Opäť sa posnažíme ale až od (po) roku 2010

z.ubrienka
23. mar 2009

ahojte, mozno nie ze možno ale skôr určite je na takúto tému ešte skoro. Ale tak dúfam že nie som jediná ktorá by chcela mať bábätko až tak "neskôr"(tj, o 2-3-4a viac rokov), dúfam že nie som jediná ktorá takto plánuje do budúcna.. 😅 .. 😀

leatea
21. apr 2009

baby..ja po studiu na vyske v ziadnom pripade so ziadnymi rodicmi..chcem byt samostatna a podarilo sa mi to velmi rychlo..a neviem si predstavit,ze by som musela niekoho denno-denne pocuvat a spovedat sa,ze kam idem a preco tak neskoro a pod..ved ked budem mat 40,tak to sa mam stale takto spovedat 😅
a po poslednom lete v ziadnom pripade..podvecer som stretla svokra a ten hned,ze co som cely den zavreta,ani nepridem dole a svokre,ze je smutno a tak..a ja som na neho hned oci vyplestila,ze som prisla pred 10minutami z autoskoly,kde som mala doobedu jazdu a poobede cvicisko,tak ostal zaskoceny,ze ako makam na vodicaku 😅 😀 a svokre sa nedala robit spolocnost cele dni,kedze opatrovala tak do piatej 😀

zuzanockamt
21. apr 2009

zalezi od povahy ... ja mam asi stastie na svokrovcov, lebo nemozem ozaj krive slovo na nich povedat
lea ... ja som uz samostatna 4 roky, hned po VS 😉

nelynka
21. apr 2009

tak ja som samostatna 2roky uz vyse...uz vlastne pol roka na vysokej som bola samostatna jednotka..

aj svokrovcov mam super, ale proste len ten pocit ze mate este niekoho v dome..to nie...ee...

nelynka
21. apr 2009

nepoviem na navstevu na par dni, ale nie s nimi zit..maximalne by som to tolerovala kym by sme nepostavili alebo nekupili dom, aj to maximlane mozno pol roka..ani o den viacej...

zuzanockamt
21. apr 2009

nely ... kazdy mame na to svoj nazor ... ja by som sa hlavne potesila tomu byvaniu, lebo s MM asi tak rychlo k niecomu väcsiemu neprideme a byvat naveky v jednoizbaku to neprichadza do uvahy, hlavne ak niekedy pribudne dieta

zuzanockamt
21. apr 2009

nely ... nikdy nehovor nikdy, lebo nevies, co ti este vsetko moze zivot pripravit 😉

nelynka
21. apr 2009

zuzi neboj, pridete aj na vecsie, ved nemusite zakonite byvat v meste, co tak si pozriet bytiky alebo domceky niekde naokolo v dedinach, tam nie su az take drahe..
a MM cim skorej keby nasiel pracu...neboj, pridete aj vy k svojmu a nebudes si to vediet vynachvalit...uvidis

zuzanockamt
21. apr 2009

nely ... ved nemusime byvat v meste, aj ked ja by som najradsej ostala v MT, lebo sa mi tu paci a uz som si zvykla na urcity komfort, ze mam vsetko pod nosom, vsetky obchody aj urady ... byvame totizto v centre 😉 ... no dufam, ze MM najde coskoro nieco, len potom si budeme musiet este pockat, kym nam daju zmluvy ns dobu neurcitu v praci

leatea
21. apr 2009

ja 4roky pocas skoly..a teraz dalsie dva..takze dost dlho uz..
svokra vari dobre..len ja som naucena na ine veci..hlavne nedelne obedy insie..ale ona vari aj dvakrat denne..takze nie je problem..pripadne navari,co chceme..no ja tiez rada varim a peciem..a navyse kuchyna je moje oblubene miesto,takze radsej samostatnu..aj ked mily ma vo svojej izbe kuchynku,no moc nevyuzivame 😖
a vlastne byvanie..no aspon budem vediet,ze som ho dosiahla vlastnymi silami..viem,ze je to teraz hrozne tazke..ale zas ja som uz zvyknuta,ze sa musim velmi snazit,aby som dosiahla,co chcem..

nelynka
21. apr 2009

to hej to cakanie je vzdy najhorsie, ja som cakala pol roka a to sef ked sme sa bavili o hype a o domoch spolu tak mi ju dal o dva tyzdne skorej..
a sli sme na vec..

neboj nieco sa najde, aj bytik, alebo domcek aj pracicka pre MM.. 😉

zuzanockamt
21. apr 2009

leatea ... ja uz mam teraz toho snazenia sa stale o nieco plne zuby, uz ma to ani nebavi nieco stale riesit, lebo to co som si ja prezila za posledne styri roky, ako som skoncila VS, tak to niekto nestihne ani za cely zivot

zuzanockamt
21. apr 2009

nely ... ved pracu sa snazime hladat stale, byvanie sme na nejaky cas ... mozno rok - dva vypustili z nasich planov ... ja mozno budem mat zmluvu na neurcito uz od augusta 2010, ak vsetko dobre pojde, ale ja mam maly plat, takze hypo by mi asi nedali ... aspon ked som sa bola informovat pred 2 rokmi, tak by som ju nedostala

nelynka
21. apr 2009

zuzi kazdy mame toho za sebou vela a este viacej pred sebou..
o nic sa snazit netreba nadpriemerne, vsetko pride ci namahu podas alebo nie...ja som si povedala ze vianoce chcem oslavovat vo svojom a tak sa aj stalo..

nelynka
21. apr 2009

nic zienky idem ja do hajan, rano vas docitkam tak papa

zuzanockamt
21. apr 2009

nely ... ved jasne ... len ma trosku trapi uz aj vek a tak vsetko okolo toho, ale aj tak to nevyriesim, tak co uz 🙄 ... hlavne ze nejake vlastne byvanie mame a sme zdravi

zuzanockamt
21. apr 2009

idem aj ja pomaly, lebo rano vstavat do prace treba

leatea
21. apr 2009

zuzi..na my sme prave pre ten ucitelsky plat tu v zahranici..lebo by sme potom fakt museli byvat u svokrovcov..a poviem ti,nie je to az taka vyhra..tu clovek pobudne niekolko rokov,tie najlepsie samozrejme..uz tolko nezarobi a potom musi od zakladov budovat nejaky domov..kym to vsetci okolo uz maju zvacsa rodiny a stalu pracu..a to este pracu najst treba..

ale hadam sa ten zivot raz zlepsi na svk..lebo je to pekna krajina..

nelynka
22. apr 2009

zuzi, ja viem, ale neboj, deti sa zdrave vklude riadia dneska uz aj v 40ke..
ved ked si drahy najde pracicku, aspon ako tak nastalo, tak si vklude mozte babo urobit, prinajhorosom pojdete do podnajmu do vecsieho trosku..ale si myslim, ze kym nemate obrovskeho psa a macku ako my, tak s babom vpohode aj do 3rokov v jednoizbovom byte vydrzite..keby uz bolo nahjorsie..
a ty mas vyhodu ze mozes pracovat ked ti bude dobre az do materskej, nemusis sa doma valat na PN. aj to su peniazky v plusu...

latea aj ja v to dufam, no zaial to tak nevyzera..vsetko tam je len nie normalna praca a normalny zivot, platy nizke a ceny vysoke..

karol84
22. apr 2009

Ahoj,taky si rikam,ze bychom s ditkem do 2-3let v jednopokojovem byte vydrzeli.jen nevim,jestli by nam pak dali hypoteku,az bychom byli 3

evitkamalicka
22. apr 2009

ahoj kocky

co noveho? mne maly akurat zalomil, tak vyuzivam volno pri PC 😅

nelynka
22. apr 2009

karol to by ste museli mat dobre platy aby vam dali hypo, predsalen neposudzuju sa uz dvaja ale traja...ale myslim ze by to nebol problem..pokial obaja zarobite aspon 15 000v cistom tak vam to daju na 100%

ahoj evit...takto skoro a uz spinka juuuu

karol84
22. apr 2009

no vzhledem k tomu, ze ja bych byla na materske, tak u me tech 15000 cisteho nehrozi a pritel je zivnostnik, takze jeden mesic donese furu penez (alespon v mojem vnimani) a pak treba 4 mesice nic, takze to taky neni zrovna moc idealni

zuzanockamt
22. apr 2009

Ahojte 🙂
nely ... ved nejako by sme sa v najhorsom pripade potlacili, len nas byt ma len 25 m2 a kuchyna ma asi 2 m x 2 m (mozno 2,5), ale drahy nechce do jednoizbaku ... a do prenajmu väcsieho nechcem ist, lebo to si uz mozem rovno platit hypo ... podnajmy su zbytocne vyhodene peniaze podla mna, lebo ta suma sa rovna hypo alebo je niekedy aj vyssia
a ja pri tych stresoch, ktroe byvaju kazdu chvilu v skole by som bola radsej na PN cele tehu alebo aspon v tych zaciatkoch, lebo to oyaj nie je sranda ... to si ale asi nebudem moct dovolit, iba ak si zacnem platit dobrovolne zdravotne poistenie, potom by som mala bat max. PN aj matersku

zuzanockamt
22. apr 2009

a vy vsetky kde ste dnes vecer? 😕 ... nikoho tu niet cele poobedie

nelynka
22. apr 2009

ahojte

karol ale zivnostnici su posudzovany zase inaka ko fyzicke osoby..vies..je to ine trosku, ale to sa skuste opytat v banke, tam by vam poradili a samozrejme zalezi od toho aj aku vysoku hypo by ste ziadali a ake splatky by vam vychadzali..

zuzi my sme rok a pol byvaly v takom byte ako vy presne taka rozloha ako mate vy..bola to len izba, chodba akoze kuchyna, zachod a kupelka spolu...
a ako vpohode by sme vyzili sbabom, len sme mali macku, ta ale nevadi, ta je kludna a potom sme doniesli psika, a ten uz bol niktos hehe, a tak som si povedala ze vianoce uz chcem vo svojom a nejako to aj vyslo, ani nevieme sami ako.. 😉

a presne preto sme chceli aj my hypo, ze keby sme sli do vecsieho, tak radsej do svojho, lebo platit za jednoizbak v prahe 11 000 plus poplatky, za dvojizbak od 15 000 hore...tak to radsej byt vo svojom, len figel je v tom, ze do podnajmu ta zoberu ale hypo ti schvalit nemusia...to je to..
ja bohuzial DNP narok nemam, co je smola, v CR to funguje len ak by som bola podnikatel co nie som, co ma dost mrzi lebo cim nizsi plat budem mat tym budem mat nizsiu matersku a tym bude zase problem platit ostatne veci..preto chcem aj pracu kde budem moct pracovat aj pocat tehu, kym nepojdem na matersku...aspon co najviac mesiacov..
inak naozaj neviem ako to setko utahame, asi budeme musiet cakat na dieta do mojej 35ky aspon..xixi..

zuzanockamt
22. apr 2009

nely ... aky dlhy prispevok 😉 ... no ja si v nasom byte neviem velmi dobre predstavit babo, aj ked by sa to dalo poriesit, uz to mam aj premyslene, len ak by chodil manzel do prace a v noci by male plakalo a buntosilo, tak neviem ako by sa vyspal

tak ja dufam,ze do 35-ky nebudem cakat na babo, lebo to by mal MM uz 42 rokov 😕 😅

nelynka
22. apr 2009

tak...ja viem, no keby bola nudza riesenie by s naslo..
my sme to tiez mali poriesene ale ti poviem, ze aj mne by to bolo male...ale zase moj spi a ani nevie kedy ja vstanem pustit psi vonku, nevie absolutne ked sa maly pyta, skuvina tu jak najaty, nevie kedy macka mrauci celu noc, on ma tvrdy spanok nastastie xixi 😀
a aj tak, ked bude babo, tak bude mat postielku u nas v spalni takze aj tak ho zobude hehe 😀 😀 😀 😀 😀

tak ja ked budem mat 35, to bude tak o 13rokov, drahy bude mat 43 😲

zuzanockamt
22. apr 2009

tak to mas tiez o dost rockov starsieho manzela 😉 ... ako ja ... MM je o 7 rokov starsi ... ale ty si este mlada, ja uz predsa len necele tri roky do 30-ky 😕 😅 ... ale ja uz som viac - menej zmierena, ze budeme stari rodicia ... ak sa daco nepritrafi, kedze nemam HAK a uz ani nechcem ... 4 roky stacilo toho svinstva 😝

charlize
22. apr 2009

Ahojte 🙂 Mna teraz nadmieru zamestnava skola, to fakt neznasam, ked nemam kvoli skole na nic cas.... ale tak, od zajtra tri skusky, nejake opravaky potom a o mesiac statnice...

A ked vas tak citam, no tak radsej necakajme na 35 ... mne sa zda, ze nasa (moja a priatelova) najhorsia vlastnost je, ze proste prilis rozmyslame nad tym, ake to bude, co bude, kedy to bude... kolko krat sa niekomu skratka pritrafi, svadbu spravia lebo su tehotni, a vzdy sa to vyriesi, aj byvanie, aj peniaze, tak preco my vsetko takto rozpitvavame... o co by to bolo jednoduchsie, skratka neriesit...

nelynka
22. apr 2009

charliz ti poviem...aj mne pride ze prilis premyslam nad tym co kde ako preco, ako to vyriesime a to a ono sa to vzdy nejako spravi..
ale zase na druhej strane som taka ze ked po niecom tuzim neodokladam to a idem do toho kym to nemam..aj ked poviem pravdu, babo teraz neriesim, kym nemam aspon aku tak pracu, nech mam narok aspon na matersku...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre