Nepravidelná menštruácia a ovulácia

lus22
17. sep 2012

Babenky snažilky... mám velky problem. Mam nepravidelnu ms odkedy som ju 1x dostala...
Podarilo sa mi otehotniet mam krasneho synceka...No MS sa ani po poroode neupravila...
Mam stale vytoky a ms nedosla uz pol roka :(
Dr. to liecil no nedosla, vyvolavat mi uz nechce lebo casto to nieje dobre...
Kedze sa chceme snazit o dalsie babo dievcatko...potrebujem vediet kedy ovulujem...Mate stym niekto skusenost? ovulacia umna musi prichadzat kedze sme dokazali splodit jedno dietatko... Odporucate mi zakupit si OVU testy? mate stym skusenost,? Diky Lucia

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
galaxy
17. sep 2012

Ja by som skúsila ovu testy + meranie bazálnej teploty. No ale keď nemáš pol roka MS podľa mňa ovu nemáš. 😒

lus22
autor
17. sep 2012

@galaxy aj vtedy som to takto mala prisla 2-3 x do roka a otehotnela som 🙂

lus22
autor
17. sep 2012

@kinna vdaka za podporu ..no ja chcem vediet skor ako casto si merat BT a ako pouzivat casto tie ovu testy kedze chceme dievcatko a nato je to potrebne vediet kedy mam ovulku

galaxy
17. sep 2012

@lus22 no to musela byť náhoda,podľa mňa. no skús aspoň tri cykly robiť ovu testy + merať BT na potvrdenie a keď nič, skúsila by som fytosóju, keď to nepomôže tak lekár jedine - nech dá nejaké hormóny

soldi
17. sep 2012

@lus22 no, ako pisu baby, bez ms skutocne neotehotnies.
dok by Ti mala urobit hormonalny profil- je to len odber krvy.

BT sa meria stale, ovu testy mas uplne zbytocne.
najdi si temu meranie BT a tam sa pridaj.

a ze chcete dievcatko, je pekne, ale to Ti nikto ziadno nezaruci 😀

lus22
autor
17. sep 2012

moja svagrinka sa riadila podla nejakych rad "spravme si dievcatko" sexovali iba podla toho kedy sa smelo / ale ona mala ovu...tak to aj vedela kedy moze,... a hla dievcatko na svete 🙂 mozno iba nahodicka
ja som mala nepravidelnu ms uz vtedy a otehotnela som ...ked som prisla za dokym na preventivu povedal v akom tt som som skoro oci vypulila na podlahu :D
a dr co sa ma pytal na sone kedy bola posledna ms a ja som zadrela ze niekedy v july 2010 a bol februar 2011 nechapavo krutil z hlavou :D
@soldi

soldi
17. sep 2012

@lus22 ano, mas 50% sancu, ze bude dievcatko 🙂
uznavam, ze sanca sa zvysuje, ked je posledny sex cca 2 dni pred ovulaciou. ale kedze Ty netusis, kedy mas ovulaciu a pri nepravidelnych cykloch sa predpovedat ani neda, tak to bude komplikovanejsie. a aj tak, to moze byt chlapcek 🙂

gratulujem k vysoko nepravdepodobnemu otehotneniu. kludne sa to moze zopakovat, ale ak preto nebudes nic robit moze to trvat aj niekolko rokov. nepisala si, ze kolko ste sa nechranili predtym

lus22
autor
17. sep 2012

Kiez by to bola pravda ajmoj muzik dufa lebo som povedala pokial budu chlapci budeme sa snazit :D
3 mesiace sme sa snazily...
potom v januári mi bolo stale zle atd atd na gastre povedali ze je to bacil, gyndu som neriesila lebo testy boli negativne... stale
kazdy den..az v 8tt mi doiky povedal ze som tehu 🙂

soldi
17. sep 2012

@lus22 a predtym ste sa ako chranili?
skus to meranie bazalky, to Ti vela napovie o fungovani Tvojho tela

ematko29
17. sep 2012

žienky chcela by som sa vás opytať ,tých čo maju tak strašne nepravidelnú menštruaciu tak raz za pol roka,ako to riešite ak nechcete hak?nechávate to tak?lebo som čítala,že vraj v takom prípade su hormony v strašnej nerovnováhe amôže žena dostať rakovinu prsníka.ja mám tiež tak strašne nepravidelný menzes abojím sa toho čoí by sa dialo ak by som to neliečila ? 😲

lus22
autor
17. sep 2012

@soldi no predsa kondomom..ja som neuzivala nikdy hak stale som sa zavodnovala tak dr. vysadil ...mam si merat kazdy den ? rano?

soldi
17. sep 2012

@ematko29 ono sa hormony ani moc liecit nedaju, to je cely problem 🙂

@lus22 tu mas vsetky dolezite info: http://merenibt.xf.cz/

zaregistruj sa na fertilityfriend.com

zaklad je: meria sa kazde rano, o rovnakej dobe (+-30minut) hned po zobudeni (minimum pohybu) minimalne po styroch hodinach spanku.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monosana
22. sep 2012

@lus22 Ahooojky🙂Ja mam tiez presne taky probelm,ako ty, len my sa s manzelikom pokusame o babo rok a pol a nedari sa:( Uz mi nikto nevie poradit, co dalej. Mala som vselijake hormonalne kury, ktoré trvali tiez rok a pol a nic z toho. Teraz som ich uz vysadila, lebo ich nemozem brat donekonecna. A teraz som uz ani ms nedostala :( Ovlacne testy pouzivam, stále su negativne... ani si neviem prdstavit, ake by to bolo s dvomi ciarkami:(((( Tak si myslim, ze mas velke stasticko, ze si otehotnela bez toho, aby si mala normalny cyklus a ovu...dole klobukomm gratulujem ti! 😎 Nemas na to nejaky tip? 😉 U nas uz ani snazilkovanie každy druhy den nepomohol:(((Teraz som dufala, ze budem tehu, kedze ms nedosla, ale mam negativne testy:((( A som z toho zufala!:((( 😢

lauritka
22. sep 2012

@monosana ovulacne testy robis cely cyklus ??? nikdy nie je pozitivny ?? podla mna potom ani neovulujes.
bez LH ti nepraskne folikul. mala by si odsledovat par cyklov a merat BT. to ti ukaze krasne, ci ovulujes alebo nie.

monosana
22. sep 2012

@lauritka ano, robim si testy po cely cas a nikdy som nemala pozitivny. Raz ked som isla na folikulometriu, vtedy mi lekar povedal, ze som ovulovala. ALe odvtedy nic. Meriam si aj BT, je to uplne onicom , vobec nic mi to neukazuje, ako keby som fakt neovulovala ☹ ☹ Skace mi to hore dole, velmi skaredo ☹ A tabletky uz brat nemozem, strasne vela som ich brala, a podla mojich poznatkov, ovulacne tabletky by sa nemali podavat velmi dlho ☹
Som uz stratena, neviem, co dalej.
Ale dakujem krásne tvoju reakciu lauritka :-* Si zlataá! Bodaj by mi vedel niekto pomoc. Kazdy mesiac som chodila k lekarovi, absolvovala vselijake hormonalne kury a este stale nic 😢

lauritka
22. sep 2012

@monosana no mohla by si skusit soju . este to by mohlo pomoct. je tu o tom tema. 😉 vea kockam pomohla k ovulka, je to vlastne prirodna nahrada clostylbegytu.

mimochodom o laparke si neuvazovala ?? tam by ti mohli "zobudit" vajecniky.

suvad
22. sep 2012

kde kupim ovu testy

monosana
22. sep 2012

@lauritka beriem aj soju , aj kvapky od Valoviča. Fakt som uz skusala vsetko ☹ Na litre pijem alchemylku a zenske caje, beriem kyselinu listovu s B-komplexom, skusala som uz aj vitamin E. Fakt uz neviem, co by som mohla skusit 😢 Ano, lauritka, moj lekar mi to uz raz spomenul (pred 4mi mesiacmi), odvtedy sme sa o tom nebavili. Ale tak to vyzera, ze to budem musiet absolvovať. Ale uprimne, bojim sa toho...nikdy som nebola este ani v nemocnici. No, ale ked bude treba, tak pojdem. Podla mna sa to velmi blizi. Ked nedostanem ms do dvoch tyzdnov, bduem musiet ist k lekarovi a uvidime, co navrhne. Mozno, ze este skusi pichnut Pregnyl. No neviem 😖
lauritka a ty sa mas ako? 🙂

mima2x
22. sep 2012

@ematko29 mozno som mimo temu,ale tiez som mala a mam problem s cyklom..bola som neplodná,cez dva roky bez menzesu,telo mi neprodukovalo nejaky hormon ci co,odmietla som horm.liecbu a aj napriek tomu som otehotnela..a teraz vyse roka po porode menzes stale neprisiel 🙂 vysetrenia su OK a pokial mi to nerobi ziadne problemy,zijem si bez menzesu a je to super,ziadny lekar mi nepovedal,ze by to malo sposobit nejaky problem,cytologia bola OK,nemam ziadne ine komplikacie,tak to viac neriesim 🙂 to len moj dotaz na nepravidelny menzes a zivot bez neho 🙂

monosana
22. sep 2012

@suvad v obchode ich nekupuj, su prilis drahe. Ja som si ich objednavala z internetu. Predavaju tam tie iste, ale za polovicnu cenu. Minies z nich dost vela, tak sa ti neoplati kupovat v obchode. Mali by sa robit aj dvakrat za den, ked mas plodne dni, alebo ked cakas ovu. Urobis jeden test niekedy poobede a potom este jeden na vecer. Su tu o tom temy, baby to dost krásne opisuju 🙂 Drzím palceky 😉

monosana
22. sep 2012

@mima2x gratukujeeeem 🙂 A ako sa ti podarilo otehotniet bez menzesu, ked si ani nevedela, kedy mas , alebo ci vobec mas ovu? My sme to tiez skusali, kedze ani ja nemam cyklus (bez hormonovych tabletiek), hormony mam ako zena v prechode (to znamena, ze skoro ziadne). Mali sme styk kazdy druhy den s manzelikom, a predsa sa to nepodarilo:( Nemas nejaky tajny recept? Alebo je to len o psychike? 🙂

lauritka
22. sep 2012

@monosana laparky sa neboj, ja som sa tiez bala, ale vsetko prespis, mna skoro nic nebolelo, polezala som si este dva dni v nemocnici a isla som domov, jazvicky minimalne.
urcite je to dobre, ked sa na teba znutre pozru ;)

my sme v pohode, dakujem. 🙂

mima2x
22. sep 2012

@monosana je to cele psychyka myslim..a dokonca som ani netusila ze som tehotna do 17-teho tyzdna..vies,ked si v tom,ze si neplodná,tak by ta ani nenapadlo,ze ked mi bolo raz na Vianoce zle,ze to moze byt z tehotenstva :D a s byvalym sme mali vtedy take zvlastne obdobie..bolo to v krize, pred rozchodom,ja som mala tajnu znamost,stale som nanho myslela,.a to mi asi nastartovalo hormony..dlho sme nad tym uvazovali,ze co to mohlo sposobit,ale asi to..pocit stastia,euforie,vnutorne chvenie,nove vzrusenie..tak to bolo u mna..teda bodlo by vam nejaky novy podnet,vzrusenie,uvolnenie,uzit si seba navzajom,vtedy by to mohlo vyjst,inak neviem 🙂 drzim palce 🙂

ematko29
22. sep 2012

@mima2x dakujem za odpoved na moju otazku.ja mám taku skusenost,že lekáry do mna pchaju hormony od 16rokou,že to treba liečit.hm ale ja som z toho paf si neviem predstaviť aby som sa napchávcala hormonmy do prechodu.musím sa na to spytať aj mojej endokrinologičky.ale chcela som najmä vedieť ako to riešia iné ženy stymto problemom.dakujem 🙂

monosana
22. sep 2012

@lauritka Aha. A ani z narkozy ti nebolo zle? Toho sa najviac bojim, totizto nikdy som to este nezazila. Ale nabuduci tyzden zavolam lekarovi a budeme sa musiet na nieco dohodnut. Mozno, este raz skusim Pregnyl (to sme este neskusali) a potom sa dam na laparku. Urcite sa dozvieme viac, ked ma prezrie aj zvnutra. Len tá nevedomosť a neistota, ze aké to bude vies?:( Acch, no ale co musi prist, to pride!
Ďakujem krásne za rady;)

monosana
22. sep 2012

@mima2x Ahaaa, tak to kludne moze byt aj psychika. Bohuzial ja mam dost psychicku zataz v robote, som vycerpana, podla mna ani to mi nepomaha. Staviame domcek, tak sme aj stale unaveni a na nervy, urcite ani to nevplyva dobre na toto cele ☹ Ale su veci, ktoré musis robit, napr. chodit do roboty a dokoncit dom :( Manzel robi na 3smeny, ja na jednu, niekedy sa skoro ani nevidime, tak aj ked sme spolu, sme vycerpani a na nervy, ale snaziiiime sa veeelmi.
Bud sa hodim na PNku, ked mi urobia laparku, alebo neviem, ako to budem riesit 😖 Asi to by bolo najlepsie.
Ďakujem ti krásne za radu, si zlata!
Prajem vsetko dobre 🙂

lauritka
22. sep 2012

@monosana ani nie, len som bola trosku malatna. 🙂 drzim palce, nech sa to u teba coskoro vyriesi.

happyfrog80
11. okt 2012

@kinna viktoria becham si to dievca tiez priala urcite po prvom chlapcovi a ma az stvrte,asi to chce vela penazi aby sa podarilo pohlavie ake chceme 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre