Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

moncika15
autor
3. sep 2009

ahojte, ja som dnes plna radosti, veselaaaaa ako som uz davno nebola ale brutalne sa mi xce cely den vracat 😅 to asi z toh ze som behala po dielni a trepala hovadiny 😀 si ma kolegyna a kolega ndes uzili 😎
no a co aspon budem mat zajtra vesele vajicka .... a spermijky spravia s veselim vajickom co?! no predsa oplodnia ho 🙂

jaru, tak ja ta tu pockam poobede,navecer....len su musim doobeda trosku pospat s nohami vylozenymi. drzte palce aj na nohax 😉

ja sa priklanam k 20.9. podotykam 2009 😠

nellie_
4. sep 2009

dobre ranko... dneska teta vratnička nezabudla 😀 😀 😀

jarulka, no ahojky.. a jak si si dobre pokecala vcera.. 😀 niekedy aj taka samomluva je celkom OK 😀

OK - 20.9. beriem.. aj ked dufam, ze vtedy nebude oslava - lebo moja maminka ma 21.9. narodky.. 😅 😅
sice asi bude oslava v sobotu - kôli segre... takze pohoda.. vyhovuje mi to 😀 😀
som si tu troska porozmyslala nahlas.. ale vysledok je jasny.. 20.9. moze byt 😀 😀

matusik111
4. sep 2009

dobre ranko, ..... ja som chcela byt prva, ale vidim, ze vratnicka ma predbehla 🙂 Ja nemozem 20.9 v nedelu, lebo mam muzika doma a chcela by som s nim byt, a planujeme na ten vikend vylet v Tatrach ☹

Baby, ved preco stresujete, nechajme to na oktober, ved hadam neumreme do vtedy 😀 😀 😀 Uz ste kontrolovali Moncikovu rannu na oktober? ako sa prepaja s panom Jarulkom 🙂 ?

matusik111
4. sep 2009

tak budem jedina co vam to bude kazit ??? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ,

nellie_
4. sep 2009

matusik no tak sa to posunie.. neboj nic.. urcite najdeme den, co bude vyhovovat nam vsetkym 😉

matusik111
4. sep 2009

juuuj, to by som bola rada, keby ste aj na mna pockali ,... lebo by som vas chcela stretnut face to face 😀 😀
a cim neskor, tym viac tehuliek moze byt, aby nam tu zmrzlinu mohli nakupit 😀 😀 😀

matusik111
4. sep 2009

baby, mna vcera napadlo, ze takto pred rokom, som si myslela, ze tieto vianoce uz budeme mat drobceka pri vianocnom stromceku a budeme traja ,.... a vyzera to tak, ze nebudem ani tehotna do vianoc 😒 😒

Poznate taky trik, ze sa da obrucka na nitku , polozi nad ruku, a zalezi, ako sa to bude tocit alebo kmitat, tak budes vediet ake deticky budu, a potom sa to zastavi a koniec.
Mne to vyslo vcera chlapec, chlapec,..... dlho nic , ......dievcatko, dievcatko. Asi pred 5 rokmi mi to robila kamoska a tiez mi vysli 4 deticky a od vtedy tvrdim, ze ich budem mat. A teraz mi to vyslo zas. Ze by som zacinala dvojickami chlapcami 😵 😵 😵 , ked uz mam clostil 😵 😵

matusik111
4. sep 2009

teraz pozeram rano s markizou a bol tam Boris Kolar,... a povedal, ze ranajkuje zeleny jacmen ...... takze aj ja budem mozno taka popularna ako on, ked to ranajkujem aj ja 😵 😵 😵 Tak mozno nieco na tom je, ked to papaju hviezdy 😀 😀

nellie_
4. sep 2009

hej poznam to - vcera to robil aj Imro v panelaku 😀 😀 😀 😀

mne vychadzaju dve deti.. raz sa toci a raz kmita.. ale tiez nemam jasno co znamena čo.. 😀 😀 😀

matusik111
4. sep 2009

ked sa toci , je to dievcatko, a ked kmita , tak chlapec.
Presne, sledovala som Panelak a spravila som si to,... vtedy som si na to spomenula, ze kedysi mi vysli 4 deticky..... a teraz zas.
a teraz ma napadlo, ze ja budem mat tolko deticiek, lebo mi dake umru ☹ ☹ ☹ , ja som uz fakt debil, co ma vsetko napada. Lebo raz neviem, ako by som stihala tolko deticiek robit, rodit, a vychovavat

nellie_
4. sep 2009

matusik ty mas naaaaaaaapady akoze fakt - pridem ta vyfackat 😠 😠 😠 😠

ja to vidim tak, ze budes mat dvojičky... a este dve samostatne po jednom porodene... 😀 😀 😀

shandy
4. sep 2009

dobre ranicko sa praje 🙂
ja len na skok, lebo mam stretko mimo firmu a strasne sa mi xceee 😔 🙄
jarulka si pekne pokecala sama 😀 😀 😀 - vidiet, ze si vystaci 😀
moncika myslime na teba, nech sa tomu poslednemu xlapovi podari ta oplodnit 😝
matusik teda ty si pripad, nemaluj kriticke scenare. Ked 4, tak 4 😉
ja som bola vcera u dokiho, ty jo, bolo tam mrteeeeeeeee tehuli, takze som odtial odchadzala o pol deviatej. som po ovulke, ta bola asi na 15.DC, presne ako mi to vyznacil graf. HP uplne dokonaly, vsetky hormony ako maju byt, este aj to TSH dobre 😀 . Nuz tak nam zostava len keksikovat, keksikovat a keksikovat 😀 😀 😀 . Buduci mesiac idem zas na folikulosku, ze ci raci ovulovat aj lavy vajecnik 😕
inak 20.9. nemozem ani ja..skor to vidim na ten oktober 😉
nazdo teta vratnicka 😵 😵
a moj graf:
http://www.fertilityfriend.com/home/251771

matusik111
4. sep 2009

jeeej, super shandy, ty mas krasny graf a mozem povedat, ze mas genialneho doktora, keby bol blizsie, uz som u neho nahlasena aj ja. Ja nie som taka zdatna v tym odbornych skratkach, co je TSH ???
Shandy, ved si vravela, ze mas problem so stitnou zlazou a hormony su OK, tak ze by nemal byt ziadny problem. a uz len sexikovat a viditelne vam to ide super.

Nellie, som taka blba, ale ze by som mala prve dvojicky ?? a ked si mi to povedala aj ty, tak Ti budem verit , teta vestica 😵 😵 😵 .

Moncika, tak vela stastia pri oplodnovani , nech si tak spermose vnutri uzivaju 😵 😵 😵

Inak , neni nahodou tam kde sa ideme stretnut aj daka vestica,.... ze by nam povedala , kedy budeme kocikovat ??? 😵 😵

shandy
4. sep 2009

inak aj tie hormony pekne sedli podla grafu, ze ked bol najvyyssi progesteron, tak aj v grafe najvyssia teplotka. to je haluz, co?? TSH je hormony stitnej zlazy, norma je od 0,nieco do 5,nieco a ja mam 2,02 takze super. Pred 3 mesiacmi som mala 2,67, takze som rada, ze to klesa 🙂 , pre otehu je idealne, ked je pod 2 😉
veru veru, keksiky a keksiky 😀 😀 😀
ja suhlasim s nelkou, dvojicky a potom po jednom 😉

nellie_
4. sep 2009

moncika aj ja dnes prajem vela statia.. ako zakladatelka tejto temy mas pravo to otvorit ako tehulka 😉 😵 😵

shandy aspon si mi zasa raz potvrdila, ze to meranie je spolahliva metoda, ktora dokonale funguje 😉
inak ja si ho vydupem tiez som sa rozhodla.. asi niekedy teraz behnem ku doktorke a poviem jej ze mi este nerobila podrobny HP,tak som zvedava co mi na to povie.. hadam ma nekopne do riti 😅
ale chcem, aby mi ho urobila.. a ak bude chyba v nejakom hormone ja ju tam prisaham fakt učapem potom.. 😀 😀 😀

matusik111
4. sep 2009

Shandy, tak mozno uz sa nebudete musiet ani snazit po takom krasnom grafe 🙂
a teraz si bola aj na sone? co vlastne on vidi, ked si uz 11 DC ?? Nemoze on vidiet, ze sa tam nieco v maternici mota a vola sa to babatko ?? 😵

matusik111
4. sep 2009

a ja tento mesiac idem skusat aj ovu testy , ked ich mam doma. tak som zvedava , ci sa aspon zhodnu s FF. Ked uz mi nikto nechce kontrolovat foliky 😀 😀 😀 😀
Nelie, ty skusas ovu testy?

shandy
4. sep 2009

veru, funguje nellie, aj ja som zostala zaskocena 😀 😀
vydup, ja som tiez hned kludnejsia, ked viem, ze hormony su v poriadku 🙂
no ked tam bude pes zakopany, tak ju nakop 😠 😝
no vidis matusik, ja som vravela, ze to pride 😀 😀 😀 , ze ma ty popasujes za tehulu 😀 😝
no ten moj graf ani omylom nevyzera ako tehu, takze tohoto sa neobavam. na 11.DC by podla mna este nic nevidel v maternici. to je este skoro, ved niekdy ani v 5 tt nic doktori nevidia a to je tyzden po vymeskanej MS..
ja som si tiez objednala ovu testy a uz mi aj dorazili, tak pokracujeme 😵 😵

moncika15
autor
4. sep 2009

ahojte 😢
IUI nam odmietli lebo sme nemali ani jednu spermijku, boli tam len 3 nepohyblive a to dr. povedal ze budemem zbytocne platit za zakrok s minimalnou sancou 😔 tak sme to zrusili. predpisal mi dalsi pregnyl a ideme dalej...
hned som muzika nahnala k obvodnemu dr aby mu spravil hormonalny profil a zistil ci mu nieco nie je.hlavne ta stitna zlaza ma zaujima. mame pris vo stvrtok spolu a jeho dr nam poradi nejakeho psixologa na myjave. a hlavne xce mam upravit zivotospravu.zase si vypocujem o svojom vegetarianstve 😒 no a dospei sme k tomu ze mimuzik razne odmietol vsetky vitaminy a akekolvek lieky ☹

jaru, nesklamala som zase som im tam rumazgala 😅 teda len mi slzy kvapali jak hraxy ale drzala som sa. drzim sa aj pred muzom ale potajomky placem. ja uz xakt neviem co som komu spravila ze ma boh takto tresce... ddokazem si predstavit zivot bez babatka!

shandy
4. sep 2009

moncur 😔 😔 😔 🙄

nellie_
4. sep 2009

monika to mi je tak luuuuuto ☹ ☹ ☹ ☹
ani neviem co mam napisat.... ☹ ☹ ☹
tieto neuspechy su strasne.....vsetky dobre vieme ako sa citis... 😔 😔 😔

shandy
4. sep 2009

moncur ale predtym ste nemali taky zly spermiogram, ci? urcite by mal ist nejakemu urologovi - andrologovi, ktory zisti pricinu, preco je ten spg taky ako je...

moncika15
autor
4. sep 2009

dakujem vam...
ved ide urologovi zase 14.9. nikdy este nemal az tak zly spg, vzdy tam aspon nieco bolo.sice to minule spg sme mali tiez na hrnici ci ano alebo nie ☹
tak som dufala ze teraz ked ho nevycerpava cestovanie a nema tolko stresu sa mu spg zlepsi a dr. nam povie toto. uz som fakt zufala..... a dr ti povie ze nemysli na to 😠

shandy
4. sep 2009

kokso, to je des... 😔
tak toto mi vobec nenapadlo....pocuj a nesli by ste potom radsej rovno na IVF? No ved uvidis, co povie urolog, lebo to je fakt divne 🙄

moncika15
autor
4. sep 2009

ved cakame na urologa a potom sa uvidi. ked sme boli v CARe tiez nam po spg navrhli IVF ale vtedy to este nebolo az tak zle ☹ rozhodne xceme skusit aj IVF ale xceme najprv skusit IUI. tento rok to uz asi nexame tak lebo mam moc vymeskane z roboty a bojim sa ze ma vyhodia. a musik tiez z novej roboty nemoze furt odbiehat. tak som verila tomuto IUI a dopadlo to takto 😢

shandy
4. sep 2009

ch jo moncurik, co narobis.... 😔
je to proste zazrak, snad aj my sa ho raz dockame.
to vidis, ja mam vzorove vsetko, moj drahy len miminalny problem s spg a nedari sa nam rovnako... 🙄 🙄

nellie_
4. sep 2009

joj baby je to fakt na jed toto.... 😠 😠 😠
je to take nespravodliveeee... ja uz sa bojim ze zostanem zatrpknuta, pred vcerom na mna taka depka dosla ked som pocula z vonka susedy s malymi deckami - obidve maju asi len 24 rokov a uz po dve deti kazda, a ja som taky zachvat revu chytila, drahy nechapal.. ☹ ☹ ☹ ☹
nemavam to casto... ale ked to je taky hnusny pocit bezmocnosti....

my sme na tom ako vy shandy... tiez doktori "nevidia problem" preco by to nemalo ist...a hold asi nejaky bude.... ☹ ☹ ☹

monci vy aspon viete, ze preco sa nedari a v centre vam isto pomozu uvidis... 😉 a tiez by som asi rovno sla na IVF a hotovo... tam je predsa len vyssia sanca.... a my tiez tento rok nejdeme riesit nic, buduci rok skusime aj my CAR a IVF ...

moncika15
autor
4. sep 2009

ja som dnes uplne nemozna, nedokazem robit absolutne nic, na nic sa neviem sustredit a neviem prestat plakat. so sama doma, moj sa musel ist odreagovat, isiel ku kamaratovi opravovat motorku. aj by som xcela ist do roboty nex nemusim potom moc nadrabat ale asi by som to tam nezvladla 😔 takto si mozem poplakat v sukromi a tam by zas striehli tie stare harpie co sa mi stalo. vcera som sa dozvedela ze som ZAS tehotna...teda podla ix dedukcii lebo odbieham z roboty a xodim nepravidelne alebo len na par hodin.vazne uz nemaju co ine na robote ako riesit cuzdie starosti?! 🙄
poradte mi co mam so sebou robit? kam sa mam podiet? toto bola taka rana pod pas 😢
nerozhodilo ma to ze mam zrusili inseminaciu ale to ze sme nemali ani jednu spermiu! precoooooooooo??????????????? kde sa stala xyba? co sme spravilizle? milion otazok ma napada ale na ziadnu nepoznamodpoved

shandy
4. sep 2009

moncurik, zivot je nie vzdy spravodlivy, ale ver, ze aj ty sa raz dockas 🙂 🙂
teraz ti najviac pomoze, ked sa vyplaces, nedrz to v sebe, kludne sa vyrev, je to normalne a ludske a ziadna z nas by to asi ani inak neriesila...a potom uz len cas a nevzdavat sa a bojovat dalej 😔 😅

moncika15
autor
4. sep 2009

ja uz nemam silu ani zit nie to este dufat 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre