Oligoasthenozoospermia u priateľa

veronika33312
19. aug 2021

Ahojte,priatel mal zly spermiogram len 3% progresivnych spermii,morfologiu mu nemohli spravit,pretoze mal aj nizku koncentraciu,ja som uplne v poriadku,aj vysledky mam dobre,takze nam odporucili IVF..ale odporucili mu ist k urologovi-to ma v poriadku,a na genetiku,povedali ze vysledky genetiky z krvi budu az o dva mesiace,neviete nahodou mi povedat,ze ci musime cakat na tie vysledky ?? Pretoze ja uz za 10 dni idem zacat s tym cyklom a v septembri nam vychadza odber vajickov a spermii...Dakujeem

sally001
19. aug 2021

@veronika33312 ak nechces vyhodit zbytocne peniaze za neuspesne ivf pockaj si na vysledky a porob preistotu vysetrenia aj sebe aj ked si myslis ze si zdrava ...my sme tak prisli o kopec prachov za neudpesne ivf pokusy...porobila som vysetrenia a zistili problem aj u mna...dalsie ivf vyslo a to ma moj muz diagnozu ako tvoj a len 1%

kvetinka1797
19. aug 2021

@veronika33312 urcite pockaj na vysledky genetiky.. moze sa tam nieco zistit

veronika33312
autor
19. aug 2021

@sally001 mne robili tiez odbery aj v centre-tie mam dobre,a na genetike mi tiez robili odbery a tiez az o dva mesiace budu,tak som zvedava ako to bude... A ty si tiez bola na umelom ?

veronika33312
autor
19. aug 2021

@kvetinka1797 budem asi cakat na vysledky ,aj ked ten vklad mi vypocitali na koniec oktobra az 🤷 tak mozno dovtedy aj vysledky budu..dufam..

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adara777
19. aug 2021

@veronika33312 už keď ste sa na to dali, počkaj na výsledky. Môžeš predísť neúspešným vkladom a ver, to je tiež nápor na psychiku...

miskamicha
19. aug 2021

@veronika33312 vacsinou sa na genetike nezisti,vysetruju karyotyp a ten je vacsinou ok. Treba nasadit partnerovi vitaminy a mineraly, macu peruansku a caj z kotvicnika. Na oplodnenie staci jedna jedina zdrava spermia... ale moze to trvat aj niekolko mesiacov kym mozno zaberu. Ziadny notebooķ na nohach, ziadny mobil vo vrecku, sportovat,zacat sa zdravo stravovat. Ak sa da vypinat aspon na noc wifi

sally001
19. aug 2021

@veronika33312 ano bola som a mas vysetrenu hematologiu,reproimunologiu,endokrinologiu?aspon tieto vysetrenia absolvuj na vsetko sa caka ked sa objednas aj 2-3 mesiace,mne zistili zvysene zastupenie nk buniek v perifernej krvi...ziadne embrio nemalo sancu sa uhniezdit...teraz som brala intralipidy ktore mi nasadili a vyslo to...

sally001
19. aug 2021

@veronika33312 moj muz prestal jest mäso...jedli sme len zeleninu a embryjka sa krasne oplodnili a rastli...predtym nikdy nic na mrazenie neostalo...teraz mame aj zmrazene...

sally001
19. aug 2021

@veronika33312 v centre ta poslu na tieto vysetrenia az po druhom neuspechu...dotial ta budu tlacit do ivf... ver mi viem o com hovorim 6tisic sme vyhodili zbytocne cele to bola iba fraska...nakoniec sme isli do brna ...zo vsetkymi vysetreniami ...iny pristup lekarov ...neda sa to porovnat

veronika33312
autor
19. aug 2021

@miskamicha priatel uz zacal brat vitaminy,a praveze on roky uz cvici,dobre sa stravuje,nie je nonstop na mobile,preto ma aj taky spg az zarazil,ze ma zly...

miskamicha
19. aug 2021

@veronika33312 a berie nejake prpteiny? Je pravda,ze dnesni mladi muzi maju horsie vysledky ako 60tnici... mm ma morfologiu 1,2%

miskamicha
19. aug 2021

@sally001 asi zalezi kde ste boli...lebo nas napr.v Heliose nik do nicojo netlacil 🙂

sally001
19. aug 2021

@miskamicha no ved ako chces snazim sa poradit ...uz mam toho viacej zasebou... ale tak samozrejme drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre