Neúspešne IVF už po druhýkrát

vivi33
11. apr 2019

Som tak trošku zúfalá a sklamaná. Podstúpila som 2 neúspešne IVF a sama neviem co si mam o tom myslieť. 1.IVF odobratých 8 vajec len 2 zrelé obe sa ujali ale mali len 4 a 5 buniek. Skončilo to biochemickým tehu
2.ivf 9 vajec 3 zrelé 2 sa oplodnili zas len 4 a 5 bunkové - neúspešné...
Mám pocit, že niekde je chyba niekde vo mne. V centre mi nič nepovedia len ze pomaličky reagujem na stimuláciu . 4 týždne som stimulova dlhý protokol. Nemám chuť ísť na ďalšie IVF keď cítim že niečo nie je v poriadku. Máte niektorá podobné skúsenosti? Čo by ste spravili vy na mojom mieste. Čím viac som totiž presvedčená o tom že centra sú len jedna veľká práčka peňazí. Čím viac IVF tým výhodnejšie pre nich. Problém vyriešia možno keď sa vycerpaju všetky možnosti...... Jednoducho som zúfalá a tak isto už veľa času nemám mam 36 rokov a roky utekajú

nicol_ka55
11. apr 2019

@vivi33 Na tvojom mieste by som sa skusila dat vysetrit na nejakej sukromnej gynekologickej klinike...

gagik
11. apr 2019

ja by som hlavne sla do reprofitu v brne.

ssegra
11. apr 2019

@vivi33 skus reprofit v brne tam su odbornici

monika225
11. apr 2019

Ja som natom podobne a to budem mať o mesiac 40 rokov ....tri vklady bez úspechu centrum nič neriešilo sama som si vybavovala hematologiu , imunológiu teraz čakám na genetiku a do ktorého centra chodíš ?

rokina13
11. apr 2019

@vivi33 tiež by som skúsila zmeniť centrum. Určite nechoďte na 3. IVF v tom istom centre. Ďalej neviem aké vyšetrenia chýbajú ale treba spraviť všetky existujúce, aj reprodukčnú imunológiu, endokrinologicke vyšetrenie atď. Z tvojho popisu si myslím že by si sa mala zamerať na doplnky ktoré môžu zlepšiť kvalitu vajíčka - inozitol, materská kasicka.. Atd. Amh máš aké? Su tu také témy že nízke AMH - tam to dievčatá rozoberajú podrobnejšie. Držím palce 🤞😊

princess59
11. apr 2019

@vivi33 ahoj, my sme absolvovali iba jedno ivf zatiaľ odobrali 16 vajíčok ale len 5 bolo vhodných na oplodnenie...4 prežili PK tretí vklad bol úspešný ale nič z toho .....do ďalšieho cyklu sme chceli ísť s kompletnými výsledkami ako genetika, reproimuno a hematologia....v centre to považovali za zbytočné ale pre môj pokoj sme do toho šli.... Z hemato som dostala preventívne fraxiparin ktorý mám nasadiť 6 dní pred vkladom embrya a z Repro sme nemali najideálnejšie výsledky tak už 10 týždeň užívam medrol.... Najbližšie dni by mali byť hotové kontrolné výsledky či medrol pomáha a ak to bude ok tak ideme rovno do centra na ďalšie ivf
Každopádne ak nemáš tie doplnkové vyšetrenia ktoré. Centra nepovažujú za potrebné tak si ich dorob a uvidíš možno Vám tam niečo vyskočí a ďalšie ivf sa podarí 😜

tatinka
11. apr 2019

@vivi33 neviem ake mas vysetrenia porobene ale dievcata radia dobre,urobit komplet imuno,hematol,.,stitna zlaza,vyNikajuca heMatologia je hemomedika v martine,aj inzulinova rezistencia....mas pravdu,ze centra tieto testy povqzuju za zbytocne,ale podla mna nie su,mne napr.na hematol.zistili
4 krvne mutqcie plus syndr.lepiv.dosticiek,cize bolo mi treba brat anopirin tabl.pred tehu a pocas tehu pichat fraxik,ale ak mate vysetrenia spravene a ty si ok a muz ma aspom zopar ok spermii....skuste bylinkarku Annu Kopacovu vo Vrbovom,muzovi nasadit kotvicNio zemny ale nie taky smejdovy ale trn drahsi na nete bulharsky ,a zvysenu davku,naozaj to pomaha na spermose,su ovela rychlejsie,moj muz mal diagnozu oligoastenospermia a v centre ze s tym dieta nesplodi....no poviem ti,tri vf,z toho jden abort,tri iui,....sle sme tej bylinkarke ,riadili sa tym compovdala a po tristvrtrrocnom pocuvani jej rad a skutocne poctivom brati toho,co kazala som ostala tehu prirodzenou cestou,a to bolo po 9 rocnom snazeNi,mam Pco a aj znizenu funkciu stitnej zlazy, no a podarilo sa,mame doma uz 9 mesacneho chlapceka....tehu ryzikove,v zaciatkoch krvacanie ale zvladli sme to....ozaj na vajecniky je super caj gynastan zensky caj,v lekarni kupis,pila som 1rano,1 vecer,ale sa nesplet lebo su dva gynastany, ten druhy je na menopauzu,...drzkaj sa a nech sa cim skor zadari....

tatinka
11. apr 2019

Joj a este ma napadlo ta bylinkarka radila po sexe lezat 4 hodiny,nesprchovat si spodok 72 hodin po sexiku....ono niekto povie fuj nehgienicke,ale ked chce zena otehu urobi aj to...tak skus,mozno pomoze ak teda je sanca otehu prirodzenou cestou....

vivi33
autor
11. apr 2019

Dievčence ďakujem za odpovede. Hneď po prvom IVF som si sama žiadala ďalšie vyšetrenia ako imuno, hemato atď..... Keď som šla na ďalšiu konzultáciu pamätám si presne slová lekára? NO co by ste ďalej potrebovali? A ja ze co si on myslí a bum nato on ja veľmi dobre viem, čo s vami!!!!!z ambulancie som odchádzala zarazena, prekvapená a hlavne s plnou taškou liekov. Jednoducho ma do toho hneď hodili bez toho aby som niečo povedala aj ja. Amh neviem a ani neviem či mi ho robili. 1.hned prvé vyšetrenie krvy mi len oznámili všetko máte ok ( hormóny a tie základné vyšetrenia). Veľmi často som premýšľala nad tým amh ci nie je nízke a ci aj tam nie je chyba. Ale fsh je ok a vraj to spolu súvisí, no neviem. Ďalej 1 spermiogram super ďalej potom zhorseny a teraz zas ok. Ale ďalší môj vrták v hlave je napriek ok spermiogramu alkohol, ktorého sa môj muž vzdať nemieni. Sú to každý deň 4 a viac piv. Mne to nepríde normálne a premýšľam, či nejaká jeho spermia nebola geneticky blbá no ja vám neviem...... Ú tej bylinkarky sme boli dávnejšie, mne osobne prišla strašne odmerana a nepríjemná voči mojej osobe. Aši som jej nebola sympatická alebo mala deň blbec neviem, ale veľmi ma odbila len nejakými obkladmi,ktore nájdete na nete a ešte si myslím, že každá je iná a myslela som si ze poradí alebo povie nejaké bylinky a v podstate som sa nič nové nedozvedela a len ma odpinkala. Občas sa snažím zmieriť sa s faktom, že nikdy nebudem matkou, ale veľmi veľmi ma to vo vnútri začína zozierat

tatinka
12. apr 2019

@vivi33 to ma mrzi ,na mna bola mila....
Skus ist na tu hemato ak si este nebola,martin hemomedika,tam vysetria aj hoMocystein co je velmi dolezite....skus nasadit toto ty acidofolan je to kys.listova a zelezo,plus cas presne s tymto nazvom gynastan zensky caj,jeden rano jeden vecer,muzovi kup zinok,selen,....to vsetko vam kupis v lekarni,plus muzovi nasad bulharsky tribulus (kotvicnik zemny )kapsule,kupis len cez internet,nasad mu ale zvysenu davku,nie len tak ako pisu v beznom davkovani,no a muz este z lekarne nech si kupi caj zensenovy a vrbovkovy,plus doma varit asi 1cm platok zeleru,a muz si tie caje bude striedat takto,pondelok napriklad vrbovkovy,v utorok,zensenovy,v stredu zje uvareny platok zeleru plus vypije aj tu vodu(tristvrte litra),stvrtok caj vrbovkovy,piatok zensenovy,sobota znova zeler plus vyvar a v nedelu ziadny caj...vytaminy brat denne,ono ten tribulus a ten zensenovy caj su drahe ale muz hovoril,ze citi ako mu tie veci fakt p9mahaju a pravdu ti poviem,aj v sexe to bolo citit ze spermose boli hned sup sup u mna 🙂) a ty potom ako som pisala hore,ked sa da tak lez 4 hodiny a 72 hodin neoplachuj "podvozok" nam to pomohlo....ale treba to dlhodobo,nie ze meisac ,ci dva,to aj tristvrtr roka,rok.....

mkatkam
12. apr 2019

@vivi33 ahoj prepáč že nechapem,ale tak máš to hemato a reprodukčnú imunológiu urobené? Amh ti spraví aj tvoj gynekológ zadarmo,keď povieš čo je vo veci .určite všetko vyšetriť a zmeniť centrum.mna tiež tak dve ivf tu na Slovensku dlho stimulovali až prestimulovali...sa nečudujem že sa nič neuchytilo keď embryologia o ničom proti cecham a takisto ja všetko nastimulovane až do bolesti..išli sme potom na 3.ivf do Reprofitu

vivi33
autor
13. apr 2019

@mkatkam ahoj nie žiadne navyše vyšetrenia nemám, aj keď som ich chcela pred 2.ivf absolvovať. Teraz musím čakať 6-8 týždňov kým sa mi telo vyčistí od hormónov, potom si dám porobiť vyšetrenia na vlastnú päsť. Tento krát som mala riadne bolesti aj ja najmä po opu.....trochu sa musím pozviechat, skúsim vitamíny, vyšetrenia a keď budem opäť pripravená skúsim ďalšie IVF v Brne.

alilka
13. apr 2019

@vivi33 a hlavne treba urobiť halosperm mužovi..

mkatkam
13. apr 2019

@vivi33 ak môžem poradiť vybavuj si termíny už teraz.dostanes ich tak za 6-8 týždňov kedy sa dostaneš na odbery.

lilyianka
15. apr 2019

@vivi33 Ahoj,určite si daj urobiť testy na reprodukčnú imunológiu. Ja som absolvovala 1xET a 2xKET a práve pred druhým ket ma poslali ďalej na testy.. ukázalo sa,že mám zvýšené embryotoxicke cytokiny a nasadili liečbu.... vkladali mi potom 2 embrya ktoré deň pred vkladom rozmrazili,ale ak tak nič z toho.... ja som mala vyše 20 vajíčok, z toho 16 dozretych, 12 sa oplodnilo, ale aj keď mi vkladali 1x blastocystu nevyšlo to... ja po tomto všetkom som povedala,že už žiadne ivf...
Inak môj muž mal tiež nie moc dobrý spg,mal menej spermií a pomalé...mal to tak asi 2-3r,teraz kvôli HIT musel zmeniť stravu, nepije Ani kávu,ani pivo a to tiež bol zvyknutý každý deň si dve tri pivká otvoriť...teraz bol na opakovanom spg a ma ho v poriadku,urolog sa sám čudoval a pýtal sa ho či niečo zmenil...čiže jemu zmena stravy dopomohla k lepšiemu spg...nuž ale my sa snažíme už skoro 5r a stále nič...navštívila som už hocikoho, skúsila všeličo, takisto som bola u spomínanej bylinkarky, ale tiež som sa nevedela stotožniť s tým čo vravela,aby som sa dva dni neumyvala....

simulienka22
23. apr 2019

Baby už 2tyzdne čakám na výsledky krvi po 1konzuktacii. Mám tam radšej zajtra zavolať, alebo počkať pokým sa sami ozvú?

maryka26
1. máj 2019

@vivi33 AHOJ.JA MAM Už VYčERPENE VSETKY IVF. TERAZ MAM Z POSLEDNEHO VKLAD EMBRYJKA SOM 3DEN,TAK UVIDIME Už MAM LEN JEDNO ZMRAZENE.POTOM Už LEN JAK SAMOPLATCA.MAM Už39 ROKOV.

alexa1983
14. máj 2019

@gagik @vivi33 tiez sa pripajam k nazoru Brno Reprofit, ja som zo slovenskej kliniky doslova utiekla , z Repromedika Bratislava

juliet86
15. máj 2019

@lilyianka ahoj. mozno od veci ale poznam jednu holku co v 39rokoch po 9vkladoch mala dietatko. to len tak vliat ti nadej. vela stastia.

sono2
15. máj 2019

@vivi33 zlý protokol. Dlhý nie je pre teba absolútne vhodný. Predpokladám že si brala na začiatku proveru alebo niečo na uspatie vaječníkov a následne vyburcovanie. Aké dávky si brala? A aké máš amh? Určite zmeniť car smer čechy. Odporúčam starého známeho Marcela z repro genezis. Aspoň myslím že tam stále je. Bol predtým v reprofite. Ja som mala skoro podobný protokol a úplne rozdielny výsledok, nedávaj to! Aký máš problém?

sono2
15. máj 2019

@tatinka absolútna hlúposť. Neni na tom nechutné nič ale absolútne zbytočné. Ja po ivf dcéru mam absolútne sterilna a otehotnela som na dovolenke samozrejme cez ovu, dojčila, okamžite som sa šla umyť, vyčurať a ostala tehotná

evaachesa
15. máj 2019

@vivi33 odporucam objednat sa na hemato a reproimuno...ja som cakala 3,5 mesiaca na termin na repro, potom skoro mesiac na vysledky a odtial ma poslala na hemato kde som zase cakala na termin 2 mesiace a mesiac na vysledky. Ak nechces prist o nervy, ries to uz teraz. Dovtedy sa isto precistis. Na reproimuno mi zistili problem a hned nasadili liecbu pred dalsim vkladom. Muz by mal prestat s alkoholom lebo ten urcite zhorsuje spermiogram, to si hadam aj musi uvedomovat ze to nie je prospesne, ci?? Moj ho mal hrozny, no 4 mesiace pred 2ivf prestal fajcit a uplne vylucil alkohol. Kontrolny spg po 4 mesiacoch mal uplne skvely 🙂 okrem toho bral aj maca tabletky, selen, zinok, vitamin C a E. Dali sme si navyse MACS selekciu spermii, kde sa tie s poskodenou dna vylucili a na ICSI pouzili len tie zdrave.

susangha
17. máj 2019

Ahojte. Ak by ste potrebovali.. Ostalo mi po ivf decapeptyl 0,1mg 2neotvorene balenia po 7 inj a ešte pregnyl 5000iu

vivi33
autor
21. máj 2019

@sono2 áno brala som diphereline. Po 10 dňoch sa mi nedostavila menštruácia, znížili dávky na 0,05. Posledne som brala hneď až od 7 dňa gonal a luveris (začala som 187,5 gonal a 75 luveris) potom gonal 200 a poslednych 5 dní 150 luveris. Dlho som stimulovala veľmi dlho cca 2 týždne. Od 7 dňa kvôli sliznici, vždy som ju mala vyššiu, ale zakaždým klesla a po menzes som sa vyčistila. Viem že po opu som mala riadne bolesti aj pri vklade váhali.... Teraz to vôbec neriešim!!!! Co sa týka výsledkov mam vraj všetko ok ale amh neviem aké mám.

lilyianka
22. jún 2019

@juliet86 Ahoj,ďakujem, ale ja už cestou IVF určite nepôjdem, tak sme sa dohodli aj s mužom a som rada,že som sa toho všetkého svinstva ž tela zbavila...ja som totižto mala problémy po vysadeni kortikosteroidov

barborkap20
22. jún 2019

@lilyianka ahoj ked sa mozem opytat kde si bola na IVF ?

juliet86
22. jún 2019

@lilyianka chapem. ja prave podstupujem prve... nevies mi dat nejake rady mozno na co si dat pozor atd? dakujem

fialka1318
29. jún 2019

@vivi33 skusila si ist aj na hematologiu,reprodukcnu imunologiu a genetiku? Nam to pomohlo 🙂

katkaba1
31. aug 2019

@alexa1983 Ahoj alexa, je to už trochu starší prispevok ale nahodou som naň natrafila a zaujal ma, lebo aj ja riešim práve svoje 1.IVF v Repromedica. Resp. ET nevyšiel, ostalo 1 embryo na mrazenie, KET som mala pred tyzdnom, cakam na vysledok. Rozmyšlam čo dalej ak nevyjde.
Ale zaujalo ma, že si od nich doslova utiekla. Mozem sa spytať prečo? Nebola si spokojna? O Repromedica je malo prispevkov, aj recenzii, rozhodli sme sa viac menej nahodne.

kofeinka
1. sep 2019

@fialka1318 smiem sa spytat co ti zistili a co ti na to dali? Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre