ovulacia… to som brala pravidelne.. no a potom sa k tomu pridal clostil a ba prvý raz to vyšlo

gaborovagaborova
autor
19. okt 2022

@veronika3110 mne predpísal aj duphaston, ale mam ho brať až od 15 dňa do 25 dňa. Takže keď bol MC 14.10.2022, clostilbegyt som začala od 16.10.2022 na ultrazvuk mam ísť na 13deň, to vychádza na 26.10.2022 a duphaston až od 28.10.2022... dúfam že som si to dobre vypočítala? Už som z toho mimo vážne 🤔😃

ninka99865
19. okt 2022

@gaborovagaborova duphaston si daj až po ovulácii, lekárka ta pozrie na 13 dc a ti povie ci už pichá inj alebo kedy si ju máš pichnúť. Ja keď som pichala v piatok večer tak som progesteron začala brat v utorok ráno

gaborovagaborova
autor
19. okt 2022

@ninka99865 a duphaston to načo sa užíva?
Lebo som sa dočítala, že to na udržiavanie bábätká, keď je žena tehotná, tak neviem no..

ninka99865
19. okt 2022

@gaborovagaborova to je umelý progesteron.. niekto ho dava po ovulácii niekto nie, záleží od toho aky máš svoj vlastný progrsteron ale v zásade neuškodí 🙂

veronika3110
19. okt 2022

@ninka99865 ja som duphaston brala tiež na úpravu cyklu, ale veľmi nepomohlo… a potom mi ho dr nasadila hneď po pozitívnom teste na udržanie

ninka99865
19. okt 2022

@veronika3110 alebo tak presne

gaborovagaborova
autor
19. okt 2022

@ninka99865 uvidíme no 26.10. co ukáže na USG 😊

camelie12
19. okt 2022

@gaborovagaborova, ja som brala Clostibegyt asi 3 alebo 4 cykly (uz si nepamatam presne, je to uz niekolko rokov).
Tak sme isli do Gynfivu v BA a muz mi pichal Merional injekcie (to je alternativa Clostilbegytu len v injekcnej forme nie tabletkovo). Mali sme 1. IUI a vyslo hned 😍

Druhe dietatko sa nam podarilo o 1,5 roka neskor uplne prirodzene a na prvy raz 🙂 Co pri mojom zvlastnom nepravidelnom cykle bol doslova velky zazrak ❤

P. S. Clostilbegyt na mna ucinkoval niekedy nepriaznivo - vytvorila sa mi 10cm folikularna cysta (ako neziaduci ucinok od liekov). Ale nastastie nepraskla, ani som nemala bolesti z toho, sama sa vstrebala. Na kazdu zenu inak ucinkuje kazdy liek.

Drzim vam palce!

gaborovagaborova
autor
19. okt 2022

@camelie12 dúfam, že aj mne pomôžu tie tabletky 😊 dúfam, že aj po tej injeckcii co mi pichne ze sa nam to už podarí 🙏🤔 už túžime po bábätku 😊😊

camelie12
19. okt 2022

@gaborovagaborova, mne praveze tabletky Clostilbegyt nepomohli. Ale urcite su zeny, ktorym naopak ano.
Drzim palce, aby to netrvalo dlho a vyslo vam to 🙂

cucoriedka133
19. okt 2022

@ninka99865 áno mala som, aj sam praskol všetko prebehlo ako ma, ale asi sme sa netrafili 🙂 a samozrejme predtým muž bol na spermiograme predtým ako mi začala stimulovať cyklus

@gaborovagaborova áno sledovala ma jeden cyklus - mala som viacej drobných ani jeden nebol dominantny, ale aj keď som brala clostil tak som mala ovu na cca 17dc, lebo ja som aj predtým mala taky dlhší cyklus okolo 32 dní.. A potom som mala nasadené progestanelle tuším na 10 dní.. Držím palce 😊

gaborovagaborova
autor
19. okt 2022

@cucoriedka133 si myslím, že mi pomôžu tie tabletky 😊 cítim bolesť v podbrušku, to znamená, že sa mi asi vyvíjajú vaječníky. Dúfam, že sa už teraz zadarí 😊 Manžela nemám doma, ale akurát mi pichne 💉 , keď on už bude doma😊 dúfam, že sa potom ukáže pozitivny test 😊🙏

henrietka12
29. mar 2023

@gaborovagaborova ahoj môžem sa opýtať či ti pomohol clostil? Otehotnela si hneď na prvý krát ? 🙂

saxana000
30. mar 2023

@henrietka12 mne pomohol.brala.som ho jeden cyklus v oktobri bohuzial v case ovulacie nebol doma muz..mne ale.nebolo po nom dobre a dalsi cyklus som si ho uz nedala.otehotnela som spontanne v decembri takze on podla mna posobi aj trochu dlhsie ako.len ten jeden cyklus.
Bohuzial sa nam babetko prestalo vyvijat v 8 tyzdni.verim ze sa vam to podari

saxana000
30. mar 2023

@gaborovagaborova s vajecnikmi si sa narodila. Vajicka dozrievaju/ rastu/ tvoria sa..
Prepac musela som.. 🙈🙈🙈

ninka99865
30. mar 2023

@saxana000 asi zvytocne, zmazala účet

henrietka12
30. mar 2023

@saxana000 tak to ma mrzí že to nedopadlo dobre ...ale snáď ďalšie tehu už bude v poriadku a dočkáte sa zdravého bábätka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre