Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pár, ktorý nemôže otehotnieť. Ako to zvládate?

rhoy
22. apr 2017

Prosím vás, je tu nejaký pár, ktorý už dlhšiu dobu nemôže otehotnieť? Rád by som vedel, ako to zvládajú iní a aké kroky sa rozhodli podstúpiť. Ďakujem za odpovede.

anina1211
22. apr 2017

Napríklad adopciu.Aj keď poradovníku sú veľmi dlhé.

catherinah
22. apr 2017

Je tu viac takych tem. Skus pozriet.
Neviem ake kroky mas na mysli, ci lekarske alebo osobne

rhoy
autor
22. apr 2017

@catherinah osobné

kacenka2803
23. apr 2017

@rhoy ahoj nám sa nedarilo 3 roky boli sme v centre asistovanej reprodukcie tam si preklepnúť aj ženu aj muža nájdu problém ak nejaký je a určia liečbu ... Treba tam zájsť porozprávať sa všetko sa dá riešiť aj keby žena bola alergická na mužove spermie aj keby muž mal v len 2% dobrých spermií vedia nájsť pod mikroskopom tu naj s naj ale to predbieham nám pomohli v Martine Helios čakáme 2 bábo veľa šťastia

wanda52
23. apr 2017

@rhoy Ahoj, je nás tu veľmi veľa, skús pozrieť skupinky o asistovanej reprodukcii. Nám sa tiež nedarí, už poznáme príčinu, nakoľko sme začali chodiť do centra asistovanej reprodukcie a tam nás dôkladne vyšetrili. Práve sme v procese IVF. Pre niekoho je možno vhodná adopcia, ale my by sme chceli mať svoje vlastné detičky, na adopciu odvahu nemáme a tak veríme, že nám v centre pomôžu.

darmis
23. apr 2017

@rhoy netreba to vzdávať a treba poskusat,my sme sa tiež snažili cez tri roky a nič,aj keď priateľ má už deti z prvého manželstva,takze tam sme vedeli že problém asi nebude a isli sme do Iscare v MT a tam nám porobilo všetky vyšetrenia a zistili že nemám pomaly uz žiadne vajíčka,co bolo dosť veľké prekvapko vo veku29r.a že som alergická na partnerove spermie a tak😐takže nám odporučili hneď umelé oplodnenie,trosku aj ľutujem že sme sa hneď do toho dali a neskúsili najprv niečo iné,pretoze 2xivf a nepodarilo sa a na ďalšie som už ani nesla,pretoze mi doktor povedal že na mňa injekcie nezabrali a ze nemam žiadne vajíčko a za pár týždňov som zistila že som tehotná prirodzenou cestou,takze tak😇

margotka112
23. apr 2017

Po piatich rokoch snaženia lekárskych vyšetreniach,rátania plodných dní,testovaniach,jedenia tabletiek a čo ja viem čoho ešte,sme si povedali,že kašleme na to. Máme psa(viem,že dieťa nenahradí) chodíme na dovolenky,zmenila som prácu, a každý víkend máme naplánovaný program....My sme si našli iný ciel ako len plodenie,a momentálne nám to takto vyhovuje. Aj nemať dieťa má svoje výhody,tak ako ho mať. Proste nie každý je predurčený byť rodičom....asi tak.

mery0511
2. máj 2017

Caute chcela by som sa spýtať ..s manželom sme spolu uz desať rokov a nič...som s toho uz hotova musím sa priznat ze nechodim moc po vyšetreniach ale doktor tvrdil ze ja mam všetko v poriadku a tak som dala manzela na spermiogram a tam zistili ze malo spermii a deformovane to bolo asi tri roki dozadu a odvtedy sme tam neboli hned nás posielali do centra ...ale mi tam nechceme ist uz neviem co robit ci verit v zazrak...

kacenka2803
2. máj 2017

@mery0511 ahoj nám sa nedarilo 3 roky šli sme do centra asistovanej reprodukcie a pomohlo takže pouvažujte

mery0511
2. máj 2017

@kacenka2803 aj nas tam posielali ale nechcela som to tam riešiť ...vieš 9 rokov som opatrovala babku a moc sme to až tak neriešili ale budem mať 30 manžel ma 35 a uz sa bojim ci to vôbec aj pride ked ma manžel problem stymi speriami a ja mam ze vraj ináč otocenu maternicu ale hovoria ze to nieje žiadny problém

kacenka2803
3. máj 2017

@mery0511 joooj to ste mladučký neboj nič ja by som tam zašla aspoň by ste presne vedeli kde čo či je to až taký problém aby to nešlo prirodzene ... Maternicu máš otočený ja ju mám kdesi vzadu a všetko je ok máš pravidelní ciklus ? Ak áno to je super musíš mať pekne ciklus upraveni ja nie som odborník ale myslím si že sa dá všetko riešiť veľa šťastia

mery0511
3. máj 2017

@kacenka2803 dakujem si milá...ano cyklus mám pravidelný..sice uz týždeň aj citim kedy to pride dosť veľké bolesti.mávam v prvy den ...skôr dopredu to dostávam malokedy sa stane ze mešká ..no co si pamätám dost dlho nemeskaly ...kedy uz budu konečne meškať...no uvidíme budem sa snažiť zo všetkých síl

elizeenka
10. máj 2017

Ahojte. My už 2deti máme a 4roky sa snažíme o tretie a nič,fakt neviem čo sa mohlo stať.

kacenka2803
11. máj 2017

@elizeenka skúste odborníkov aspoň budete vedieť čo sa deje zaráža ma že keď už máte detičky tak prečo to tretie nejako nejde ☹

elizeenka
12. máj 2017

@kacenka2803 ja som bola,ale len na gynde,všetko ok. Inac mala som problémy s ms ,nikdy som nemala pravidelnú,pri prvej dcére som brala lieky,aby som otehu,no posledné dva roky mám ms ako hodinky aj ovu,tak nechápem,snáď raz sa zadarí,keďže už detičky mám nechcem to nasilu riešiť cez lekarov,+už chodím do práce a to sa nedá. Držím sa názoru že nádej zomiera posledná,ak sa zadarí budem šťastná,ak už nie,tak to tak asi ma byt😃

martinka270888
7. jún 2017

Ahojte 🙂 nemá niekto duphaston liek, ktorý už nepotrebuje? 🙂

floren
7. jún 2017

No nam sa nedari uz 4roky. Vcera som zistila, ze kolegyna je tehu hned na prvy sup a je mi smutno

matvejkovamimushka
7. jún 2017

@martinka270888 ja mam ešte 12 tabletiek s expiraciou 4/2021

libawet
7. jún 2017

@mery0511 https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/iscare-verzus-gynfiv/
....sem prispievala@berta1988 - oni mali podobný problém, odmietla umelé oplodnenie, otehotnela nakoniec prirodz. cestou....

martinka270888
8. jún 2017

@matvejkovamimushka a dvanásť je dosť ? to je na jeden mesiac ? 🙂 🙂 ci ?

elizeenka
8. jún 2017

@floren sme dve,tiež uplynul štvrtý rok včera,keďže došla ms a všade okolo tehu zeny

matvejkovamimushka
8. jún 2017

@martinka270888 v jednej krabičke je ich dvadsať, závisí od dávkovania, neviem, ako vám ich kázal užívať doktor, ja ich už nepotrebujem, aj tak ich pôjdem zaniesť do lekárne, ak by som ich nemala komu posunúť

matvejkovamimushka
8. jún 2017

Dievčatá, netrápte sa psychicky, mám známu, tiež nemohli 4 roky otehotnieť, už mali papiere na umelé oplodnenie a mesiac predtým sa im zadarilo spontánne, je to ich vianočný zázrak, skúste nejaký pobyt, dovolenku, užite si s partnerom spoločné chvíle, trošku vínka tiež pomôže sa uvoľniť 😉
@elizeenka
@floren

elizeenka
8. jún 2017

@matvejkovamimushka ja to neberiem ani tragicky,keďže 2 detičky mám,len ma hnevá že čo také sa mohlo stať že sa nedarí a to pred tým som mávala rozchádzajú cyklus,teraz posledné 3roky mám ako hodinky presny

floren
8. jún 2017

@matvejkovamimushka dovoleniek uz bolo aj pobytov...len je nefer, ze niekomu cely zivot vsetko vychadza a niekto sa musi trapit
@elizeenka ved toto

matvejkovamimushka
8. jún 2017

@floren nemôžem sa tváriť, že sa viem vžiť do kože ženy, ktorá túži byť matkou a nedarí sa jej, ale môžem úprimne a za seba povedať, že aj keď čakáme druhé bábätko, určite k nám život nebol vždy fér a nie všetko nám vždy vyšlo, želám Vám, aby ste aj Vy našli svoje šťastie - pravdepodobne si ho teraz zhmotnujete v podobe bábätka, takže držím palce 😉

martinka270888
8. jún 2017

@matvejkovamimushka no dobre a co za ne chcete ?? 🙂

matvejkovamimushka
8. jún 2017

@martinka270888 vôbec nič 😁

floren
8. jún 2017

@matvejkovamimushka no tejto babe vzdy vsetko do bodky vyslo...vsetci jej naleteli a zase na to doplatim iba ja, kym nezaucim nahradu nemozem ist na dovolenku a nahradu nemoze vziat kym nenastupi na matersku....pritom este nemala mat zmluvu na dobu neurcitu....sla za manazerom a natarala mu, ze ju potrebuje kvoli pozicke, darmo sme mu hovorili, co je vo veci....dostala ju 25.5 s platnostou od 1.6 a cuduj sa svete 1.6 odisla po 4hodinach a viac nepride

matvejkovamimushka
9. jún 2017

@floren tak to je od nej veľmi fér, ja som potrebovala počas prvého tehotenstva odísť na PN, ale bola som ochotná pomôcť babám aspoň s dennými službami, ak by boli ochotné rozdeliť si moje nočné, ale keďže nikto nebol ochotný, nakoniec ma doktor vypísal a rovno si mohli podeliť všetky moje služby a všetky sa tvárili, akoby otehotnieť bol hriech

Tu začni písať odpoveď...

Odošli