Otehotniem v 2010 - verím tomu. Pridajte sa

majcika
14. nov 2009

Ahojte dievcata, ak planujete otehotniet zaciatkom roka pridajte sa a podelme sa spolu o nase radosti a starosti.
S drahym sa uz tesime a verime tomu, ze sa to podari skoro. Meriam BT, robim ovu testy a sledujem hlien. zatial sa teda nenudim 😀 a vy ako?

majkal
2. jún 2010

urcite je to casom.... malo by sa merat zhruba v rovnakom case +/- pol hodiny

camelco
2. jún 2010

@kamilkka no neviem ci dobre meriam 🙂 ale ja to beriem skor ako orientacny priznak, kedze ja mam rozlietany cyklus, zvycajne okolo 30 dni ale niekedy je to 29 inokedy 35 a taaaaaaaaak, hormony boli v poriadku, vcera som bola pre vysledky ....... horm.profil mi robili 2DC

majkal
2. jún 2010

@cleo78 neboj zapadnes, ved aj my sme sa tu zohrali a zisli len nedavno 😉 napis nieco o sebe 🙂

camelco
2. jún 2010

nooooooooooo ............. tak to by som mala vstavat aj v So a Ne okolo 5 .......... alebo ju cez vikendy merat nebudem 😀

camelco
2. jún 2010

@cleo78 ......... majka ma pravdu, urcite zapadnes 🙂

kamilkka
2. jún 2010

@camelco BT sa zvyšuje časom....
ja ked pomeriam o 6 teplota je napr. 36,7
a ked pomeriam o 9 tak je 36,9
v ten isty den za rovnakych podmienok

zvyšuje sa do stvrtej poobede, potom klesa...

camelco, v ten isty čas, hned po zobudení, nič nejesť nepiť...
aspon po 6 hodinach spanku
žiadna motorická aktivita
ovplyvnuje aj alkohol, choroba.....

majkal
2. jún 2010

@camelco ja cez vikend nemeriam .... radsej nemerat, ako zapisat zlu hodnotu, ktora ti skresli cely graf ... ale ono vacsinou tu teplotu meranu v inom case vyznaci prazdnym kruzkom ... alebo, da sa teplota vylucit .... a nespoji ti ju ciarou do grafu, ale bude mimo neho

kamilkka
2. jún 2010

@camelco hormonalny profil je odber viackrat

2. alebo 3. dc
potom 14., teda v predpokladanu ovu
a potom 7 dni po ovu

poznam babu, či je odoberali dni 3, 7, 9, 11, 15.....
lebo mala take rozhadzane hormony.... o tom je PROFIL = viackrat!

majkal
2. jún 2010

kami .... chodiaca encyklopedia 😉 😀

camelco
2. jún 2010

😀 😀 😀 kami no to fakt - encyklopedia, ale vedpreto tu piseme, aby sme jedna druhej poradili, no nie?

majkal
2. jún 2010

tak tak 🙂

majkal
2. jún 2010

ale ja uz dnes idem do hajan .... uz z roboty som prisla nejaka unavena .... tak dobru nocku vsetkym 😉

camelco
2. jún 2010

@majkal ... bru nocku 🙂 ja sa estechvilku zdrzim, ale tiez uz asi nie dlho ...... mm mi zaspal na gauci 😀

martinka78
2. jún 2010

já mám s měřením BT taky problém, teda problém, někdy se mi stane, že musím třeba v 5 h. na záchod a většinou vstáváme ráno s malou kolem 8 - 8,30 - díky bohu za ten čas (obvykle dětičky vstávají v 6 h. ☹ a pak jsem akorát naštvaná, že jsem se v těch 5 h. pohybovala, tím ta teplota taky může být ovlivněná, ale já jsem někde četla, že snad stačí být v klidu cca 3 - 4 hoďky, nebo to musí být víc?

camelco
2. jún 2010

martinka na to ti budu musiet odpovedat asi baby co tu BT meraju dlhsie, ja som citala ze sa moze merat aj v ustach, tak to dalsi cyklus vyskusam 🙂 ............. musim ale kupit dalsi teplomer 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kamilkka
2. jún 2010

ja meriam v ustach
a zachod o piatej by nemal vadiť

camelco
2. jún 2010

kamilkka mas teplomer pod jazykom? je niekde popisane ako sa meria spravne v ustach? myslim ze je to hlavne pohodlnesie 😀

martinka78
2. jún 2010

já mám teda "dolní"teploměr, v ústech si myslím, že jsem někde četla, že to nemusí být tak přesné

camelco
2. jún 2010

sa mi zda ze kazde meranie (usta, posva, konecnik, pod pazuchou) ma trosku ine hodnoty (su to desatiny), dokonca, ked si meriam teplotu s ortutovym je tam vyssia teplota ako ked s digitalnym (napr. ked som chora)

cleo78
2. jún 2010

priznam sa ze strasne malo rozumiem tomu co tu riesite 😅
teda,aby ste ma pochopili,nerozumiem tym skratkam a odbornym nazvom,tak sorry ak sa nahodou niekedy blbo opytam 🙂
sice som absolvovala niektore vysetrenia ktore spominate,ale nikdy som sa tym nejako viac nezaoberala,mam lekara ktoreho poznam odmalicka(rodinny priatel) a vo vsetkom mu doverujem.
my v podstate nemame ziadny problem,teda nikdy sa ziadny neobjavil,a vysetreni sme ja aj manzel boli uz niekolkokrat.
pred osmymi rokmi sa nam narodilo babatko....ale o to sme prisli 😔 😔 😔
mozno prave tam je ten problem....v hlave ☹

camelco
2. jún 2010

myslim ze to meranie v ustach je vsade napisane rovnako, prechadzam na meranie v ustach, a dokonca aj ked budem chora 🙂
Meranie v ústnej dutine (orálne)V prípade digitálnych teplomerov je tento spôsob merania teploty najpresnejší, najpohodlnejší a najviac odporúčaný. Špička teplomera sa umiestni napravo alebo naľavo od uzdičky jazyka, kde musí zostať počas celého merania. Špičkou sa nesmie hýbať a musí byť v neustálom kontakte so sliznicou, pretože pri zlom umiestnení v ústnej dutine môže dôjsť k odchýlke merania až o 1 stupeň Celzia. Počas merania v žiadnom prípade nefajčíme, nežujeme žuvačku, nevdychujeme studený vzduch a nepijeme žiadne nápoje - chcela by som vidiet niekoho pri tychto cinnostiach a s teploerom v ustach 😀 😀 😀 😀 😀

camelco
2. jún 2010

@cleo78 ........ to mi je strasne luto ☹ 😢 ☹ ani neviem co by som ti mala napisat ......... asi si z kazdej strany uz pocula, ze zivot ide dalej a pod............ a ak ti nieco nie je jasne normalne sa to opytaj, ja tiez nepoznam niektore skratky ktore sa tu pouzivaju, tak sa pytam .......... este raz vitaj a hlavne zapadni medzi nas ........ bavime sa o vsetkom nielen o vysetreniach ...... 😀

camelco
2. jún 2010

dobru nocku babulky 🙂

cleo78
2. jún 2010

camelco....dakujem 🙂
mas pravdu,uz som asi pocula vsetko a uz sme si aj s muzom presli vsetkymi stadiami smutku,otazok,hnevu a zufalstva a snazime sa zit dalej,a aj ked je to uz vela rokov zabudnut sa na to neda 😢

to meranie BT(ak som spravna pochopila je to bazalna tep.) o ktorom ste teraz bavili vyzera zaujimavo 😉 😉 😉 no mne by bolo asi nanic kedze mam cyklus,ze by sa dali podla neho nadstavovat hodinky 😀

camelco
2. jún 2010

znamena to rozhadzany alebo presny ......... ja ho mam uplne rozhadzany ....... bol presny len ked som brala HAK (horm. antikocepcia) u mna je to od 29 - 35, niekedy dokonca 27 alebo viac ako 35, ale pomaly sa upravuje 🙂 na tych 30 ....... zajtra sa prihlasim, uvidim kedy ......... podla roboty 😝

cleo78
2. jún 2010

nastastie presny......28dni.....takmer presne na hodinu....
tak drzim palce nech sa ti upravi co najskor 🙂
ja zajtra neviem ako budem stihat,ale ked sa podari urcite sa ozvem.
dobru noc vsetkym....

majkal
3. jún 2010

dobre ranko 🙂
tak som tu zase prva 😀

@camelco ja takisto meriam v ustach .... je to podstatne pohodlnejsie. Je pravda, ze teploty su o cosi nizsie v porovnani s meranim "dole" ale to nic nemeni na tom ze grafik sa mi aj tak pekne ukazuje 😉
Ja som dnes klesla, takze do vecera tu budem mat "navstevu" 🙂

@cleo78 mrzi ma, cim ste si museli s mm prejst a prezit ... o to som radsej ze si sa pridala prave k nam .... obdivujem Vas ... Vasu silu a odhodlanost ... a velmi velmi Vam drzim palce 😉

Vsetkym prajem krasny den .... u nas nadherne svieti slniecko 😵 (ale vraj poobede uz ma zasa prsat 😠 )

majkal
3. jún 2010

a uz je to tu! 😵

zabka1003
3. jún 2010

Ahojte,

majkal, čo sa deje, ked tak radostne, si tehotná??? 😵

inak super stránka, kde je absolútne všetko o meraní BT : http://merenibt.xf.cz/index2.html

Mne dnes teplotka klesla, takže čakám MS 😔

majkal
3. jún 2010

@zabka1003 nie, prisla po polroku ms 😵 takze pre mna novy zaciatok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre