Ovulácia a stále negatívny ovulačný test

edi1234
22. jan 2020

Ženy už sa vám stalo ze koľko krát ste si robili ovulačný test tak vám ukázalo stále negatívny? Lebo mne vždy a pri tom mam ovulaciu

pattinka
22. jan 2020

@edi1234 máš obdobie ovu, ale čo keď skutočne neovuluješ? Veď na to sú ovulačne testy, aby si vedela ci skutočne ovu prebieha....

edi1234
autor
22. jan 2020

@pattinka to áno mate pravdu ale už som bola 2X tehotná no nevyšlo to.... Tak mi je divne.... Pretože mám všetké príznaky OVU.... Ale všimla som si ze testy ktr...som používala boli po záruke môže byť aj preto?

pattinka
22. jan 2020

@edi1234 samozrejme, že môže... Kvalitnejšie a nové sú najistejsie

edi1234
autor
22. jan 2020

@pattinka tak si skúsim teda kúpiť nové 😊

miriam1983
22. jan 2020

@edi1234 mize byt aj to,ze v case kedy si robis test,to nezachyti. Mne napriklad vysiel doobeda negativny a o 4hodiny jasne pozitivny a na druhy den zasa negativny.

edi1234
autor
22. jan 2020

@miriam1983 aha že to aj také niečo môže byť hej? Tak budem skúšať ďalej 😊

marinecka95
22. jan 2020

@edi1234 ovulácia znamená prasknutie folikulu A uvoľnenie vajíčka ktoré je pripravené na oplodnenie.. a ovulačný test slúži na zistenie najvyššej hladiny LH hormónu, ktorý značí, že ovulácia by mala nastať v rozmedzí niekoľkých hodín - udáva sa 12-72 hodín. Ovu test teda nie je zárukou, že ovulacia naozaj prebehla.

majamat
22. jan 2020

ja som mala cenovo vyhodne ovu testy z netu a pouzila som cih asi 3 cykly po sebe a ukazali mi ovu, potom, teda ten 3 cyklus mi uz nevysli, tak som kupila v lekarni a tie boli negativne, pricom som mala niekde zatulany este ten test z netu a znovu som ho skusila ten bol lahko pozitivny. uz mi zrejme klesala hladina LH hormonu a tie z lekare mi to nezachytili.
citlivost testov bola uplne rovnaka. tak potom neviem, ale spravne mi prisli tie testy z netu, lebo mi pekne ukazovali to stupanie LH a potom nasledny pokles. presne ako by to pri ovulke malo byt. a teda to by som neverila, ze testy z lekarne su nanic.

miriam1983
22. jan 2020

@edi1234 daj si urobit hormonalny profil

bejka90
22. jan 2020

@edi1234 ja prvy mesiac testujem a tiez som mala vsetky negativne...vzdy boli 2 ciarky ale slabe.... ale merala skm si aj bazalnu telotu, a podla nej aj podla priznakov som ovulaciu mala..lento asi testy nezachytili

donya
22. jan 2020

Ja som ovu testovala 2 mesiace denne, test vzdy negat a otehotnela som. Mne tie testy ovu nezachytili.

edi1234
autor
22. jan 2020

@donya podľa mňa tie OVU testy sú trocha blbosť no.... Ale sak každý má iné skúsenosti z tým....

lauritkatesty
23. jan 2020

Testy ti maju ukazat vrchol hormonu LH,ktory je potom napomocny spolu s FSH pri prasknuti folikulu. Cca dva dni pre ovulaciou by mal byt ovulacny peak,zachyteny testami. Ale zasez niekomu to moze velmi rychlo stupnut a nezachyti to v pravy cas. Ke dobre teda popri tom merat este bazqlku,aby sa ovulacia potvrdila. Naopak,niekedy moze byt ovu test ppzitivny a ovulacia neprebehne,folikul nepraskne,ale.zlutenyzuje.

katika1811
25. jan 2020

Ahojte zacala som sa aj ja testovat..a pokial mi vyjde pozitivny ovu test kedy je najlepsie mat pohl.styk? Momentalne to skusame kazdy druhy den...je sanca sa trafit??som z toho trosku mimo😅

lauritkatesty
25. jan 2020

@katika1811 od pozitivneho testu nastane do 48 hodin ovulacia,cize v tom rozpäti aspon raz.

katika1811
25. jan 2020

@lauritkatesty dakujem.pekne 🙂

katika1811
27. jan 2020

Ahojte akurat som si robila ovulacny digitalny tesy vysiel pozitivny 🙂 po vytiahnuti niesu uplne rovnako silne ciarky ta testovacia je trosicku slabsia..mam ho ajtak brat ako pozitovny co myslite??

pattinka
27. jan 2020

Ahojte, chcem sa opýtať skúsenejších snažili ek, či je možné aby som pri 31-33 dňovom cykle mala ovuláciu presne na 13-ty DC? Lebo test je negat. čiže mrcha príde každú chvíľku a ovulku som mala podľa príznakov presne 10.1..... Zatiaľ ešte netestujem, ale už asi začnem... Len sa pýtam, kto má podobnú skúsenosť... Ďakujem

miriam1983
27. jan 2020

@pattinka je. Ja som mavala hned po ms a cyklus som mala 29dnovy.

pattinka
27. jan 2020

@miriam1983 fakt? To som blázon... Ja ze mi preskakuje

pattinka
27. jan 2020

@miriam1983 a ktorú značku ovulacnych testov by si mi odporučala?

miriam1983
27. jan 2020

@pattinka mne testy neukazali,cely cyklus som mala vzdy tu testovaciu slabsiu. To ze mam tak skoro ovu mi potvrdil lekar na sone 3x a sledovala som si hlien a bolesti vajecnikov. A vyslo to.

evula110
28. jan 2020

Ahojte dievčatá. Neviem, či si o mne nebudete myslieť, že som spadnutá z neba alebo z Marsu, ale budem sa Vás asi proste len blbo pýtať. Netuším, či je to vhodné, ale napíšem asi pár riadkov o sebe (to len na vysvetlenie toho Marsu...) Nikdy som neriešila ovuláciu - nebolo treba. Mala som proste šťastie na "nevhodného partnera", s ktorým som sa po 14 rokoch rozviedla a celý čas som sa len modlila, aby sme nemali deti-a stalo sa, nemali sme! ĎAKUJEM ZATO!!! Po tomto mojom sklamaní som ani nedúfala, že niekedy v živote budem ešte túžiť po šťastí alebo po rodine. Nikoho som nehľadala a ani nechcela. Nie,nebola som tá nevrlá žena,čo na každého len zazerala a gánila, bola som spoločenská,ale proste nemala som chuť s nikým nič riešiť... To sa však zmenilo!Stretla som "muža na celý život" a snažíme sa už nejakú dobu o bábätko. Navštevovala som aj gynekológa a riešili sme to s ním-o mojej ovulácii ma vždy a pravidelne informoval na sone, partnerovi robil spermiogram a obaja sme v poriadku,no stále sa nám nedarí.Prečo vlastne píšem? Chcela som sa objednať na ďalšie vyšetrenie a konzultáciu u môjho gynekológa(bola som u neho v októbri a dohodli sme sa na koniec januára) a sestrička mi oznámila, že skončil svoju činnosť a jeho ordináciu prebral niekto iný.Ani neviem,či som viac nahnevaná alebo sklamaná.Mali sme s doktorom dohodu,čo a ako a teraz pokúšam od včera dovolať do ordinácie a buď je obsadené alebo to nikto nedvíha.Tak som sa rozhodla googliť a ujo google mi ukázal vašu skupinu, A TAK SOM TU...!

evula110
28. jan 2020

Nesmejte sa a nepohoršujte prosím, ale ja vôbec netuším, ako sa rieši ovulácia. Lekár ma vždy objednal, ja som prišla do ordinácie kedy bolo treba a tak. Cyklus mávam tiež už taký trochu rozhádzaný,ale vraj je to už v mojom veku normálne.
Vie mi niektorá z vás poradiť, ako začať? Meranie a zapisovanie teploty je dobrý začiatok? Za akúkoľvek pomoc vám ďakujem

katika1811
28. jan 2020

@evula110 ahoj kludne mi napis spravu 🙂 ja si robim ovulacne testy ..teplotu si nemeriam a riadim sa aj podla hlienu

pattinka
28. jan 2020

@evula110 vitaj medzi nami snazilkami 💞🤗💝... Nie si z Marsu, ja tiež tu nie som dlho v tejto skupinke - možno som z Marsu - ale bola som viac ako 10 rokov na tom, že ďalšie bábo by bola hotová pohroma pre náš štvorlístok (mame dve deti) ale čím sú samostatnejšie, tým viac nám začalo čosi chýbať a prišli sme s manželíkom na to, že to čosi je ešte jedno dieťatko 👣 a tak pekne snažilkujeme a dúfame.... veríme, veď tak veľmi túžime... tiež nech nám to nikto nemá za zlé, že už doma máme deti... TÚŽBA je dá sa povedať rovnaká... Takže vitaj 😍

evula110
28. jan 2020

@katika1811 Ahok Katika, takže dnes večer si odo mňa nájdeš správu. Ďakujem Ti za Tvoju ponuku, veľmi si ju vážim a rada ju využijem.

evula110
28. jan 2020

@pattinka Ahoj Pattinka, to bolo milé privítanie a viem hneď aj čosi o Tebe, čomu som rada. Ja som vždy mala rada deti, mám 4 krstniatka a venujem sa im vždy keď som na SLovensku, a aj keď im dávam všetku svoju lásku, nie je to to pravé-orechové... V lete som mala 40 rokov a netúžim po ničom inom, ako po malom batôžku alebo aj dvoch naraz-vôbec by som sa tomu nebránila! Tak som rada, že som na správnom mieste, kde sa môžem čo-to naučiť a nie je nič lepšie ako sa radiť s tými, ktoré to isté alebo podobné prežívajú. DRŽME SA a SNAŽME SA!

pattinka
28. jan 2020

@evula110 presne tak! Toho roku To dáme ✊👍🍀

lennyka17
17. feb 2020

ahoj k tym ovu testom. ja mavam 28 dnovy cyklus. a krasne mi vysiel na 13. den pozotivny 🙂 sice sa nezadarilo, ale tento mesiac skusame znovu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre