PCOS a teratozoospermia - šanca na prirodzené otehotnenie

monesa2410
7. júl 2020

Zdravim Vás, rada by som sa Vás opýtala že či má niekto skúsenosť s prirodzeným otehotnením pri kombinácii ak má žena polycysticke vaječníky a muž podľa spermiogramu teratozoospermiu-zlu morfologiu. My s manželom máme takýto problém :( Ďakujem.

banu01
7. júl 2020

@monesa2410 lekarov ste neriesili?

banu01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marticka85po
7. júl 2020

My mame s manzelom presne tieto diagnozy a nepodarilo sa zatial
@monesa2410

lucijalucy
7. júl 2020

U nás pomohol Inofolic+Gynex a priateľovi Folandrol. Po 4 mesiacoch užívania sa zadarilo. Držím palce, nevzdávajte sa, skúšajte 🤞🏼

monesa2410
autor
7. júl 2020

@banu01 snažíme sa cca rok ale tak dôkladne až teraz , môj gynekológ vraví,že to nieje nemožné ... beriem duphaston na menzes. Zajtra ideme do centra na konzultáciu ako je to zo spermiogramom atď.

banu01
7. júl 2020

@monesa2410 v centre vam urcite poradia ja som velmi spokojna s mojou doktorkou vela veci objasnila pomohla pochopit... za par dni zacinam stimulovat a uz mi ine neostava len verit❤

monesa2410
autor
25. júl 2020

Dobrý deň ma niektorej z vás partner zvýšené okrúhle formy. Údajne je tam zápal a sú potrebné antibiotiká. Ďakujem za rady

rika1929
6. apr 2021

@monesa2410 ahoj , chcem sa opýtať či sa stále liečite ,alebo sa podarilo?

monesa2410
autor
25. máj 2021

@rika1929 stále sa snažíme :(

ivusha_pco
6. okt 2021

@monesa2410 Dobrý deň, pripnem sa do diskusie, lebo akurát s manželom riešime rovnakú kombináciu problémov. Máte niečo nové?

monesa2410
autor
22. okt 2021

@ivusha_pco zdravím Vás u mňa prebieha liečba+ vitamíny manželovi zistili varikokelu -krcove žily na semennikoch to môže byť tiež príčinou zlého spermiogramu. Keď vás zaujíma viac kľudne píšte správu.

juliavolna
2. mar 2023

@monesa2410 dobrý deň a podarilo sa otehotnieť ?

ivusha_pco
2. mar 2023

@juliavolna @monesa2410 @rika1929 @banu01 neviem, či je to pre vás ešte aktuálne, ale nakoniec sa mi podarilo otehotnieť insemináciou (na tretí pokus) a dnes máme doma zdravého 4. mesačného chlapčeka 🙂 snáď vás to povzbudí, nádej umiera posledná

juliavolna
2. mar 2023

@ivusha_pco a aké ste mali dg ? Kde ste boli aké centrum ?

ivusha_pco
2. mar 2023

@juliavolna PCOS a teratozoospermiu, boli sme v Iscare Bratislava

juliavolna
2. mar 2023

@ivusha_pco my to iste ! Presne pcos s terato , čo dte museli pred iui absolvovat vyšetrenie alebo hyfosy atd ? Iscare aky lekar ? Dakujem

ivusha_pco
4. mar 2023

@juliavolna Hyfosy nie je povinné, ale ja som to podstúpila, všetko bolo v norme. Lekárky sú tam všetky dobré, zakaždým ma objednali k inej ( k MUDr. Dugátovej, Mišákovej, Machánekovej, Grossovej)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre