Ovulačné verzus predmenštruačné bolesti

ajusssa
7. mar 2013

Ahojte chcem sa poradiť, keďže som sa nikde s týmto problemom nestretle v diskusiach tak sa chcem opýtať. Mam 27 dnový cyklus a chcem sa opýtať či je možné mať ovuláciu neskor než v presne polovici cyklu. Odkedys sa snažíme o babatko tak sa pozorujem a neviem či si to teraz nemýlim..myslim predmenštruačne bolesti s ovulačnymi. Či mávate tyzden pred MS trošku take jemne tlaky v podbrušku. Alebo ci to nahodou nieje ovulacia??? 8 dní pred MS začínam siln cítiť ľavý prsník a pobom am bolia obe...... Viete mi poradiť?? Či to može byt priznak ovulacie??? Alebo sa už maternica pripravuje na menstruaciu???

soldi
7. mar 2013

@ajusssa ovulacia byva priblizne 12-16 dni pred ms (rozhodne neplati, ze to musi byt v strede cyklu). to co popisujes su klasicke poovulacne priznaky sposobene rastucim progesteronom 🙂

ajusssa
autor
7. mar 2013

Soldi to znamena ze este je šanca na oplodnenie??? alebo už je neskoro???

soldi
7. mar 2013

@ajusssa oplodnenie je mozne len v dobe ovulacie.

ajusssa
autor
7. mar 2013

:( Takže to asi tento mesiac opäť nevyšlo.

soldi
7. mar 2013

@ajusssa to nemozes vediet, kym nepride ms, alebo si neurobis test 🙂

ajusssa
autor
7. mar 2013

Tak, napíšem o štyi dni, človek ma byt optimista ale radšej nečaká slávu aby nebol velmi sklamany... Tak uvidíme 🙂

stellamaris
7. mar 2013

@ajusssa ovulacia moze byt inokedy ako v strede cyklu...ja mam bolestive prsia a citlive podbrusko,tak spoznam ovulaciu...kedze v tom case chodim na folikulometriu,tak to vidime s doktorom na ultrazvuku,ze bude ovulacia....alebo skus ovulacne testy,u mna kvoli pco nefunguju 😉

ajusssa
autor
7. mar 2013

@stellamaris veď preto som písala leebo nevien či tie bolesti pŕs a podbruska sú predmenstruacne alebo by to mohla byť ovulacia. Presne v strede cyklu som bolaa na gynde a ovulacia ešte vraj by len mala prebehnúť. Ak to este jeden mesiac nevyjde tak už pôjdem k lekárke aj ja. :(

stellamaris
7. mar 2013

@ajusssa to chapem,nie je jednoduche rozpoznat ovulku,ale skus u doktora,nech ti sleduje folikulometriou cyklus a budes vediet 😉

ajusssa
autor
7. mar 2013

Tak vravela mi doktorka že ak to este 2 krát nevyjde tak vraj mi dá nejaké lieky ale nevien aké by to mohli byť. Dufam že nie nejaké hormonalne. A uvidíme. Ach keby človek vedel od začiatku že počať bábätko nieje take jednoduché.:(

@stellamaris

kacena4
7. mar 2013

@ajusssa ovulaciu mozes mat kludne aj po skonceni (ku koncu) menstruacie. nie len cca v 1/2 cyklu. ja napr. poslednych asi 3-4 x mam vzdy po menstruacii hned ovulku a viem si to odsledovat kedy ju mam. skus kuknut do temy prirodzene planovane rodicovstvo ci bilingsova ovulacna metoda, tak ti viac poradia, kedy mas ovulku a kedy spravit dieta 😉 😉 😉 (najneskor v den ovulacie a najskor cca 4-5 dni pred nou) drzim palce

soldi
7. mar 2013

@kacena4 pri cykle 27 dni urcite nema ovulaciu na konci ms 🙂

kacena4
7. mar 2013

@soldi ja mam cyklus 29 az 32 dni a ovulku mam cca 2-3 den po ukonceni menstruacie. sledujem sa uz 10 rokov tak uz viem kedy ju mam... 😀 😉

soldi
7. mar 2013

@kacena4 cize ktory den cyklu?

lebo to by si musela mat strasne dlhu lutealnu fazu a okrem toho este aj s premenlivou dlzkou, co su dva vysoko nepravdepodobne faktory.

aurelkan
7. mar 2013

Ahoj, prva cast cyklu u zien kolise, druha cast - od ovulacie po menzes trva cca 14 dni. Takze vacsinou mas ovu okolo dna 13. Ja mam cely zivot 24 dnovy a ked som odratala 14 tak sme na prvy krat poriesili dieta 🙂

kacena4
7. mar 2013

@soldi no vidis ja som vynimka asi 😀 😀 mam nepravidelny cyklus od 21 do 43 dni ale vacsinou 29-32 a ovulku hned po alebo do cca 15 dna od ukoncenia menstruacie, t.j. niekedy na 7 den niekedy az na 21 mam ovulku 😖 😖 som tazka astmaticka a doky mi povedala, ze mam staly zapal v tele a preto mi skace cely cyklus podla mojho zdravotneho stavu 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre