• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

28. marca 2011 
urcite je to casom.... malo by sa merat zhruba v rovnakom case +/- pol hodiny
2. jún 2010 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kamilkka no neviem ci dobre meriam :slight_smile: ale ja to beriem skor ako orientacny priznak, kedze ja mam rozlietany cyklus, zvycajne okolo 30 dni ale niekedy je to 29 inokedy 35 a taaaaaaaaak, hormony boli v poriadku, vcera som bola pre vysledky ....... horm.profil mi robili 2DC
2. jún 2010 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cleo78 neboj zapadnes, ved aj my sme sa tu zohrali a zisli len nedavno :wink: napis nieco o sebe :slight_smile:
2. jún 2010 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nooooooooooo ............. tak to by som mala vstavat aj v So a Ne okolo 5 .......... alebo ju cez vikendy merat nebudem :grinning:
2. jún 2010 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cleo78 ......... majka ma pravdu, urcite zapadnes :slight_smile:
2. jún 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@camelco BT sa zvyšuje časom....
ja ked pomeriam o 6 teplota je napr. 36,7
a ked pomeriam o 9 tak je 36,9
v ten isty den za rovnakych podmienok

zvyšuje sa do stvrtej poobede, potom klesa...

camelco, v ten isty čas, hned po zobudení, nič nejesť nepiť...
aspon po 6 hodinach spanku
žiadna motorická aktivita
ovplyvnuje aj alkohol, choroba.....
2. jún 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@camelco ja cez vikend nemeriam .... radsej nemerat, ako zapisat zlu hodnotu, ktora ti skresli cely graf ... ale ono vacsinou tu teplotu meranu v inom case vyznaci prazdnym kruzkom ... alebo, da sa teplota vylucit .... a nespoji ti ju ciarou do grafu, ale bude mimo neho
2. jún 2010 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@camelco hormonalny profil je odber viackrat

2. alebo 3. dc
potom 14., teda v predpokladanu ovu
a potom 7 dni po ovu

poznam babu, či je odoberali dni 3, 7, 9, 11, 15.....
lebo mala take rozhadzane hormony.... o tom je PROFIL = viackrat!
2. jún 2010 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kami .... chodiaca encyklopedia :wink: :grinning:
2. jún 2010 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: kami no to fakt - encyklopedia, ale vedpreto tu piseme, aby sme jedna druhej poradili, no nie?
2. jún 2010 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tak :slight_smile:
2. jún 2010 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale ja uz dnes idem do hajan .... uz z roboty som prisla nejaka unavena .... tak dobru nocku vsetkym :wink:
2. jún 2010 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majkal ... bru nocku :slight_smile: ja sa estechvilku zdrzim, ale tiez uz asi nie dlho ...... mm mi zaspal na gauci :grinning:
2. jún 2010 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já mám s měřením BT taky problém, teda problém, někdy se mi stane, že musím třeba v 5 h. na záchod a většinou vstáváme ráno s malou kolem 8 - 8,30 - díky bohu za ten čas (obvykle dětičky vstávají v 6 h. :frowning2: a pak jsem akorát naštvaná, že jsem se v těch 5 h. pohybovala, tím ta teplota taky může být ovlivněná, ale já jsem někde četla, že snad stačí být v klidu cca 3 - 4 hoďky, nebo to musí být víc?
2. jún 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martinka na to ti budu musiet odpovedat asi baby co tu BT meraju dlhsie, ja som citala ze sa moze merat aj v ustach, tak to dalsi cyklus vyskusam :slight_smile: ............. musim ale kupit dalsi teplomer :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. jún 2010 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja meriam v ustach
a zachod o piatej by nemal vadiť
2. jún 2010 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kamilkka mas teplomer pod jazykom? je niekde popisane ako sa meria spravne v ustach? myslim ze je to hlavne pohodlnesie :grinning:
2. jún 2010 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já mám teda "dolní"teploměr, v ústech si myslím, že jsem někde četla, že to nemusí být tak přesné
2. jún 2010 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sa mi zda ze kazde meranie (usta, posva, konecnik, pod pazuchou) ma trosku ine hodnoty (su to desatiny), dokonca, ked si meriam teplotu s ortutovym je tam vyssia teplota ako ked s digitalnym (napr. ked som chora)
2. jún 2010 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
priznam sa ze strasne malo rozumiem tomu co tu riesite :sweat_smile:
teda,aby ste ma pochopili,nerozumiem tym skratkam a odbornym nazvom,tak sorry ak sa nahodou niekedy blbo opytam :slight_smile:
sice som absolvovala niektore vysetrenia ktore spominate,ale nikdy som sa tym nejako viac nezaoberala,mam lekara ktoreho poznam odmalicka(rodinny priatel) a vo vsetkom mu doverujem.
my v podstate nemame ziadny problem,teda nikdy sa ziadny neobjavil,a vysetreni sme ja aj manzel boli uz niekolkokrat.
pred osmymi rokmi sa nam narodilo babatko....ale o to sme prisli :pensive: :pensive: :pensive:
mozno prave tam je ten problem....v hlave :frowning2:
2. jún 2010 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslim ze to meranie v ustach je vsade napisane rovnako, prechadzam na meranie v ustach, a dokonca aj ked budem chora :slight_smile:
Meranie v ústnej dutine (orálne)V prípade digitálnych teplomerov je tento spôsob merania teploty najpresnejší, najpohodlnejší a najviac odporúčaný. Špička teplomera sa umiestni napravo alebo naľavo od uzdičky jazyka, kde musí zostať počas celého merania. Špičkou sa nesmie hýbať a musí byť v neustálom kontakte so sliznicou, pretože pri zlom umiestnení v ústnej dutine môže dôjsť k odchýlke merania až o 1 stupeň Celzia. Počas merania v žiadnom prípade nefajčíme, nežujeme žuvačku, nevdychujeme studený vzduch a nepijeme žiadne nápoje - chcela by som vidiet niekoho pri tychto cinnostiach a s teploerom v ustach :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. jún 2010 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cleo78 ........ to mi je strasne luto :frowning2: :cry: :frowning2: ani neviem co by som ti mala napisat ......... asi si z kazdej strany uz pocula, ze zivot ide dalej a pod............ a ak ti nieco nie je jasne normalne sa to opytaj, ja tiez nepoznam niektore skratky ktore sa tu pouzivaju, tak sa pytam .......... este raz vitaj a hlavne zapadni medzi nas ........ bavime sa o vsetkom nielen o vysetreniach ...... :grinning:
2. jún 2010 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobru nocku babulky :slight_smile:
2. jún 2010 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
camelco....dakujem :slight_smile:
mas pravdu,uz som asi pocula vsetko a uz sme si aj s muzom presli vsetkymi stadiami smutku,otazok,hnevu a zufalstva a snazime sa zit dalej,a aj ked je to uz vela rokov zabudnut sa na to neda :cry:

to meranie BT(ak som spravna pochopila je to bazalna tep.) o ktorom ste teraz bavili vyzera zaujimavo :wink: :wink: :wink: no mne by bolo asi nanic kedze mam cyklus,ze by sa dali podla neho nadstavovat hodinky :grinning:
2. jún 2010 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
znamena to rozhadzany alebo presny ......... ja ho mam uplne rozhadzany ....... bol presny len ked som brala HAK (horm. antikocepcia) u mna je to od 29 - 35, niekedy dokonca 27 alebo viac ako 35, ale pomaly sa upravuje :slight_smile: na tych 30 ....... zajtra sa prihlasim, uvidim kedy ......... podla roboty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. jún 2010 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nastastie presny......28dni.....takmer presne na hodinu....
tak drzim palce nech sa ti upravi co najskor :slight_smile:
ja zajtra neviem ako budem stihat,ale ked sa podari urcite sa ozvem.
dobru noc vsetkym....
2. jún 2010 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko :slight_smile:
tak som tu zase prva :grinning:

@camelco ja takisto meriam v ustach .... je to podstatne pohodlnejsie. Je pravda, ze teploty su o cosi nizsie v porovnani s meranim "dole" ale to nic nemeni na tom ze grafik sa mi aj tak pekne ukazuje :wink:
Ja som dnes klesla, takze do vecera tu budem mat "navstevu" :slight_smile:

@cleo78 mrzi ma, cim ste si museli s mm prejst a prezit ... o to som radsej ze si sa pridala prave k nam .... obdivujem Vas ... Vasu silu a odhodlanost ... a velmi velmi Vam drzim palce :wink:

Vsetkym prajem krasny den .... u nas nadherne svieti slniecko :dizzy_face: (ale vraj poobede uz ma zasa prsat :angry: )
3. jún 2010 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a uz je to tu! :dizzy_face:
3. jún 2010 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

majkal, čo sa deje, ked tak radostne, si tehotná??? :dizzy_face:

inak super stránka, kde je absolútne všetko o meraní BT : http://merenibt.xf.cz/index2.html

Mne dnes teplotka klesla, takže čakám MS :pensive:
3. jún 2010 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zabka1003 nie, prisla po polroku ms :dizzy_face: takze pre mna novy zaciatok :slight_smile:
3. jún 2010 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok