Otehotnela som na prvýkrát - moja skúsenosť

jurko07
24. jan 2013

čítam že sa snažíte otehotnieť žasnem nad tým čo by dala žena za to aby mohla mať babo- ved ked sa zamislime kolko je krkavčích materí ktoré môžu ale nechcú mať babo. Ja som sice nemala problém babo som chcela len doktori uvažovali či by to bolo na môj zdravotný stav realné: No uvažovali tolko že povedali že nikdy neotehotniem a podarilo sa na prvý krát. A tak isto som mala problémy aj v Tehotenstve-1.mesiaci krvácanie a 6.mesiači hroziaci predčasný pôrod- potrat. Nevzdala som to a dnes mám zdravého synčeka a už ma 7.mesiačikou. A preto hlavne žasnem že niektore sa snažite otehotnieť viac krát a nedarí sa a ja som zo zdravotnými problémami otehotnela na prvý šup. No držím palčeky. 🙂

irriss
24. jan 2013

Toto mel byt prispevek a ne TEMA..spatne jsi se zorientovala...

p.s. Vim,jsi tu nova.. 😎

andrejta
24. jan 2013

@jurko07 a to sa chváliš alebo sťažuješ?

hadassah
24. jan 2013

no to je skvelé, že sa ti zadarilo. Ale.... prečo si založila na tvoje vyjadrenie novú tému? 😕

abbie
24. jan 2013

nechapem pointu ...

mishka0508
24. jan 2013

@jurko07 Zlatko, nemas nad cim zasnut. Proste niekedy priroda si to zariadzuje po svojom. Ty zasnes. A ja napriklad zasnem, ako niekto so zdravotnymi problemami otehotnie na prvy sup. My sme obaja zdravy, vysetreni milion na Slovesnku i v Anglicku (kedze tu zijeme) a vzdy rovnaka odpoved. STE OBAJA V UPLNOM PORIADKU! A babo nikde. Nevies si predstavit tu tuzbu. Tu silnu lasku. A tu bolest, ked ti niekto z tvojho okolia povie, ze caka babo. Nezavidis, iba nedokazes pochopit, preco ty a tvoja polovicka nemate moznost sa tiez takto tesit. Patris medzi tie stastne, ktore cakat nemuseli. A bud za to vdacna. No nekrut hlavou nad tymi, ktory taketo stastie nemaju. My sme cakali 3 roky. A preto ti to pisem z vlastnej skusenosti. Nastastie teraz som v 8. mesiaci a cakame synceka. Takze ja viem, co je to cakat a dufat. A kazdej jednej babulke tuto radost prajem. A drzim palceky 🙂 Pretoze vsetko ma svoj cas. U niekoho je to rychlo, u ineho veeelmi pomaly. Ako som povedala.....priroda si to zariadi 🙂

irriss
24. jan 2013

@abbie 🙂 😉
bohuzel ja ano.. 😎
ale muzu se mylit..😉

jurko07
autor
24. jan 2013

No pardom som tu nová ešte to nemám celé obkukané. Ja sa nechválim-nesťažujem iba píšem svoje skusenosť a držím všetkým palčeky čo nemôžu otehotnieť tak isto mám kamošku ktorá nemá žiadné zdravotné problémy a aj napriek tomu asi pred mesiacom 4.krát potratila. Ešte raz ospravedlunujem sa no som tu nová a nie som ešte tak zorientovaná ako vy.

mirage
24. jan 2013

"33 rokou" aaaaa v takomto duchu aj cely prispevok.

jurko07
autor
24. jan 2013

Prave preto želám všetkým ako píšeš ty,aby sa to podarilo mnohým ženám. Nie nechcem sa chváliť lebo aj ja som mala velké problémy aj ked mám 7.mesačného synčeka chvála bohu zdravého. No ja som z Topolčian ale celé Tehotenstvo som ležala na neurologií v Nových Zámkoch. A nebolo to naozaj to nebolo lahké najprv 1.mesiac krvácanie a v 6.mesiaci som sa začala otvárať.

hajajanka
24. jan 2013

@jurko07 Ja zasnem nad tvojim pravopisom 😕
Nezasni nad ostatnymi a raduj sa z toho, co mas doma. Niekto ma stastie, ze otehotnie hned, niekto caka aj niekolko rokov.

renata5
24. jan 2013

@jurko07 nechapem ta pises to uplne ironicky vysmesne to ze sa zena snazi mat dieta tak to znamena ze sa asi tou krkavcou matkou stat nechce nemam slov vcera mi ta bolo luto v tej teme co si zalozila ale dneska nehambis sa co by si mala byt chapava voci druhym lebo sama si mala tazkosti tak zasnes ja zasnem nad tebou ☹

jurko07
autor
24. jan 2013

Nerobte tu zo mňa zase krkavčiu mater- Ja som jasne pisala nikomu sa nesmejem a ani ja som to nemala lahké. Pisala som to v takom zmysle že ked žena chce dieťa snaží sa a nedá sa jej a že iné ženy môžu mať a čo robia? Napríklad ked si pozrieš správy vyhodí dieťa do kontajnera to nie je krkavčia mater? A tak isto som pisala že mne sa sice podarilo otehotnieť na prvý krat ale tiež som preležala celé tehotenstvo v nemocnici na neurologií v Nových Zámkoch. Tak ty sa hambí ja nikomu neželám nič zlé a ked niečomu nerozumieš tak sa spýtaj vysvetlím ty to a potom odcudzuj. Z toho som bola 2.týždne v kome a nikdo nevie dôvod,

lea641981
24. jan 2013

ta tvoja foto 😲

renata5
24. jan 2013

čítam že sa snažíte otehotnieť žasnem nad tým čo by dala žena za to aby mohla mať babo- ved ked sa zamislime kolko je krkavčích materí ktoré môžu ale nechcú mať babo prosim ta vysvetli mi to nerozumiem
@jurko07

lea641981
24. jan 2013

@renata5 😖

jurko07
autor
24. jan 2013

čítam že sa snažíte otehotnieť žasnem nad tým čo by dala žena za to aby mohla mať babo- ved ked sa zamislime kolko je krkavčích materí ktoré môžu ale nechcú mať babo prosim ta vysvetli mi to nerozumiem . čo sa tu nedá vyrozumieť? Myslela som to tak že mnohé matky nemôžu mať deti skúšaju otehotnieť a nedá sa. A tie lutujem ale su matky ktoré otehotnejú a tie deti kde skončia? V deckých domovoch,ktoré su peplnené. Alebo v najhoršom niekde mrtvé na záchodoch a také matky by som zavrela na doživotie. Tak som to myslela moja stačilo sa opýtať a nie zo mňa robiť krkavčiu mater a niakú hnusobu...

renata5
24. jan 2013

@jurko07 ale klidek nebud taka nervozna a rozhadzana hned vysvetlila si to a je dobre

lea641981
24. jan 2013

@jurko07 takto priamo pisat sa niekedy nevyplati 😲 s obavou to clovek prechadza ocami 😒 mas divoke pisanie a patrilo by to tam kde uz je tema zalozena 😖 akosi sa neviem v tebe zorientovat 😕

lea641981
24. jan 2013

to bol sok 😔

jurko07
autor
24. jan 2013

A ak sa niekomu nepáči to čo som napísala tak prepáčte nemyslela som to zlé aj ja som si vytrpela a ak sa niekomu nepáči čo píšem ,či moje fotky tak si ma nevšímajte ale nerobte zo mňa krkavčiu mater a zlého človeka poznáte ma? Najprv toho človeka musím spoznať aaž potom ho doudzovať odhadzovať. Ja sa nikomu nevysmievam ani ja som to nemala lahké- ktorá z vam mala deckú obrnu,Epilepsiu? To som zas mala čo napísať ešte budem pre vas nie iba krkavčia mater ale aj postihnutá a debilná... A takto sa chcete smiať ? Možno som to tu napisala zle- uznám si chybu ale sme ludia ked nerozumiem niečomu tak sa spýtam či nie? A nie hned človeka zatracovať.Každý z vas robí chyby. Ako som pisala nikomu sa nesmejem som štastná že mám zdravého syna aj ked moja mamina to štastie nemala - sice bola zdravá ale ja som 4.roky nechodila nesedela cvičila so mnou Vojtovu metodu. A pretoto sa mám niekomu smiať? Nikdy som chorá a nikdy neviem ako môžem dopadnuť a ani môj synček hoci je zdravý ešte nemá vyhraté. Ved môže zdediť napriklad Epilepsiu. Tu mám od 15. a už som bola raz aj v kome tak prečo by som sa mala niekomu smiať. Práve naopak prajem vám vela štastia a velá zdravých deti....

lalinko2010
24. jan 2013

@hadassah prečo založila diskusiu? lebo chce diskutovať a môžno vyprovokovať nejakú hádku, aby to tu admin zamkol potom. provokácia, že jej sa napriek predpovediam podarilo na prvý šup otehotnieť, ale sú tu mamičky, ktoré nevedia otehotnieť x rokov, klasickou metódou alebo x rokov nevedia otehotniet ani "pomocou lekárov". a asi si čítala tieto príbehy a bola v šoku! ktovie.

lalinko2010
24. jan 2013

@jurko07 píš do statusu a nezkladaj diskusie! a máš po probléme.

sante81
24. jan 2013

@jurko07 no na to ze si tu nová, niektoré ta uvítali naozaj ukázkovo. trochu sa zorientujes a dufam ze ta táto prvá skusenost s nasim kolektívom neodradí.

syslica
24. jan 2013

Baby, nechajte Jurkovu mamu na pokoji. 😉 Je tu nová, ešte sa zorientúvava, jej príspevky sú mierne chaotické s pokrivkávajúcou slovenčinou, ale rozhodne to nemyslí zle.
Ja som súčasťou koníkovskej komunity nejaký ten rôčik preto viem, že cesta za vytúženým dieťatkom môže byť niekedy dlhá a strastiplná. Držím palce všetkým žienkam, aby sa im ich túžby splnili a teším sa s každou jednou z vás, ak sa to podarí. Veď aj to je účel tejto stránky - byť si navzájom podporou.

No a keď už tu máme založenú takú peknú tému, pridám aj príspevok "k veci". Čisto objektívne, bez vychvaľovania, možno sa mi podarí niektorú povzbudiť. 😉 : Otehotnela som ihneď, ako sme sa s manželom rozhodli rozšíriť si rodinu, bohužiaľ som v 11.tt aj potratila. Spontánny potrat, bez kyretáže. Keď som konečne dokrvácala po potrate, otehotnela som druhýkrát, okamžite, nie veľmi plánovane, no z veľkej lásky a s veľkými obavami, či to bábo vydrží. Vydržalo. Dnes má 7 rokov. O tri roky neskôr dostal prvorodený súrodenca, plánovane, na prvý šup. A ako rástli, začalo mi chýbať malé bábo v náručí, najlepšie sestrička. 😉 Tak som sem chodila snívať tešiť sa s vami, kým som sa neodhodlala na ďalší pokus. Odhodlávala som sa dlho, sysle sú akčné, moja pracovná situácia neveľmi dobrá - no srdce zvíťazilo. Otehotnela som na prvý pokus, pravda, hoci to znie neuveriteľne, hlavne pri mojom, už "pokročilom" veku. Teraz mi nezostáva nič iné, len dúfať, že aj tento syslík bude v poriadku... 😵

bubula_007
24. jan 2013

@jurko07 ak ťa tu niekto kritizuje, nič si z toho nerob. Niekto vie čítať aj medzi riadkami a iný zase nie. Je mi jasné, že si to myslela v dobrom. Nie si prvá ani posledná, koho tu pre priamosť, či gramatiku idú kritizovať. Ale kašli na to... hlavne, že máš čisté svedomie. Prajem tebe aj tvojmu dieťatku veľa zdravia a lásky. 🙂

ooo
24. jan 2013

baby, co ste sa do nej pustili? iba napisala, ze vela zdravych bab nevie otehotniet a ona napriek tomu, ze mala zdr. problemy ostala na prvy sup tehotna. co je na tom take provokacne? a ma pravdu, je kopec krkavcich materi... ci mi nieco uslo? 😕 ved nepisala nic zle.

sedmokravka
24. jan 2013

@jurko07 mne sa sniva co za obludy ti to sem vypisuju.
ja som to pochopila v dobrom. no vidim, ze sa tu nic nezmenilo, stale je to tu plne zufalych, vystresovanych a nedocenenych zien

usacek79
24. jan 2013

presne, ja tiez vobec nechapem, preco sa tu strhla mela 😒 mozno trosicku nezrozumitelne pisala, ale nic zle..
@ooo

hadassah
24. jan 2013

@jurko07 nikto ťa tu neodsudzuje, ale založenie tejto témy nemá zmysel a tvoj úvodný príspevok nemá hlavu ani pätu. Ostatné pisateľky, ktoré ti odpovedali, chcú jednoducho zistiť "čo chcel básnik povedať..." 😝
Takže najlepšie bude, ak požiadaš admina o uzamknutie témy. Otvorených tém s rôznymi problematikami je na koníku toľko, že si dovolím tvrdiť, že už veľmi nie je potrebné akékoľvek nové témy zakladať, nakoľko už takmer všetko sa tu prediskutováva denne.

kingstonka
24. jan 2013

tiez si nemyslim, ze bol zakladajuci prispevok pisany provokacne, alebo v zlom ale dost zle stylizovany a zly vzber slov hlavne to "zasnem" -tak potom vyznel vselijako.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre