Otehotnenie po odstránení vnútromaternicového telieska

tereza79
30. jan 2010

mala som 13 rokov antikoncepciu zvanú vnútromaternicové teliesko.Teraz som si ju dala vybrať a chcela by som otehotnieť,pred zavedením telieska som s tým nemala problém, ale je to už nejaký ten čas,zaujímalo by ma či s tým niekto nemá skúsenosť a ako mu to šlo, ako dlho trvalo a tak,doktorka mi povedala že návrat k plodnosti je okamžitý.no?

stojdulka
5. feb 2010

ahoj...z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať že s otehotnením po vybratí nieje žiaden problém...ja som mala mirenu 6rokov a ked mi ju doktorka vybrala hned som mohla otehotnieť (sledovala som si teplotu a ovuláciu ovulačnými testami), skor si daj pozor pretože v prvom cykle po vybratí som mala ovuláciu až dvakrát...dr. povedala že to neni nič neobvyklé...iba je potrebné to odsledovať...inak by sa mohlo stať že dôjde v obidvoch prípadoch k otehotneniu a vtedy by z toho boli dvojčatá... 😀

odsleduj si cyklus a šup na to...nám sa už zadarilo a už mám na tehu testíku II.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre