Otehotnenie po kyrete

14. feb 2024

Ahojte, podarilo sa vám niekomu úspešne otehotnieť po kyretáži z dôvodu MA hneď po prvej, druhej MS? Bolo všetko v poriadku? Viem, že sa odporúča počkať aspoň 3 mesiace, ale zase sú v súčasnosti aj protichodné názory lekárov, že toto už neplatí a práve sa odporúča čo najskôr, pretože maternica si pamätá a je dobre akoby prekyprená…Podeľte sa prosím o skúsenosti.

anjelicek26
14. feb 2024

To odporucanie je aj kvoli psychike, ktora potrebuje urcite veci spracovat... ine je kyret do osmeho tyzdna, nieco ineho, ked je to neskor... my sme pockali, potom to trvalo aj tak dalsieho 1,5 roka... a poznam pripady, kde zeny tomu nedali pokoj a dopadlo to dobre a aj take,kde to dobre nedopadlo... ono to totiz nie je len o zdravej maternici...

wishes
14. feb 2024

ja som otehotnela hned po druhej MS, odporucali mi cakat dlhsie ale pre mna to bolo psychicky narocne, takze sme sa zacali snazit od prvej MS a je to najlepsie, co som mohla urobit 🙂 prave som v 9 mesiaci, moje tehotenstvo je ukazkove a kazduchvilu budem rodit 🙂 drzim palce ❤️

cookie29
14. feb 2024

To odporucanie je len po kyrete. Lebo ide o fyzicky zasah do maternice. Nic spolocneho s psychikou. Ak si mala samocistenie, tak nikto o 3 mesiacoch nehovori...
Co sa tyka psychiky, je to na kazdom individualne ako si to vyriesi a kolko mu to bude trvat. Niekto ide hned niekto pocka rok... Poznam vela pripadov, kde po MA otehotneli hned ten dalsi mesiac...

bejka90
14. feb 2024

Ja som pockala 2 cykly a zacali sme sa snazit a otehotnela som po 4. Zatial bezproblemovo 🙂

autor
14. feb 2024

@bejka90 čiže hneď ako prebehla druhá MS, ste sa už snažili, alebo po tretej?

autor
14. feb 2024

@anjelicek26 tak jasné, dobre by to nemuselo dopadnúť, aj keby to bolo rok od zákroku, z iných príčin, ktoré už nemusia súvisieť s kyretom. Len ma zaujíma, či je tam naozaj nejaké bezprostredné riziko priamo súvisiace s kyretom, ak sa zadarí aj hneď. Ak je už maternica ok aj výstelka, tak čo by sa také mohlo stať, na toto nikde neviem nájsť odpoveď…Psychiku teraz nechcem riešiť, skôr zdravotné otázky…

bejka90
14. feb 2024

No takto presne to bolo...23.5. Som mala kyret trochu som spinila potom akoby vobec a 30.5. Som sa viac rozkrvacala sla som sa ukazat dr lebo kazali ze ked sa bude krvacanie stupnovat a nie slabnut treba ist tak som sla a povedali ze to som uz dostala 1. Menstruaciu... dalsiu som dostala mesiac na to koncom juna a v july sme sa uz zacali snazit....a otehotnela som po augustovom cykle v septembri.

annalubuska
14. feb 2024

Mne moja gynekologička povedala že nesmiem otehotnieť skôr ako po 6 mesiacoch, starý lekár v nemocnici povedal že by som nemala otehotnieť 3 mesiace. Jedna vec je psychika - každý to cíti inak, mne to trvalo cca tie tri mesiace. Začali sme sa snažiť teda po 3 cykloch, hoci manžel by chcel aj skôr, ale ja som nebola pripravená psychicky a zároveň som cítila že aj maternica potrebuje regeneráciu. A potom: každá minca má 2 strany - podľa najnovších štúdií sa odporúča otehotnieť čím skôr kým si telo ešte pamätá predošlé tehotenstvo a je hormonálne nabudené, aj sú tie pokusy úspešné. Aj nám sa to podarilo hneď na 1x. Potom je tu ale druhá strana - aj keď kyretáž prebehla bez komplikácií a maternica sa javí OK, nikto nevie aké následky zanechal tento zásah a potom síce otehotnieš, ale môžeš tehotenstvo preležať, alebo nebodaj skončí napr. kvôli oslabenému krčku - nevieš ako šetrne robili kyretáž.... Ja som aktuálne v 32tt, a jednak sa mi krčok skracuje z neznámeho dôvodu (nemám infekcie, nie som chorá, prvé tehotenstvo) a zároveň malý začal rastom zaostávať, je niekde na spodnej hranici a ide sa riešiť či má dosť výživy - hoci prietoky v pupočníku sú dobré, môže tam byť niečo s placentou. Takže potom človeku vyvstanú otázky či to nemôže súvisieť aj s kyretážou...

kataka10
14. feb 2024

Pockala by som 2-3 menstruacie z 3 dovodov: 1. pri kyretazi sa manualne roztahuje krcok maternice, musi mat cas sa zahojit a stiahnut 2. vystelka maternice sa musi zregenerovat a vymenit, 3. po kyretazi sa stava, ze placenta prirastie k maternici, museli by ta po porode "cistit".
Ja som dostala 2 mendtruacie, ta druha bola naozaj intenzivna, myslim ze som sa poriadne vycistila. 3. cyklus uz neprisiel, lebo som otehotnela. Hormonalne som bola este nabudena po MA, takze sa nam postastilo doslova neplanovane. Prvy trimester som bola PN kvoli slabemu krvacaniu. Potom uz som mala tehotenstvo bez komplikacii. Po porode trvalo oddelenie placenty dost dlho prave kvoli kyretazi, ale nastastie nebolo treba manualne "cistenie".

alexandraas
14. feb 2024

Ja som otehotnela hned po druhej ms. V januari kyretaz a v marci som otehotnela. Syn ma zachvilu dva mesiace. Ale na zaciatku to vyzeralo vseljak,prv mi praskla cieva krvacala som,ustalilo sa to..a nakoniec som mala krvnu zrazeninu ,musela som odpocivat 2 tyzdne ale nakoniec sa vstrebala. Brala som duphaston a progesteron

arexka
9. mar 2024

Ja som otehotnela na 3 mesiac od kyretu ale mi sme to nechali na osud po prvej ms a teda aj po kontrole u gynekológa on mi vravel ze teda ešte počkať tri cykly ale ja som si vravela že telo samo vie kedy je pripravene a podari sa kedy to ma byt a aj bolo ...ja som sice mala na začiatku špinenie prvy trimester stale s prestavkami mala som predpisany progesteron na udržanie ale chvalabohu bábätku tentokrat srdiečko pekne bilo. A dokonca bolo vetsie ako podľa ms ..ja som išla na prvu prehliatku s myšlienkou ze zas to dopadne zle a kyretom o to vetšiu radosť som mala ale bojim sa stale no teraz som v 31 tt čakáme zdraveho chlapčeka 🙂...

autor
9. mar 2024

@arexka mne môj gynekológ povedal, že po prvej MS sa môžeme zase snažiť, lekárka v nemocnici mi povedala to isté a primár, že po 3 cykloch, tak si vyber 🤷

andrea2323
9. mar 2024

Nám doktor povedal, že po jednom mesiaci je všetko v poriadku na snaženie 🙂 riadili sme sa jeho radami a ani som to nespochybňovala.. otehotnela som však až neskôr, to ale kvôli úplne iným zdravotným problémom

arexka
12. mar 2024

Tak po kyretaži odporúčajú 3 cykly počkať ale ja som vedela že hneď nam nevyde otehotniet snažili sme sa dlho aj o prve a teraz tiež.. tuším ked sa žena vyčistí sama môže hneď na ďalší mesiac otehotniet..bohvie no možno som to špienie na začiatku mala aj kôli tej kyretaži ešte neviem no som rada že sa nam podarilo zdrave babo hlavne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre