Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

majkal
17. máj 2010

kami - moj ma uz 8 rokov a keby prislo druhe, tak by som to vsetko prezivala znova od zaciatku. Skusenosti a zazitky sice su, ale bolo to davno. Navyse, nie som len sama, kto to druhe babo chce. Moj synator poslednu dobu len chodi okolo mna a hladka ma po bruchu, objima ma, prihovara sa - aj ked este nie je komu 😀 Proste ta tuzba je taka "celorodinna" ... o to tazsie je to vysvetlit tomu prvemu dietatu 😒

majkal
17. máj 2010

kami - a doktorke si o tom nevravela? Zrejme mas malo progesteronu. Kdesi som citala, ze LF by mala byt aspon 10 dni, aby sa stihla vytvorit dostatocne velka sliznica maternice na uhniezdenie vajicka. Viem, ze niektore baby na to brali Duphaston - istu dobu aj ja, ale ja som s tymto problem nemala - to bol len taky doktorov pokus, ked uz sa nam nedarilo 😒

lenocka80
17. máj 2010

kamilkka, urcite to prezivam inak ako ty, kedze jedno babo uz mame. Ale neviem si predstavit, ze by ostal sam...ja sama mam brata a mame vynikajuci vztach, nechcem aby o toto moje dieta prislo. A uz sa neviem dockat znova toho malickeho, vonavuckeho tvorceka. Maly je sice este maly, ale ono to taaaak strasne rychlo bezi...nestiham normalne sledovat ako rastie. MInule sme si tak pozerali spolu casopis Mama a ja a bola tam tehoska vyfotena s holym bruskom a ja malemu, tak duchaplne s citom, ze "poooozri marecek, co ma tuto teta v brusku?" A Marek "...kakao" 😀 😀 😀 😀 😀

majkal
17. máj 2010

😀 😀 😀

majkal
17. máj 2010

lenocka - ved pockaj, ako sa ta zacne pytat, ako sa babo dostane mamke do bruska a potom na sve 😀

majkal
17. máj 2010

svet 🙂

kamilkka
17. máj 2010

No to som sa pobavila, že kakao 🙂))))
ja som to dokimu nevravela, kedže sme sa s mm dohodli, že to nebudeme do septembra riešiť, aby sme teda zachovali aspoň rok snaženia.... a riešiť sa bude potom....
neviem, či to môže byť problém.... vy myslíte, že hej?
ked ja som si dala také predsavzatie, že v maji sa to iste podarí!
a verila som tomu!
ale akosi ma viera opúšťa ☹

camelco
17. máj 2010

no baby som spat, o co som prisla ... zarezavam v robote tak sem tam musim vybehnut, este dobre ze mam kancelariu sama pre seba 😀

camelco
17. máj 2010

kamilka ... nech ta to neopusta, ved este nie je koniec maja, ja uz viem ze to asi v maji nebude, mozno v juni 😒 ale dufam, ze sa to podari 😀

majkal
17. máj 2010

kamikka - jedna odpoved z netu ku kratkej LF:
Skratena lutealna faza je castym symptomom zien, ktore dojcia, ale tiez este nejaky cas po skonceni dojcenia. Je individualne, ako dlho zotrvava u zeny zvysena hladina prolaktinu.
Skratena lutealna faza, ako dobre predpokladate moze komplikovat snahu o pocatie. Mohol by vam pomoct Sarapis http://www.magister.sk/-p-5623.html - prírodný produkt na báze materskej kašičky, pôvodne určený ženám v prechode, ale keďže ich problémy tiež súvisia so stratou plodnosti, je veľmi efektívny aj u žien v plodnom veku pri nepravidelnostiach v cykle.
Odporúča sa začať užívať spolu s novým cyklom v dávkovaní prvých 10dní 3x1, nasledujúcich 10dní 2x1, a potom až do vysadenia 1x1. Väčšinou sa odporúča užívať ho aspoň 3-4cykly. Materská kašička sa však neodporúča počas tehotenstva, preto je vhodné po zistení tehotenstva ho vysadiť /prípadne nahradiť iným kvalitným prípravkom odporúčaným pre tehotné/.

lenocka80
17. máj 2010

majkal, ved to si veru neviem ani predstavit zatial 🙂 teraz tak akurat len davame pozor, co pred nim povieme, lebo opakuje ako papagaj 😀

kamilkka, ja sa moc nerozumiem sice co sa tohto tyka, az tak daleko som este nezasla 🙂 , ale mozno ti dr. poradi ak sa opytas konkretne na toto. Ja som niekde citala, ze ak je nepravidelna menstruacia a do pol roka sa nepodari otehotniet, uz treba navstivit gynekologa, ja som tak aj urobila a uz mi hned aj folikulometriu urobil a ak z plodnych dni nic tento mesiac, tak pojdem znova na nu.

majkal
17. máj 2010

alebo:
Veľmi častý problém s otehotnením mávajú ženy, ktoré majú luteálnu fázu skrátenú (t.j. menej ako 12 dní), čo spôsobuje, že sliznica maternice sa nedokáže dostatočne vytvoriť, a tak sa oplodnené vajíčko nemôže uchytiť a nastáva raný potrat, ktorý si žena ani nemusí uvedomovať. Toto nám STM dokáže pomôcť odhaliť. Mnohokrát ani nie je potrebné podstúpiť liečbu, stačí vylúčiť stres, a \"dopovať\" sa vhodnými vitamínmi (najmä B,C, príp. E), a minerálmi (najmä selén, zinok, železo), alebo prírodnými produktmi, určenými na úpravu cyklov (napr. Sarapis).

kamilkka
17. máj 2010

ale ja mam ms pravidelnu na den!
maximalne jeden den skor...
viete čo je taky gynekolog na nete, čo mu možte napísať a on vam odpovie alebo zavolať....
cez liga par paru... tak mu skusim napísať mail...

majkal
17. máj 2010

lenocka - tak to verim. Nas uz sice neopakuje, ale zato ma usi ako satelity. Vsetko pocuje 😀 Takze tiez niekedy musime davat bacha 🙂

kamilkka
17. máj 2010

majkal, ďakujem....
poznate niekoho, čo skušal tie nejake Femi kvapky? alebo ten sarapis?

majkal
17. máj 2010

kamikka - skus, ja som tie odpovede vytiahla odtial 😉

camelco
17. máj 2010

skus napisat, mozno ti odpovie na otazky, sa mi zda ze ja som pisala dokymu, nie sice s tymto problemom, ale mala som problemi so zvysenou teplotou aj po tom co mi vyoperovali mandle, pisala som na stranku primar.sk tam vacsinou odpovedaju lekari, neviem ako to ale teraz funguje

majkal
17. máj 2010

femi kvapky beriem teraz ja, ale zatial len druhy tyzden. Femi priaznivo posobia na vajecniky a upravuju mens.cyklus. Efekt ti este neviem povedat, lebo sama cakam, ci pomozu 🙂

camelco
17. máj 2010

majka a bral ich niekto v tvojom okoli, mozno by mi to pomohlo na upravu tej mojej mrsky 😀 daju sa kupit v lekarni bez predpisu ?

lenocka80
17. máj 2010

babulky ja som zasa pocula vsetko pozitivne na Gynex http://www.jasmin.sk/gynex.htm Dokonca aj moj gynekolog viem, ze to odporuca. Tak ja skusim asi to.

kamilkka
17. máj 2010

ako sa to oficialne vola? Femi kvapky?
a kolko to stojí?

majkal
17. máj 2010

daju sa kupit bez predpisu, je to vlastne bylinny vytazok. Ved vyskusaj, uvidis 🙂

zabka1003
17. máj 2010

Ahojte baby,
ja som do tejto témy chodila aj predtým, a ešte stále patrím k snažilkám, môžem sa k vám pridať?

majkal
17. máj 2010

ahoj zabka 🙂
samozrejme sa pridaj, to len my sme sa tu tak hromadne "votreli" 😀

lenocka80
17. máj 2010

zabka ahoj, ty mas skoro rovnako "stare" babo ako ja 😉

camelco
17. máj 2010

samo zabka ....inac ahoj 🙂

majkal
17. máj 2010

zabka - krasna princeznicka 😉

aj ja chcem dievcatkoooooooooo 🙂

camelco
17. máj 2010

musim si teraz vsetko napisat bo kym pridem z roboty do mesta, tak na to zabudnem 😀
a potom si budem nadavat .... hlava derava 😀

zabka1003
17. máj 2010

Ďakujem za privítanie baby..

Lenocka ozaj sú skoro rovnako "starí"...a malý sa vám ako "rýchlo" podaril?
My sme Nelku mali za 3 mesiace, som si myslela, že druhé nebude žiadny problém 😒
snažíme sa od nového roku, čiže teraz 5-ty mesiac..
Vy sa koľko snažíte baby?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre