Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

moncika15
autor
28. júl 2010

@oriesok ahoj
jasny hribik som videla ziadne poxyby ze by sa tam zjavila pri porode suska ale neposluxal a nemame ani foto ani videjko aj som si poxodila poskakala, dr robil burku v brusku a nic ziadne pekne zabery sme sa preobjednali na buduci utorok ale zaznam z dneska je ulozeny tak sa to pria k tomu nabuducemu. nostek ame dohora a vyzera to ze to bude tatino ale jeden na pery bol podobny mne 😎
konecne vieme co to bude tak som sa hned vrhla na nakupy a hned vsetko modre 😀

oriesok
29. júl 2010

@moncika15 ahojky.. tak gratulujem.. konečne viete, čo to bude 🙂 tak to nebude prekvapenie, ako sme mali my 😅
inak ja som rada, že sme všetko pokúpili v neutrálnych farbách.. lebo teraz všetko, čo dostávame tak je len ružové 😅 som sa smiala, že bude ako cukríček.. 😀
škoda, že drobček nechcel spolupracovať.. ale má to výhodu.. že ho zasa uvidíš na budúci týždeň 🙂

moncika15
autor
29. júl 2010

@oriesok dakujeme 🙂
prave som dosla z poradne, radsej som sa ani nepytala co vidi lebo zas povie ze dievcatko a budem tam kde som bola vcera 😀
mame aj foto ale nestoji za nic, drobec bol v takej polohe ako vcera hlavicka uplne dole az za panvovou kostou a hmyril sa takze foto taka, ze skoda papiera 🙄

moncika15
autor
7. aug 2010

@oriesok ahoj 🙂
tak druhe 3D sa podarilo len mame zle napalene CD tak cakame na nove. potom vlozim foto. maly sa podoba na nas obox 😀 pery ma po mne, nostek a celo po tatovi 🙂 sme o 2tt vacsi takze taky maly valibuk to bude 😅

vy sa mate ako? vloz nejake foto nex vidim ako malinka rastie 😵

oriesok
9. aug 2010

@moncika15 ahojky.. tak super.. chlapček definitívne potvrdený? my sme mali v sobotu krst.. tak som mala trošičku starosti s prípravami, tak som ani net nestíhala.. to je pekne 2tt dopredu.. aj ti povedali, koľko bude približne vážiť?

oriesok
9. aug 2010

@moncika15 a ešte fotku pridávam 😅

moncika15
autor
9. aug 2010

@oriesok v den merania by mal mat nejakyx 650g a on mal 881g 😅 taky maly tucko 😀 budem mat co robit aby som ho vytlacila 😒

krasna je malinka 🙂

oriesok
10. aug 2010

nás keď meral doktor v 30 tt tak sme mali 1670g a kamoška ktorá porodila o týždeň skôr ako ja tak jej malý mal v 30 tt 2100 g tak som myslela, že mi budeme maličký.. nakoniec jej malý mal 3400g a Lucinka mala 3450g takže váha bábätiek sa rýchlo mení..

jarulai
11. aug 2010

ahojte maminy 🙂

@oriesok mala je nadherna 🙂 na spapanie

@moncika15, tebe tie tt ako krasne pribudaju 🙂 a gratulujem k chlapcekovi. uz mate meno?

u nas nic nove, vsetko po starom. ani na dovolenke sme neboli, robili sme fasadu. muzika som mala domka mesiac, teraz v nedelu mi uz zas odchadza ☹ co uz. mozno sa nam este podari toto leto ist niekam aspon na 3-4dni 😉

majte sa tu krasne

moncika15
autor
11. aug 2010

@oriesok tak sa asi budem muset nexat prekvapit 🙂

@jarulai ahoj 🙂 veru leti to. prave dnes som sa dala na pranie veciciek kym je este slniecko 🙂
juuj mesiac doma to ste si museli uzivat aj popri robote 😵 moj ma dnes tyzden dovolenku, presne tento tt by sme boli na dovolenke keby som neotehu, nuz co buduci alebo potom ten dalsi rok o isti aj s malym xrustom😵

oriesok
18. aug 2010

@moncika15 teraz som si všimla že už si 27tt.. ako rýchlo to ubieha..

moncika15
autor
18. aug 2010

@oriesok prave teraz riesime v novembrovkax ze sa nam naprdilo v 26tt prve babo 😵 ma 850g ale drzi sa zubami nextami 🙂
my sa mame ok a veru leti to zaxvylu rodim aj ja 😀

oriesok
18. aug 2010

@moncika15 držím palčeky tomu drobcovi.. nech pekne priberá.. a nech je zdravučké..
veru.. pomaly sa ti to blíži.. mne to od 30 tt tak strašne rýchlo ubehlo.. ani neviem ako.. a teraz keď je malá na svete to beží hádam ešte rýchlejšie.. ani neviem ako a už má 6 týždňov..

moncika15
autor
18. aug 2010

@oriesok tiez sa obavam toho ze od 30tt to nabere ryxli spad 😝

waw to uz vazne 6tt 😕 a ako sa mate?

oriesok
18. aug 2010

@moncika15 celkom to ujde.. včera sme boli na poradni tak už vážime 4740g... takže už pribrala 1300g.. za tých 6 týždňov.. a pomaly vyrastá z tých najmenších veľkostí..
a ty sa ako cítiš?

moncika15
autor
18. aug 2010

@oriesok 😵 krasna je fakt zlaticko!
ja sa citim ok ale niekedy to prestava byt sranda s tym brusiskom. este donedavna som sa tesila ze rastie zo dna na den ale teraz si uz ani ponozky neobujem sama, v noci som sa nevyspalal ani nepamatam co dostavam rany do rebier ale nebudem ti to tu vsetko pisat lebo viem ze bude aj horsie 😅 😀 takze v callu dobre sa mam. co tam po mne hlavne ze sa ma dobre drobec 😵

oriesok
18. aug 2010

@moncika15 no a od toho cca 36 týždňa sa budeš cítiť ako taká veľryba 😀 strašne nemotorná som sa cítila 😀 ani nechty na nohách som si pomaly nedokázala ostrihať 😀 ale v podstate všetko bolo ok.. len tie spuchnuté nohy mi dali zabrať..

moncika15
autor
18. aug 2010

@oriesok ja puxnem neuveritelne. teraz mam lieky tak sa to da ale bolesti zil mam strasne. ked si nahodou zabudnem dat tabletku tak mam doslova laby 😅 pribrala som takmer 20kg tak si predstav ako sa citim 😝 navyse mi vela ludi typuje par tyzdnou do porodu a ked poviem ze mam pred sebou este mesiace tak mi neveria 😀

oriesok
18. aug 2010

@moncika15 tie kilá sú tým puchnutím.. neboj sa.. keď porodíš a odpuchneš, tak ani nebudeš vedieť a všetky kg pôjdu dole.. ja som sa tiež čudovala.. ale týždeň po pôrode som mala len +2kg.. a teraz som už -1kg 😀 vcelku dobrá diéta pri malej 😀

moncika15
autor
18. aug 2010

@oriesok ja ma dost silne lieky na stitku tak priberam z nix. co mesiac tozvysena davka. a samozrejme aj zadrziavam vodu. ale obavam sa ze to tak lahko dole nepojde lebo zadok a stehna nemam maliate vodou ale tukom 😅 😀

oriesok
18. aug 2010

@moncika15 neboj sa.. keď budeš behať okolo malého tak to pôjde rýchlo dole..

moncika15
autor
18. aug 2010

@oriesok bodaj by ale strie nezlezu 🙄

oriesok
18. aug 2010

@moncika15 no.. tak s tými je to horšie.. ☹ ale čo tam po kilách.. hlavne, aby ste boli obaja zdravý..

moncika15
autor
18. aug 2010

@oriesok to je najhlavnejsie 😵 maly drzi so mnou krok a tiez pribera ako sa patri 😅

oriesok
19. aug 2010

@moncika15 a čo.. hlavne, že priberá a rastie..

moncika15
autor
20. aug 2010

@oriesok najvac ma tesi ze mam bezproblemove tehu a ze je vsetko tak ako ma 😵 vsetko to okolo to su bezne tehotenske zazitky 😀

oriesok
21. aug 2010

@moncika15 veru.. a je to najkrajšie obdobie.. len si to užívaj.. síce ešte krajšie obdobie príde, keď už drobca budeš mať pri sebe..

moncika15
autor
21. aug 2010

@oriesok dufam ze sa mi este raz podari byt tehulkou 😵
dnes ma malinky pekne okopava, neviem kedy spava ked cele noci aj dni kope 😕

kam sa ti stratila foto? aj ty si sa nepacila adminom? 🙄

oriesok
22. aug 2010

@moncika15 veru v to dúfam aj ja.. bol to nádherný pocit.. a teraz keď vidím ten náš malý zázrak pri sebe.. je to nádherný pocit..
no.. rok som tu mala túto fotku a zrazu sa im prestala páčiť 😅 chce to zmenu 😀
to kedy je Lucinka hore a kedy spinká som nevedela nikdy ani ja.. tiež sa stále hmýrila.. ale aj teraz sa stále naťahuje aj keď spinká.. a malinký ti už mal aj štikútku? celkom zvláštny pocit to bol, keď mi malinká začala v brušku štikútať 🙂

moncika15
autor
22. aug 2010

ahoj @oriesok mne vydrzi fotka tak mesiac potom mi ju admini zrusia. dnes mi zrusili 3 ale tato sa drzi 😅
konecne ta vidim ako vyzeras 🙂
stikutka to je veru sranda ale ked trva pridlho nic prijemne 😝 najprv som sa cudovala ze co robi a potom ma napadlo ze asi ho nadhadzuje stikutka 😀
bola som na polhodinovej prexadzke so psami a som znicena akoby som bezala maraton 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre