Ovulačné testy a nepravidelné testy

azurova99
20. feb 2021

Ahojte, robim si ovulačne testy, len tento mesiac mi nejako divne vysli, mam nepravidelnu ms cyklus tak cca 36 dni lenže podla testov som mala ovulaciu aj 28 aj 36 je to normalne, ????

babovka2321
20. feb 2021

@azurova99 ak mas pozitivny ovulacny test (silnejsiu testovaciu ako kontrolnu ciarku) v case ocakavanej menstruacie, mozes byt aj tehotna (ale aj nemusis). Ak sa ti nezda, skus aj tehotensky test.

azurova99
autor
20. feb 2021

@babovka2321 tak silnejšiu ako testovaciu som nemala nikdy skôr rovnakú ale. Presne ako som napísala že bolo to dvoch dňoch rozdiel 8 dní a test som robila bol negativny

lauritka
21. feb 2021

dve ovulacie nie su normalne v jednom cykle s takymto časovým rozpätim. nemaš nahodou dg. PCO ?? aj vtedy mozu vyjst pozitivne testy viackrat za cyklus,

azurova99
autor
21. feb 2021

@lauritka ano mám ale teraz ako zistím ktorý bol ten správy cas

viikkki
21. feb 2021

@azurova99 nijako to nezistís možno ešte podľa hlienu alebo sa proste snažiť aj v tedy aj v tedy

azurova99
autor
21. feb 2021

@viikkki takpodla hlienu nie nepostrehla som za 9 mesiacov ziadny hlien ani nic take

any_soj
21. feb 2021

@azurova99 dve ovulácie po toľkých dňoch nemôžu byť, najneskôr do 24 hodín (potom už žlté teliesko tvorí progesterón, ktorý zastavuje dozrievanie ďalších vajíčok). Ale - ovu test neukazuje, že bola ovulácia, iba že telo sa na ňu hormónmi pripravuje. Prebehnúť ovulaciu ti potvrdí sono alebo zvýšená bazalna teplota - tá sa zvyšuje z progesterónu. Čiže môžeš mať ovu testy aj viackrát pozitívne, neznamená to že bola znovu ovulácia (ani že vtedy prvýkrát bola). Napríklad sa mohlo vtedy dozrievanie zastaviť a oddialiť kvôli stresu, chorobe...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre