Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Oligoastenoteratozoospermia, morfológia 98% a potraty

jaja8_9
24. apr 2021

Ahojte, môjmu mm vyšiel spg oligoastenoteratozoospermia, morfológia 98% a 2% ok.
Bola som 2x tehotná. Na prvé tehu sme čakali vyše rok a pol, podarilo sa ale bohužiaľ v 8tt sme zistili ze utz zodpovedá 5tt takže kyret.
Druhé tehu sa podarilo po roku, ale taktiez skončilo zastavom vývoja v 6tt. Našťastie tentokrát nastal spontánny potrat s úplným vycistenim.
Čakajú nás rôzne vyšetrenia, len čakám na prvú ms aby sme mohli začať vyšetrovať, čo sa vlastne deje. Srdiečko nebolo ani v jednom tehu. Mm užíva folandrol pomaly polroka, Macu a kotvicnik. Boli sme aj v CAR na konzultácii a tam nám povedali ze zatiaľ ide o andrologocky faktor, keďže ja ešte zatiaľ žiadne vyšetrenia nemám. DNA fragmentaciu si tiež vyšetrí. Lekár sa ani nečudoval že s takým spg to tak dlho trvalo ale povedal ze pozitívne je, že to aspoň ide.
Môže byť príčinou potratov aj spg s touto diagnózou?

makova333
24. apr 2021

@jaja8_9 ano, boohuzial moze. Suhlasim, ze pozitivne je, ze aspon otehotnies. Muza vysetroval urolog? Nema zapaly, Varikokelu, chlamydie, urea a mykoplazmy? Hromony u neho ako? Treba vsetko vysetrit. U teba odporucam aj hematologiu (zistia napriklad ci nemas trombofilne mutacie atd).

nikca_123
24. apr 2021

@jaja8_9 ahoj, tak nieco podobne mam ja. My sa snazime rok a pol, tento cyklus sa podarilo prvy raz, testy pozitivne ale nesilneli, 3 dni meskania a mrcha dosla.. ja som vysetrena komplet, vsetko ukazkove a zrovna nam prisli vysledky spermiogramu kde je morfologia 1%, a nizsi pocet spermii - diagnoza ako u tvoja muza. Inak ma vsetky urol.vysetrenia v poriadku. Dr.mu povedala, ze nasadit folandrol a kotvicnik tak uz uziva (predtym rok uzival macu, selen, zinok, vit.E).. a este mu povedala ked jej povedal, ze som mala biochem.teh, ze keby to bolo morfologicky nespravna spermia, tak neprenikne do vajicka, tak to vylucila. Ze tam islo o inu chybu. Nepatrame zatial ze aku. O 3 mes.ma prist na kontrolny a este ma prekvapilo ze mu povedala, ze taketo vysledky ma 90% chlapov a ze v pohode maju deti aj prirodzene. Cakala som, ze Car navrhne umele, ale asi chcu porovnat vysledky s tymi o 3 mesiace. Ja som rozhodnuta ist na umele ak sa to nepodari do par mesiacov. Partner je o 12 r.starsi, aj preto.

makova333
24. apr 2021

@nikca_123 to je blbost, ze neprenikne, aj morfologicky nie ok spermia sa moze dostat do vajicka. Vitaminy mozu pomoct, ale nemusia. Spermatogenezu ovplyvnuje strasne vela faktorov od genetiky, vcez prekonany mumps v detstve az po zapaly.

nikca_123
24. apr 2021

@makova333 ja si tiez myslim, ze to je tak, ale ta doktorka to vraj takto povedala, neriesim. Diagnoza je stanovena, mozno sa podari a ak nie, dufam, ze umele uz ano.

makova333
24. apr 2021

@nikca_123 Drzim palce 🙂

nikca_123
24. apr 2021

@makova333 dakujem 😊

sally001
24. apr 2021

Ahojte baby moj muž ma tuto istu diagnozu a nepomohli k otehotneniu ani 3 pokusy ivf...vzdy slabe embrya atd...naposledy nam bolo v 4 pokuse spravene picsi a mame zamrazene 4 embrya vraj velmi kvalitne...tak uvidime ci vyjde ket...prirodzene som však nikdy neotehotnela...tiez ma 1%

nikca_123
24. apr 2021

@sally001 ahoj, a ty mas vsetky vysetrenia v poriadku? Chyba je len na strane muza? to ma mrzi, ze zatial to nevyslo, v tych skratkach sa nevyznam, ale snad sa to teraz podari, ked je to ina metoda 😊

sally001
24. apr 2021

@nikca_123 ja mam endometriozu,a zvyšene nk bunky v perifernej krvi....

nikca_123
24. apr 2021

@sally001 drzim prsty, aby sa uz zadarilo 😊

sally001
24. apr 2021

@nikca_123 dakujem🙂

barus26
24. apr 2021

ja len toľko, že môj muž má tiež 1% morfologicky dobrých a i napriek tomu som otehotnela prirodzene aj cez moje ďalšie zdravotne problémy. Chcem len povzdbudit tie, ktorých muži majú tiež takúto morfologiu.

barus26
24. apr 2021

@makova333 mne tiež povedali že morfologicky nie ok spermia neprenikne. Ako by aj mohla keď napr, jednej chyba hlavička, druhej bičik??

makova333
24. apr 2021

@barus26 lebo morfologicky zla spermia moze byt aj deformovana, napriklad, ze ma predlzenu hlavicku. Je xy variacii ako moze byt deformovana. Samozrejme, ka nema bicik daleho nedojde. Zalezi aj napriklad na to ci je ajakulat husty - tu ma problem aj zdrava spermia alebo kvapalny - jemne deformovana spermia ho zvladne.

nikca_123
24. apr 2021

@barus26 dakujeme za tvoju skusenost, ja sa snazim mysliet este pozitivne. Ja mam este euforiu ze sa nam po roku a pol podarilo, hoci sa neudrzalo, ale ze to vobec islo, nadherny pocit. A dufam, ze ho raz zazijem az do konca 😊

barus26
24. apr 2021

@nikca_123 my sme čakali 2,5 roka... Predtým sa mi nepodarilo ani raz otehotniet. a keď som otehotnela veľmi som sa bála aby to dopadlo dobre. Síce som mala rizikové tehu ale malička je zdravá a aj cez určite problémy sa mi ju podarilo donosiť a to je hlavne 😊 Držím palce aj tebe aj všetkým dievčatám, ktorým sa nedarí, aby to konečne vyšlo 😊

nikca_123
24. apr 2021

@barus26 dakujeme Barus 🤗

bebotka
24. apr 2021

@jaja8_9 muž mal túto istú diagnózu, ale len 0,5 percenta dobrých. otehotnela som tri krát a zakaždým som potratila v tom cca 5-6tt, tie tehotenstvá boli tak cca každé dva tri roky po sebe. nakoniec sme skončili v centre kde nám potvrdili moje už známe pco a mužovi oligo..., pričom keď mu robil spermiogram urológ tak mal všetko ok. povedali nám, že preto potrácam, že sa vajíčko oplodní zlou spermiou a nevyvíja sa žiaľ už ďalej. mali sme dva cykly iui a dva ivf a nič, embriá krásne prvé tri dni a potom to išlo rapídne dole a ledva sme mali jedno na vloženie. na tretie som ísť nechcela a dali sme sa na adopciu, počas čakania som otehotnela znovu, ale aj donosila. teraz máme tri baby vo veku 4,3 a jeden a pol roka takže netreba sa vzdávať

dejna_
24. apr 2021

@bebotka takže všetky deti máte nakoniec prirodzene? 🤩

bebotka
25. apr 2021

@dejna_ hej všetky prirodzene ani nevieme kedy sa nám to podarilo, kedže sme sa už potom nesnažili, ale ani sme si nedávali pozor

nikca_123
25. apr 2021

@bebotka ak sa mozem opytat, uzival vas muz nieco alebo robil nieco inak, ze sa potom zadarilo?

stanzi
25. apr 2021

No neviem, mne tiez doktorka povedala ze morfologicky zla sperma vajicko oplodnit proste nevie (moj muz ma takisto iba 2% dobrych). Vyslo nam tretie IUI (s takouto morfologiou).

nikca_123
25. apr 2021

@stanzi prosim ta iui je len ze prides a vstreknu ti partnerove spermie? Oni ich vedia aj rozdelit a vpichnut len tie morfologicky spravne? Ci to je scifi 😄

stanzi
25. apr 2021

@nikca_123 vies co, popravde neviem, viem ze tie spermie urcite nejak premyju a pridaju nejake vitaminy...ale pochybujem ze odseparuju uplne vsetky tie zle 😊 aspon tak mi to hovoril muz, z toho co pochopil co mu vysvetlovali 😀

hlubik
25. apr 2021

@jaja8_9 shoj moj manzel tak isto taka diagnoza, mam za sebou 6 potraty , 3 IVF. Dieťatko nemáme.