Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Neviem prísť na to, kedy mám ovuláciu.

Ovulácia
andreea_key
8. okt 2019

Dievčatá,

pravdepodobne panikárim úplne predčasne a zbytočne, ale potrebujem asi trochu podporiť 🙂

S priateľom sa 4 mesiace "snažíme". Tzn. 2 mesiace z toho som nepočítala plodné dni, nerobila som si ovulačné testy, len sme mali nechránený styk až do konca s tým, že sa možno zadarí... 🙂

Trochu mi to začalo vŕtať v hlave po dvoch mesiacoch že sa nezadarilo, tak som si skúsila urobiť ovulačný test v čase, keď som mala ovulovať, ale nejak som na ňom nič nevidela, nebola som si istá výsledkom. Urobila som si domáci test plodnosti, ten bol v poriadku. Sex máme takmer každý deň, takže sledovať plodné dni mi príde zbytočné. Ale aj tak som si začala merať bazálnu teplotu, ale tiež som z toho nič nevyčítala. Druhý mesiac som bola dlho na dovolenke, tak som si nemerala, čiže mám údaje len z jedného mesiaca.
Teraz som si kúpila ovulačný mikroskop a tiež by som mala ovulovať v týchto dňoch, ale nič tam nevidím, poriadne mi to nejde ani zaostriť, čiže žiadne papradie tam nevidím :(

Trochu sa začínam obávať, či je so mnou všetko v poriadku. Mám 29, menštruáciu pravidelnú, aj ked občas sa vyskytne nepravidelnosť ale hlavne po nejakom strese. Priateľ má dieťa z prvého manželstva, tak by mal byť v poriadku.

Myslíte, že je zbytočné panikáriť? Zrejme sa týmto prílišným sledovaním len zbytočne vystresujem a otehotniem o to ťažšie...

Ďakujem

veronikaszabova
8. okt 2019

@andreea_key preboha, snazite sa "len" 4 mesiace a ty uz merias bazalnu, robis ovulacne testy, kupila si mikroskop... 😳 nechaj tomu volny priebeh a uvidis, ze sa coskoro zadari.
Btw sex kazdy den (pri snazeni sa) nie je dobry.

jana_vaj
8. okt 2019

4 mesiace je ešte málinko 🙂 Daj tomu ešte trochu času a hlavne sa na to tak nesústreď. Ak môžem povedať z vlastnej skúsenosti tak ten mikroskop je fakt hlúposť, to si ukazuje čo chce, za mňa vyhodené peniaze, prečítaj si tu diskusie o tom

andreea_key
autor
8. okt 2019

@veronikaszabova No veď to som typická ja, niečo nejde na prvýkrát, tak už panikárim :D Áno viem, že to nie je dobré, trochu som to prehnala, každý deň v období očakávanej ovulácie, ale samozrejme každý deň sa to nedá počas celého cyklu, nie vždy je čas, chuť..

andreea_key
autor
8. okt 2019

Moja segra je teraz tehotná a to má už 35 a podarilo sa im to podľa jej slov hneď druhý mesiac. Takže to ma tak vystrašilo

veronikaszabova
8. okt 2019

@andreea_key ani pocas ovulacie nie je prospesne mat sex kazdy den.
Su tu mamicky, ktore su zdrave, manzelia tiez. A nedari sa im aj viacej rokov.

julianadrx
8. okt 2019

Moja hlavne kľud a pohoda je to čo potrebuješ, napíšem takto, tiež sa nám prvé bábo nedarilo, používala som tabletky Inofolic, super vec a do 2 mesiacov som bola tehotná.... ja som vždy chcela 2 deti no manžel mal z predchádzajúceho vzťahu syna takže on moc nechcel, dával si stále pozor, šli sme na dovolenku s tým, že som bola vyzbrojená tamponmi a pod, lebo mi menzes meškal vyše týždňa, na dovolenke tiež nič a prídem domov, muž mi vraví, sprav si preistotu test, ja reku načo a bisťu, už máme takmer 2 ročného syna ... tým chcem povedať, že prvé otehotnenie mi trvalo veeeľmi dlho a druhé prišlo ako blesk z jasného neba 😀 ... a ešte babské rady, biele prádlo, nie každodenný sex a po sexe pod zadok vankúš, nech je to v tebe čo najdlhšie 😉 :-P držím palčeky

andreea_key
autor
8. okt 2019

@julianadrx čo to znamená veeeeľmi dlho? pretože keď niečo veľmi chceš, tak je aj pár mesiacov veeeľmi dlho 🙂

andreea_key
autor
8. okt 2019

mne ani tak nevadí že sa ešte nezadarilo, ale skôr prečo mi všetky tie testy nejak nevychádzajú alebo ukazujú blbosti...keby aspoň jeden povedal že heeej ovuluješ, tak som v pohode 🙂

soldi
8. okt 2019

@andreea_key pokial mas pravidelny cyklus a normalnu ms tak s najvyssou pravdepodobnostou ovulaciu mas.
testy Ti nevychadzaju pravdepodobne preto, lebo ich nerobis spravne - treba ich vzdy robit niekolko dni po sebe o cca rovnakom case.
a BT si tiez asi nemerala nejako poctivo a spravne, inak by Ti vysiel vypovedny graf.

777januska777
8. okt 2019

Poradím ti meraj si teplotu, tak najlepšie zistíš ovulaciu, teda plodné a neplodné dni. A hlavne sex každý deň tiež nie je výhra, keďže spermie ešte nemusia dozrieť.

soldi
8. okt 2019

@veronikaszabova kludne moze byt sex aj 3 krat za den, nema to ziadny vyznamny vplyv na oplodnenie.

andreea_key
autor
8. okt 2019

@soldi na oplodnenie nie, ale na kvalitu spermií asi áno

soldi
8. okt 2019

@777januska777 to je co za blud? spermie sa tvoria stale a nemusia dozrievat 🙄

andreea_key
autor
8. okt 2019

@julianadrx ja papám už mesiac mimistar forte, to by malo byť niečo podobné

777januska777
8. okt 2019

@soldi no nie sú dosť plodné. To nie je blud tak to normálne funguje. Lekár normálne odporúča sexovať minimálne každý druhý deň, aby boli spermie dostatočne kvalitné.

soldi
8. okt 2019

@andreea_key kvalita zalezi od stravy a celkovej fyzickej kondicie muza, nie od castosti sexu. my mame 4 deti. jedno mame zo sexu ze tyzden vkuse 2-3 krat denne, dalsie zo sexu tri dni pred ovulaciou a bol len jeden v mesiaci, dalsie dieta mame z prerusovanej suloze kedy sme sli hned dva krat posebe.
to su veci, ktore mozes riesit ked je nejaka patogeneza, ale inak to nejaky vyznamny vplyv skutocne nema

soldi
8. okt 2019

@777januska777 ako pisem vyssie, my sme splodili dieta aj zo sexu 2-3 denne niekolko dni za sebou a to dieta je normalne, kvalitne 😀
a aj dalsie dve sme urobili podobne, kedze mam veeelmi nadrzaneho muza, ktory moze stale 😀

777januska777
8. okt 2019

@soldi no tak tvoj muž má asi dokonalé spermie, ale ľuďom čo sa moc nedarí, tak by nemali sexovať každý deň. Veď napríklad aj keď muž ide na vyšetrenie spermiogramu, tak minimálne 3 dni pred vyšetrením nemá mať sex ani nič takéto, lebo spermie musia dozrieť.

dahra
8. okt 2019

@andreea_key - niekto sa tu smeje, ze 4 mesiace a uz "panika", neboj, moja mama to iste. Ta sla po 4 mesiacoch za gynekologickou. Aj ta sa jej vysmiala s konstatovanim "robte to s muzom poriadne." Nakoniec otehotnela po 10 mesiacoch snazenia ako 24-rocna. Takze nie vzdy to ide hned.

andreea_key
autor
8. okt 2019

V auguste som si merala teplotu viac menej poctivo, v rovnaký čas každé ráno, len niekedy som zabudla. Vyšlo mi toto. Neviem prečo je tá fáza pred ovu taká rozhádzaná...či je to normálne. Potom v septembri bola dovča, tam som si teplomer nebrala..teraz v októbri som začala zas ale nie až tak poctivo

dilino
8. okt 2019

moja sestra s priateľom čakali 7 rokov na Slovensku neexistuje lekár u ktoreho by neboli všetko maly v poriadku vyšetrenia a potom odrazu otehotnela už majú maličku dcérku takže dva mesiac ešte nieje dôvod na paniku.

tumira
8. okt 2019

podla mna zbytocna panika, 4 mesiace este nie je tak dlho, snazte sa a nepanikar. a co sa tyka toho merania teploty, tak to ide bud robit pravidelne a poctivo alebo nijako. merat si viac menej poctivo ti je uplne na nic

777januska777
8. okt 2019

Tak vyzerá, že ovulaciu máš ako ja, tiež pekne neskoro😀 tak ono je to rozhádzané predtým, ak si to merala zle ak si málo spala, ak si sa viac hýbala pred meranim atď. Teplotu si musíš merať minimálne po 6 hodinovom spánku a keď si ideš merať, tak sa musíš minimálne hýbať (teda natiahnuť ruku po teplomer odmerať a až potom sa postaviť) 😀

sonnenshein
8. okt 2019

Ja som ako 22 rocna otehotnela 5ty mesiac, a teraz, v 37 hned v prvy (a to sme to brali naozaj len tak velmi sportovo - proste sme si predstali davat pozor)
AKo baby pisali, daj sa do kludu, nesexujte kazdy den, ale kazdy 3-4 dni, a hlavne si to uzivaj miesto stresu.
PS. V zivote som si nemerala bazalnu teplotu, nemam mikroskop, a ovulacny test som drzala v ruke len raz - ked som muza poslala kupit tehotensky a on doniesol ovulacny. Aspon sme sa zasmiali...

andreea_key
autor
8. okt 2019

ďakujem vám žienky za podporu ❤

andreea_key
autor
8. okt 2019

@soldi z fotky vyzeráš veľmi mlado a prekvapilo ma, že už 4 decká 🙂 tak som si klikla na profil a prečítala tvoj článok o tehotenstve a narodení dcérky a poviem ti, toto by mali dať čítať každej, ktorá sa bojí pôrodu 😀 super

wivienka111
8. okt 2019

to je este kratky cas a neboj sa, ono aj to snazenie si treba tak povediac uzit a isto pridu aj tebe tie 2 ciarky a budeme s z toho aj vsetky tu teskat

andreea_key
autor
8. okt 2019

@777januska777 16. deň je už neskoro?

sapetka
8. okt 2019

@andreea_key ked si nie si ista chod ku svojmu gyn a ten zisti ci ovulujes, ak nie budete to liecit ak ano treba zistit ktory den cyklu

777januska777
8. okt 2019

@andreea_key 16 deň? Veď ako pozerám ovulaciu máš až 20 deň. Či čo sa ma pýtaš? Nechápem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli