Ovulácia krátko pred menštruáciou. Ako mám otehotnieť?

katherine27
16. dec 2008

Ahojte kočky...potrebujem sa veľmi poradiť....s manželikom sme sa teraz pustili do snažilkovania ...najviac sme sa snažili v strede mesiaca...ale potom ma napadlo kúpiť si ovulačný test a urobiť si ho..bolo to 4.12.08 - ukazoval 2 čiarky a ja som bola dosť prekvapená, že to tak krátko pred MS..aj som to povedala manželikovi ale akosi sme v ten deň boli dosť vyčerpaní takže nič nebolo..na 2.deň t.j. 5.12.08 som si urobila opäť test a boli tam opäť 2 čiarky aj keď tá druhá bola trošku slabšia..tak sme na to hneď aj skočili..MS som mala dostať 12.12.2008 a presne aj v ten deň som ju dostala..bola ale neskutočne bolestivá..asi cca 1 hod som myslela že ma niekto z dola páre..krávacanieie však bolo klasické ako inokedy..dnes ju už mám len slabulinkú...no a tera z moja otázka na vás..je možné , že som tehotná aj keď som mala MS?....a ako môžem otehotnieť OK keď na 8.deň od ovulky mám dosťa M..čítala som, že uhniezďovanie trvá 5 - 7 dní...
..

rozum mi hovorí, že nie..ale ja sa aj tak nejako divne cítim..raz ma popicháva na jednej potom na druhej strane, bolí ma hlava, točí sa mi, nechutí mi jesť...a nechce sa mi veriť že by som si to hneď vsugerovala ke´d sme sa iba teraz začali snažiť...

nikika33
16. dec 2008

ahoj ! tehotná môžeš byť, aj ked si dostala MS . ja som mala počas tehotenstva 2x menštruáciu, prvýkrát riadnu a 2.mesiac len také špinenie . ale na druhej strane, ked sa človek začne snažiť, hneď na sebe spozoruje všelijaké príznaky . viem to dosť dobre , lebo o druhé bábo sa snažíme už viac ako 4 roky ☹

katherine27
autor
16. dec 2008

..ja som z toho dosť mimo, ak mám povedať pravdu..nepredstavovala som si, že po pár dnoch snažlkovania budem toto riešiť.. teraz neviem, čo si mám priať viac..aby som bol tehu, ale čo potom babo? ..može byť ok, keď som mala MS?...
...viem len určite, že niečo mi je..buď som prechladla, alebo mám cysy alebo fakt tehu..neviem ..ročnú kontrolu mám v polovici januára...
..a k tomu mi je neskutočná zima na nohy..mám 3 ponožiek a aj tak mi je zima..a celé dni spím...

tanyja
16. dec 2008

môžeš byť spokojná, mrcha nie je problém - môj spolužiak napr. aj on už bol uhniezdený a mrcha chodila 😀 a dnes aký je pekný 😉 😝

katherine27
autor
16. dec 2008

..babenky som rada, že sa mi nesmejete ..je to fakt psycho..viem, že žena má 6 zmysel a mne sa zdá, že niekedy u mňa aj funguje / skúsenosti z minulosti/ ale toto som nečakala...len sa bojím , že keď budem tehu tak celé tehulko budem mať nervy aby bolo babo v poriadku..najradšej by som chcela, aby som to prvé mesiace ani nevedela...robila som si aj test a je negatívny..takže rozum mi na 100% hovorí - nie si ale ja to cítim úplne inak....

tanyja
16. dec 2008

zachovaj kľudnú hlavu a netráp sa nad tým, tým to neporiešiš, pridaj s ak nám do témy čo na to psychika, tam sa to hodí

nikika33
16. dec 2008

aho j tanyja .. kde sa túlaš ? 😀 a máš pravdu, mrcha počas tehotenstva neperdstavuje žiaden problém .. dôkazom toho je môj podarený syn 😀 ale u katky sa mi zdá, že to bude to prechladnutie .. ale človek nikdy nevie 😉

tanyja
16. dec 2008

aj ty nikika kde sa túlaš? hm, šup ho ku mne do mojej témy, ja som síce mrchu nikdy nezažila počas tehu, ale podľa toho čo som čítala viem že to nieje problém 😀

nikika33
16. dec 2008

už by sme pomaly mohli aj ordinovať nie 😀 😀 také sme múdre 😀

tanyja
16. dec 2008

no ako sovy, a okuliare už aj mám , síce slabé a do diaľky , ale to neva 😀

nikika33
16. dec 2008

ja síce okuliare nemám, ale sa budem tváriť vážne 😀 ale to sme odbočili od témy, katy sa bude na nás hnevať . 🤐

tanyja
16. dec 2008

hádam nie, katy nehnevaj sa na nás...... my už budeme dobrééééééééééééééééééééééééé

doli1
3. jan 2009

ahojky.já mám ovulku 22 den ciklu takže za 5 dní mám ms.sčeho vyplívá že nemohu mít pozitivní test jako jiné maminky ale až tak za 14 dní.
mám už doma synka a měla ovulaci stejnou jak ted.dostala jsem normálně ms a za týden jsem si říkala že je něco divného s mím tělem ale neměla jsem čas si udělat test.furt jsem si říkala že je blbost abych poznala otěhotnění po 14 dnech od ms.jak se dostala s práce dom tak udělala test a byli tam dvě silné čárky.byla to děsná radost.jenže došla jsem k dr a srdíčko nikde.naštěstí mě nechal až do 10tt a srdíčko tam bylo.tim se potvrdilo to že mám spožděnou ovulku(tenkrát jsem netestovala tak jsem to nemohla tušit)ted mám doma pěkného a zdravého roubíře
stoho všeho vyplívá dvě věci pro všechny co máte takto ovulku.pravděpodobně ms dostanete nebo ne ale test nebude pozitivní.počket nejméně 14 dní od ovulky.dr hned upozornit na to že víte že máte spožděnou ovulku protože timto dochází k tomu že plod neodpovídá týdnům a někteří dokroři jsou moc aktivní a plod odeberou protože namá srdeční ozvi.znám mnoho případů kdy to vzali a matky jim tvrdili že mají jen špatnou ovulku.tyto mamče už k dr nechodí až po 10tt.
pěkně bojujte za dvě čárky i za ten plod.já se taky snažim ale zatim nic papa

berryl
4. jan 2009

ahoj holky já mám 28 den MS a ovulku 21dc zjistila jsem to teprve nedávno, vždy jsme se snažili v půlce cyklu
snažíme se rok a půl, manžel byl na spermiog a má málo spermií a ještě jen 20% pohyblivých, takže už jsme na gyncentru a uvidíme co se bude dít

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre