Partner v zahraničí a snaha o dieťa

moncika15
21. aug 2008

ahojte 🙂
je tu niekto taky kto sa snazi o mimi aj napriek tomu ze je polovicka dlhodobo prec? ja mam priatela v PL( xodi domov na kazdy druhy vikend) a malokedy je doma na moje plodne dni. teda podarilo sa nam iba 1x byt spolu cele plodne dni aj to som bola ja za nim ☹ . snazime sa od januara 08 a stale nic..

moncika15
autor
24. dec 2010

@jarulai
@oriesok a ostatne stratene slamenne vdovy prajem vam krasne vianoce a vela darcekov 🙂 snazilkam ten najkrajsi darcek 😉

oriesok
24. dec 2010

@jarulai
@lucka1987
@moncika15 Vianoce sú, keď sme spolu,
keď rodina sadá k stolu.
Mamka, ocko, detičky,
dedkovia a babičky.
Vianoce sú od Ježiška,
...dal nam lásku do balicka.
Bolo jej dosť, dostal každý,
rozdelil ju raz a navždy.
Medzi ľudí, kvietočky,
zvieratká aj včeličky.
Kúsok lásky zo srdiečka,
ukry aj ty do balíčka. Prajeme šťastné a veselé Vianoce..

nellie_
26. dec 2010

Aj ja Vam vsetkym prajem nadherne sviatky... sice je uz po Vianociach, tak verim, ze boli pre Vas vsetky krásne a teraz Vam prajem Veseleho Silvestra a vsetko dobre do Noveho roku... 😉 🙂 😵 😵 😵

Monci a Oriesok mate prenaaaaaadherne babatka... 😉 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 a vsetkym snazilkam prajem, aby sa stali v roku 2011 tehulkami 😉 🙂 😵 😵 😵 😵

moncika15
autor
27. dec 2010

@nellie_ moc moc moc moc gratulujem 😵 co si sa neprisla poxvalit skor? podarilo sa vam prirodzene?

oriesok
28. dec 2010

@nellie_ gratulujem.. pozerám, že sa to tu zapĺňa tehulkami pomaly.. 😉

jarulai
29. dec 2010

uz len ja som ostala ☹ ja som to vedela, ze budem posledna. co uz ☹

ale uprimne sa tesim z vasich deticiek a brusiek 🙂 😵 snad sa dockam uz aj ja

moncika15
autor
29. dec 2010

@jarulai neboj sa dockas sa 😉 tak ako sa to vyplnilo a vyplna nam tak pride rad aj na teba 😵

je tu viac tehuliek okrem nellie?

jarulai
30. dec 2010

@moncika15 dakujem za povzbudenie, dufam, ze mas pravdu 😉

a tehulka je aj shandy 😉 😵

moncika15
autor
30. dec 2010

@jarulai jeeej tak gratulujem aj @shandy 😵
preco sa teda uz nevratia ked uz su tehulkami? ☹ baby xybate mi!

jarulai
31. dec 2010

@moncika15 ja byvam dost na nete, len ty uz asi menej. ved to je pochopitelne teraz, ked mas drobca uz pri sebe 😉 aj na skype som casto. ved daj cislo mobilu a ked tam budes nahodou, tak ma prezvon 😉

inak prajem vsetkym krasneho silvestra a vela zdravicka v novom roku, nech mate z deticiek len radosti 😉

pa-paaaaa

nellie_
31. dec 2010

Aj ja Vam prajem vsetko najsamlepsie do Noveho roku 😉 🙂 🙂 nech sa Vam splni, vsetko, po com tuzite.. 😵 😵 😵

Moni - otehotnela som prirodzene... 😉 🙂 a hlavne uplne necakane.... // som na teste nasla den pred nasim tretim vyrocim svadby... 🙂 🙂
Uz sa na nasho drobceka velmi tesime... 🙂 🙂

Ja som teraz o dost menej na nete...je to aj tym ze MM uz velmi nejazdi ako kedysi a je skoro stale doma, takze pocitac okupuje vacsinou on 😅 😀 😀

Ale ved ja sa tu ukazem sem-tam, ze ako sa mate.. 😉 🙂

moncika15
autor
1. jan 2011

@jarulai ved ja mam tvoje cislo aj som ti minule pisala ale si sa neoyvala 😠

@nellie_ takze nieco podobne ako u nas.o to viac gratulujem a tesim sa s vami 😵 ake mas tehotenstvo?

jarulai
1. jan 2011

@moncika15 tak o tom neviem, ze by si mi pisala 😨 a ja tvoje cislo ani nemam. tak ale urcite by som videla, keby mi pride sms od nejakeho neznameho cisla a ozvala by som sa.

moncika15
autor
2. jan 2011

@jarulai pisala som ti vtedz ked ste boli na stretku ze ako sa tam mate a ze mas pozdravovat 🙂

jarulai
2. jan 2011

jooooj, @moncika15 ved to bolo hadam pred rokom, ak nie viac.prepac, ak som ti teda vtedy neodpisala 😉 ale fakt nemam tvoje cislo.

skatarina
6. jan 2011

ahojte 🙂 .Ak mozem rada by som sa k vam pridala.Som tiez slamena vdova.Moj manzel chodi s kamionom.Snazime sa o druhe babatko uz 2 roky.Stale dufam,ze sa objavi doma v pravy cas 😀 😀 😀 .Citala som si par stran do zadu a vidim,ze babo sa niektorym podarilo.

jarulai
6. jan 2011

ahoj @skatarina a vitaj medzi nami. na ako dlho chodi tebe prec a kolko byva potom doma? a predstav sa nam trosku. zrejme ste neboli na nijakych vysetreniach, len sa asi neviete trafit do toho spravneho terminu, co?

skatarina
6. jan 2011

Dakujem.Tak po poriadku...Manzel chodi s kamionom.Prec je tyzden ,dva a potom je doma asi 3dni,ale takto je to len posledny pol rok.Pred tym bol doma aj dva tyzdne aj cely mesiac.Prve dieta prislo asi po dvoch rokoch nechraneneho styku,ale neriesili sme ziadne plodne dni ani sledovanie.Mame obaja 33 a nechceme dalej cakat.Manzel mal spermiogram v norme,ale lenive spermie.A nievieme ci nieje tam pes zakopany.Uz sme rozmyslali,ze pojdeme na vysetrenie do centra.Neviem sa nejako odstartovat,kam mame skor ist.Uz cely tyzden tu zbieram info

jarulai
6. jan 2011

tak moze byt aj tam pricina. kde vam robili ten spermiogram? to robil urolog alebo? centrom nic nepokazite, prave naopak. ak je niekde problem, tak tam vam ho urcite pomozu vyriesit a znova budes tehulka 😉 ale pocitaj s tym, ze aj ty budes musiet podstupit nejake vysetrenia. ale nevesaj hlavu - uz jedno dietatko mate, takze urcite co nevidiet sa podari aj to druhe 😉
ak ta zaujima nieco konkretne, kludne sa pytaj

skatarina
6. jan 2011

Manzel bol u urologa a nepamatam si to presne,ale mal nejaky nalez v podbrusku.Museli ho operovat.Tusim to bola zapchata cieva do semenikov.Po operacia asi 1-2mesiace som otehotnela.Ked mala dcerka rok,tak sme skusali znovu,ale neslo to.Manzel sa stazuje,ze ho v podbrusku sem tam pobolieva.Ostali mu tam ze vraj stehy.Tak neviem ci je to nasa pricina.Ja mam zase problem z mikozami.Iny problem nemam.jarulai ty mas skusenosti z centrom?

jarulai
6. jan 2011

taky pripad poznam, co manzel musel podstupit operaciu a zena hned na to otehotnela. ten par ma uz dve deticky 😉 a s tymi mykozami si nebola na imunologii, neposlali ta z gyndy?

skatarina
6. jan 2011

cely zivot s nimi bojujem.Je to asi dedicne.Gyn tvrdi,ze to nema vplyv na otehotnenie.Staaaale preliecujeme a preliecujeme

jarulai
6. jan 2011

no vplyv to nema. tak ale kazda, ktora mala aspon raz mykozu vie, ze sexik s nou straca na prijemnosti 😀 to sa potom aj muzovi vyhybas...moja, podla mna by si sa mala dat odoslat na tu imunologiu, mozno mas oslabenu imunitu. ja som s tym tiez mavala problem a potom ma preliecili na imuno a odvtedy som ju mala tusim len raz, klop, klop, klop. a to bolo hadam aj 4 roky dozadu, co som tam bola 😉 a lactobacili si neskusala?

skatarina
6. jan 2011

akurat v pondelok mam ist na gyn,tak hodime aj o tom rec.ja ju mam do roka asi 5x. 😖

lucka1987
6. jan 2011

@jarulai tak uz som tu 😉 ale naozaj moc to nechem zakriknut ved je to len kratucko a dnes presne dva mesiace som sme prisli o mrnuska..

jarulai
6. jan 2011

@lucka1987 tak pssssst 😉 ale dlho vam to netrvalo

@skatarina, jasne, skus sa opytat na to a nedaj sa odbit 😉

skatarina
6. jan 2011

jarulai@ved prave, mam pocit,ze ma len odbija,ze to poriesime az po druhom porode.a druhy porod nikde ☹
lucka1987@citala som o tebe a potichucky drzim palce,este stale mas doma kamionistu?

lucka1987
6. jan 2011

@jarulai noo to teda nie.. zacali sme sa snazit nejako 13 dec... a hned podla tabulky sa podarilo 21.dec.. teda dufam ze sa podarilo..

jarulai
6. jan 2011

@skatarina, povedz mu, ze ak to nemieni riesit teraz, tak u neho koncis. a keby aj tak nereagoval, chod k obvodakovi - praktickemu a povedz, ze mas pocit, ze mas nejaku alergiu alebo co

jarulai
6. jan 2011

@lucka1987 to je teda rychlo. kedy ides ku gyndovi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre