Snaha o tehotenstvo, nízka hladina hormónu a meškanie menštruácie

anueta1979
3. feb 2021

Ahojte žienky. Cca 9 mesiacov sa snažíme s priateľom o bábo. Jedno už mám z predchádzajúceho vzťahu. Ja mám 41 rokov, pomaly 42 , a priateľ mal nedávno 47. Osud to zariadil takto.... V novembri som podstúpila insemináciu, ale bezúspešne. Dr. nám povedala, že mám nízku hladinu hormónu, ktorý pôsobí na funkciu váječnikov a stále sa znižuje vplyvom veku samozrejme. Dnes je 3.2. a mne mešká menštruácia asi 24 dní. Robila som si už 3 testy, všetky negatívne. V piatok sa chystám na gynekológiu. Aj sa tam bojím ísť, lebo očakávam, že mi povie, že už som v prechode a šanca na bábo už nebude.... Žienky, mala ste niektorá niečo podobné? Prosím uľahčite mi to... Asi mesiac som užívala gynex, pretože po tej inseminácii som mala rozhádzané hormóny, bolo to viditeľné na mojich náladách, čo som nikdy nebrala, boli hormóny ani antikoncepciu. Ďakujem 🙂

tecko28
3. feb 2021

@anueta1979 ano, zrejme si v prechode a nie je to v tvojom veku nic neobvykle, mne sa toto stalo este pred 40-tkou. Samozrejme smerodajne je to, co povie lekar, ale z tvojho popisu je to takmer iste.

elisse247
3. feb 2021
mattkapd
3. feb 2021

U každého inak moja mamina ma 51 rokov a menzes ma pravidelný.. 1 krát sa jej stalo ze jej to dlhšie meškalo a tak išla na gynekologiu kde jej povedal ze menzes sa jej už mal spustiť niečo jej dal lebo ze ak by sa to nepustilo musela by ísť na čistenie.. Na poslednej preventivke jej povedal ze do prechodu ešte nejde

tecko28
3. feb 2021

@mattkapd treba si polozit otazku kolko ma tvoja mamina za sebou tehotenstiev, kedy bola chranena od minania ovarialnej rezervy. A to co pises je jasny nastup menopauzy, kedy klesaju hormony a v tomto pripade hormon, ktory sposobuje spustenie menstruacie

mattkapd
3. feb 2021

@tecko28 tehotenstva 3.. Ja neviem toto jej povedal gynekolog mala to pred rokom len raz od vtedy ma zas pravidelnú..

len_tilka1
12. feb 2021

Skús hormonálnu jógu, tá ti upraví hormóny, cyklus, oddiali prechod.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre