Ovulácia pri meškaní menzesu

subbinka
7. okt 2013

aako je to s ovulaciou kedy prichadza ak sa nedostavil menzes?ved menzes prichadza ked vajicko sa vyplavuje stela von (menzes ) ale mne neprisla a tehotna urcite niesom tak chcem vediet ako je to s otehotnenim

kazunomiya
7. okt 2013

Ovulacia, teda uvolnenie vajicka z vajecnika, nastava takych 11-14 dni pred menzes, je mozne ze v konkretnom cykle sa posunula a tym sa posunul aj menzes. Niekedy sa to stava, je to dost bezny dovod "meskania". Cyklus nie je stale rovnaky a podlieha roznym vplyvom, kvoli ktorym moze ovulacia niekedy nastat skor a niekedy neskor. Pripadne niekedy nenastane vobec, co moze tiez viest k tomu ze cyklus ma inu dlzku nez obycajne. Pokial si cykly nesledujes napr. meranim teploty a zaznamenavanim hlienu, tak sa spatne neda povedat, co sa v predchadzajucom cykle stalo, ze sa menzes oneskoril. Preto sledovanie velmi odporucam 🙂 Usetri to taketo nervy.

aluska11
7. okt 2013

Ahoj...ja ovu sledujem podľa Bt...raz je 14 dc.potom 12 dc...a zas 15 dc...a ms dojde vždy 14 dní po ovu u mňa...takže skús merať a budeš mať lepší prehľad kedy bola a zistis aj to akú dlhu máš lutealnu fázu 🙂

subbinka
autor
7. okt 2013

@aluska11 dakujem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre