IUI - výsledky spermiogramu

18. máj 2023

Ahojte, čo hovoríte na tento výsledok SPG? Dnes sme boli na IUI, keď som sa pýtala, ako dopadol spermiogram, lekár povedal že "tak všelijak ale dajme tomu že ok", keď som sa pýtala bližšie, nič konkrétne mi nepovedal, iba spravil IUI, po ktorom nenechal ani minútku poležať. Teraz pozerám papiere čo mi dali, a sú tam výsledky zo SPG.
Celkom tomu nerozumiem, lebo je tam že koncentrácia spermií na 1 ml je 27 miliónov, objem bol 1.8 ml takže logicky mi z toho vychádza, že 27 miliónov x 1.8 by mal byť celkový počet 48.6 milionov. Na papieri je však napísané že celkový je počet 19 miliónov, tomu nerozumiem. Neviete, ako to bolo myslené? Chýba tam progresívna rýchlosť takže tá nevieme aká bola. A tá pravá strana, to znamená, že do mňa dali po spracovaní 6 miliónov spermií, správne tomu rozumiem?
Včera som mala folikul 20 mm, dnes už ma nepozerali, takže netuším kedy bude ovulácia.
Ďakujem.

andrejkap123
18. máj 2023

Ale ved pocet sa tak nepocita 😀

andrejkap123
18. máj 2023

Pardon zle som si to kukla 🙂

autor
18. máj 2023

@andrejkap123 nevadí 🙂

blondava
18. máj 2023

Jediny udaj,ktory tu je dolezity: mas v sebe 6mil. vybornych adeptov,ktori cakaju na vajicko, aby ho mohli oplodnit.
Zbytocne sa stresujes. Ak by nebol spermiogram pouzitelny,tak ti Kralovic IUI zrusi. Mne tak urobil.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre